Zavrieť

Porady

Mám nárok na materskú dovolenku a rodičovský príspevok?

Poprosím o radu. Pracujem v nemecku ako opatrovateľka na pracovnú zmluvu pod nemeckou agentúrou. Som prihlásená na zdravotnej a sociálnej poisťovni v Nemecku. Ak by som otehotnela, mám nárok na rodičovský príspevok, materskú a pôrodné z akej krajiny? myslím, že zo Slovenska nič, keďže tu nie som prihlásená na sociálke. ale z Nemecka áno, keď sa vrátim na Slovensko? stále budem zamestnanec Nemeckej agentúry, ale s trvalým pobytom na Slovensku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Prosím, akúkoľvek radu by som potrebovala, kde si môžem tie veci overiť. Vopred ďakujem
    ivka70 Trosku trpezlivosti, je sobota dopoludnia, ludia robia ine veci ako vysedavanie pri internete

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Matersku si musis zistit v Nemecku, na Slovensku nesplnas podmienky naroku na materske, ak nemas v posl. 2 rokoch pred porodom aspon 270 dni nemocenskeho poistenia.
    Co sa tyka rodicovskeho prispevku, tam je podmienka pobyt SVK a dieta, na ten by ti narok vznikol, ak ti nevznikne narok na obdobnu davku v Nemecku.
    Ďakujem pekne za odpoveď. ja som doteraz pracovala ako živnostník, ale už máme pracovné zmluvy. Takže ak by mi v Nemecku neschválili rodičovský príspevok, tak na Slovensku na neho mám nárok?

    Mám nárok na materskú dovolenku a rodičovský príspevok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.