Zavrieť

Porady

Odpisy

Chcela by som sa spýtať, ak podnikám s trafikou (novinový stánok), čo všetko si môžem dať do odpisov..
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Do odpisov si das hmotny majetok v cene obstarania vyššej ako 30000 a s dobou použiteľnosti dlhšou ako 1 rok.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    [quote=Puuusinka]Chcela by som sa spýtať, ak podnikám s trafikou (novinový stánok), čo všetko si môžem dať do odpisov..
    Ďakujem [/quot

    Nevyjadrila si sa náhodou nesprávne , nemyslela si tým " čo si môžem dať do výdavkov ?

    Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

    Puuusinka
    Ale ja som myslela tak, že čo sa tam všetko zahŕňa.. Napr. telefónny účet, kúpa predaja nehnuteľnosti, nejaké hygienické potreby.. ale chcem vedieť čo ešte také.. pretože v podnikaní som začiatočníčka..

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Puuusinka
    Ale ja som myslela tak, že čo sa tam všetko zahŕňa.. Napr. telefónny účet, kúpa predaja nehnuteľnosti, nejaké hygienické potreby.. ale chcem vedieť čo ešte také.. pretože v podnikaní som začiatočníčka..
    môžeš skonkretizovať čo vlastne chceš vedieť, priznám sa že tejto otázke nerozumiem.

    Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

    Puuusinka
    Zita 5.. myslela som to tak.. že ako dosiahnuť čo najmenšie dane na konci roka, keď si všetok tovar blokujem.. čo všetko sa dá dať do odpisov, alebo nákladov? Fakt neviem.. som v tom neskúsená

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Puuusinka
    Ale ja som myslela tak, že čo sa tam všetko zahŕňa.. Napr. telefónny účet, kúpa predaja nehnuteľnosti, nejaké hygienické potreby.. ale chcem vedieť čo ešte také.. pretože v podnikaní som začiatočníčka..
    V takom novinovom stánku :

    všetok tovar , ktorý predávaš
    poplatok za nájom
    odvody do fondov
    čistiace potreby na upratovanie
    poplatok za energiu
    úhrada telefónu / záleží aký to je telefón , podľa toho uplatniť výšku/
    Odpisy v prípade ak vlastníš IM majetok nad 30 000 Sk
    mzdy za zamestnancov
    poistné za stánok
    výdavky spojené s užívaním motorového vozidla
    cestnú daň
    kancelárske potreby
    registračná pokladnica , pult , stolička a pod.
    /jednotlivé kusy / do 30 000 Sk

    Neviem ešte čo by ma vôbec napadlo . Je to všeobecná odpoveď .
    Naposledy upravil Zita5 : 17.02.06 at 11:51

    Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

    Puuusinka
    Zituš ďakujem pekne.. asi som sa predtým zle vyjadrila.. pekne si mi to napísala.. toto všetko už dávam do Nákladov.. len som si myslela, či toho nemôže byť ešte viac ) aby boli dane čo najmenšie..

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Puuusinka
    Zituš ďakujem pekne.. asi som sa predtým zle vyjadrila.. pekne si mi to napísala.. toto všetko už dávam do Nákladov.. len som si myslela, či toho nemôže byť ešte viac ) aby boli dane čo najmenšie..
    --------------------:p
    Naposledy upravil renča1 : 18.02.06 at 18:26

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Zita5
    V takom novinovom stánku :

    všetok tovar , ktorý predávaš
    poplatok za nájom
    odvody do fondov
    čistiace potreby na upratovanie
    poplatok za energiu
    úhrada telefónu / záleží aký to je telefón , podľa toho uplatniť výšku/
    Odpisy v prípade ak vlastníš IM majetok nad 30 000 Sk
    mzdy za zamestnancov
    poistné za stánok
    výdavky spojené s užívaním motorového vozidla
    cestnú daň
    kancelárske potreby
    registračná pokladnica , pult , stolička a pod.
    /jednotlivé kusy / do 30 000 Sk

    Neviem ešte čo by ma vôbec napadlo . Je to všeobecná odpoveď .
    nájom za užívanie verejného priestranstva
    odvoz smetí
    všetky opravy na stánku ak je Tvoj, ak nie tak podľa dohodnutých podmienok v nájomnej zmluve
    výroba plechovej skrinky na noviny a časopisy(keď si začiatočníčka, musela si si ju dať vyrobiť)

    Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

    Puuusinka
    Ja som tomu fakt nerozumela, vidím, že mám čo doháňať.. nechápem to s tými faktúrami.. ja ich do výdavkov nedávam.. to sa môže?Alebo ako??? ????

    Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

    Puuusinka
    a ešte sa chcem spýtať ak môžem.. ak je moj priateľ platcom DPH.. a neplatí žiadne preddavky na daň, ako je možné, že mu z daňového úradu prišlo naspäť 7000,--?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Puuusinka
    Ja som tomu fakt nerozumela, vidím, že mám čo doháňať.. nechápem to s tými faktúrami.. ja ich do výdavkov nedávam.. to sa môže?Alebo ako??? ????

    Určite berieš do stánku noviny , časopisy na ktoré Ti zasielajú faktúry . Tieto faktúry uhradíš . V dodaní tovaru máš časopisy a noviny ,týždenníky , denníky , mesačniky , štvrťročniky a podobne . Denne robievaš remitendu novín a týždenne časopisov . Dúfam že je to tak .

    Uhradenú faktúru za tieto dodávky účtuješ do výdavkov ovplyvňujúcich ZD . Po remitende väčšinou dostávaš za vrátené časopisy dobropis , ktorý Ti z nasledujúcej úhrady odpočítajú . Tento dobropis musíš tiež účtovať v PD .

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Puuusinka
    Ja som tomu fakt nerozumela, vidím, že mám čo doháňať.. nechápem to s tými faktúrami.. ja ich do výdavkov nedávam.. to sa môže?Alebo ako??? ????
    Na Porade nájdeš veľa fundovaných odpovedí. Z Tvojho príspevku je zrejmé, že o účtovaní dosť málo vieš. Bolo by asi dobré osloviť nejakú známu účtovníčku, aby Ti aspom prvý rok pomohla. Treba mať predsa sklad, dostávaš fa za tlač,dobropisy za remitendu denníkov a časopisov , fa za tabakové výrobky a ostatný tovar. Kľudne sa pýtaj, keď vieme poradíme. No pokuta za nedodržanie všetkých povinností, ktoré Ti ukladajú zákony Ti nestojí za to.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Puuusinka
    Ja som tomu fakt nerozumela, vidím, že mám čo doháňať.. nechápem to s tými faktúrami.. ja ich do výdavkov nedávam.. to sa môže?Alebo ako??? ????
    Ak podnikáš na Tvoj živnostenský list , tak nemôže si uplatniť druhá osoba Tvoje náklady a ani použiť Tvoje doklady- faktúry o nákupe .

    Priateľ je síce platcom DPH , ale celý stánok by sa musel viesť na jeho obchodný názov firmy , IČO, IČ DPH a doklady musia byť vystavené na spomínané údaje .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Puuusinka
    a ešte sa chcem spýtať ak môžem.. ak je moj priateľ platcom DPH.. a neplatí žiadne preddavky na daň, ako je možné, že mu z daňového úradu prišlo naspäť 7000,--?

    Platca DPH je jedna daňová povinnosť a preddavky na daň je druhá daňová povinnosť . Ak mu vrátili 7 000 Sk , musíš sa ho spýtať za čo to bolo .

    Možno to mal vrátenie nadmerného odpočtu , ktorý uplatňuje platca DPH .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.