Zavrieť

Porady

DPH - dopropisy, storná a zdaniteľné plnenie

Ahoj, potrebovala by som poradiť ohľadom DPH.

1.otázka - príjímame službu zo zahraničia, od GOOGLU za reklamu a nakúpili sme aj nejaký softwér - chcem sa opýtať, do ktorého riadku v daň.priznaní sa to má uvádzať v daň.priznaní DPH - do riadku 9 a 10, alebo 11 a 12. Sme klasický dépeháčkari - §4.

2.otázka - máme internetový obchod, keď vystavujem dopropis zákazníkovi, reklamácia k nám príde napr.27.05.2012, dopropis vystavujeme napr.05.06.2012, mám dať zdaniteľ.plnenie na faktúre, dátum keď sme prijali reklamáciu, toho 27.05.2012 a podľa toho sa mám zariadiť aj s daň.priznaním - mám to zaradiť do daň.priznania za 5 alebo 6 mesiac???

3.otázka - nadväzuje na 2.otázku, keď vystavujem storno faktúry - keď si zákazník neprevezme tovar, a po mesiaci sa nám vráti z pošty, tam mi tiež nastáva taký problém ako v 2.otázke.

4.otázka - do daň.priznania dávam vystavené dobropisy do -26 a -27, dávam tam aj tie storná???

Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    1. dodanie reklamy a dodanie softwéru (pokiaľ to nie je softwér krabicový) je dodanie služby a teda si podľa § 69 ods. 3 povinná vykonať samozdanenie, ktoré uvedieš na r. 11, 12 a 21.

    2. pokiaľ vystavuješ dobr. v zmysle § 25, tak ho uvedieš v DP za zdaň. obdobie, v ktorom si ho vyhotovila. Na DD sa dátum dodania neuvádza, len dátum vystavenia.

    3. platí to isté ako v bode 2

    4. do r. 26 a 27 uvádzaš tie DD a DŤ, ktoré si vystavila v zmysle § 25. Pokiaľ by si vystavovala DD alebo DŤ z iného dôvodu ako je uvedené v § 25, uvádzaš tieto DD a DŤ v r. 3 a 4.

    DPH - dopropisy, storná a zdaniteľné plnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.