Zavrieť

Porady

odpočet DPH pri staršom vozidle

Platca DPH vedie Jú.Kúpil v 5/2012 vývoznú súpravu za traktor,bola staršia,rok výroby 1998 v sume 34500€ + 6900 € DPH.K tomu reťaze v 6/2012 v sume 2635 € + 527 € DPH.Platba bola v hotovosti, resp.vkladom na na účet predávajúceho.Budem odpisovať 4 roky.Alebo mám nechať jednotlivo a každé odpisovať zvlášť? DPH môžem odpísať za 2Q/2012,alebo ako to má byť správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Osobne by som dala reťaze ako súčasť VC traktora, nakoľko sú reťaze nie samost. hnuteľnou vecou. Ak máte 2 traktory, môžete odpisovať reťaze samostatne, pokiaľ pasujú na oba traktory.

    Nárok na odpočítanie DPH najskôr 2.Q./2012 a najneskôr 4.Q./2012

    Čo sa týka hotovosti, dúfam, že je to naozaj vklad na účet, a nie nejaký PPD, alebo ERP.

    začínam je offline (nepripojený) začínam

    začínam
    Ďakujem za radu.Teraz som si všimla,že na faktúre je 1 pár reťazí za 1500+DPH a 1 pár za 1250 +DPH a ešte je tam aj iný náhr.diel Vlastne jednotlivo nieje VC vyššia ako 1700 €,mohla by som to dať aj priamo do nákladov?

    odpočet DPH pri staršom vozidle

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.