Zavrieť

Porady

Prvý trimester

Zdravím, potrebovala by som poradiť ohľadom prvého trimestra.
Mám podozrenie, že by som mohla byť tehu, tak cca v 2-3 týždni. Chystáme sa však s manželom na dovolenku. Je pre mňa bezpečné letieť v tomto štádiu?
A čo kúpanie sa na dovolenke? Bazén alebo more?
Vďaka
Usporiadat
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

v prvom rade by si mala ist ku gynekologovi, aby ti potvrdil/vyvratil tehotenstvo a s nim sa treba poradit, ci mozes niekam cestovat
a to kupanie, urcite radsej more, bazen by som vynechala, kvoli mykozam
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
1jednotka 1jednotka

1jednotka je offline (nepripojený) 1jednotka

problém je, že môj gynekolog má dovolenku a my odchádzame najbližšiu sobotu. Každopádne, ak by som aj išla na testy, tak z krvi by mi počas koľkých dní dali výsledok? Nemáš náhodou skúsenosť? A či by to bolo vôbec v takto skorom štádiu zistiteľné.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

1jednotka Pozri príspevok
problém je, že môj gynekolog má dovolenku a my odchádzame najbližšiu sobotu. Každopádne, ak by som aj išla na testy, tak z krvi by mi počas koľkých dní dali výsledok? Nemáš náhodou skúsenosť? A či by to bolo vôbec v takto skorom štádiu zistiteľné.
test si si robila?
0 0
1jednotka 1jednotka

1jednotka je offline (nepripojený) 1jednotka

zatiaľ nie, myslím, že test by mi to ešte asi nepovedal... predsa len 2 týždeň sa mi vidí pre test z lekárne dosť krátko....hcg by to asi nezachytilo. každopádne si ho zajtra kúpim, lebo som sama nervozna.
čítala som kopec názorov, že by to nemal byť problém, ísť lietadlom a pod. ale že teda poradiť sa mám s lekárom, ale ako na potvoru má teraz dovolenku. musím zistiť, kto ho zastupuje, ale nie som z toho moc nadšená.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

1jednotka Pozri príspevok
zatiaľ nie, myslím, že test by mi to ešte asi nepovedal... predsa len 2 týždeň sa mi vidí pre test z lekárne dosť krátko....hcg by to asi nezachytilo. každopádne si ho zajtra kúpim, lebo som sama nervozna.
čítala som kopec názorov, že by to nemal byť problém, ísť lietadlom a pod. ale že teda poradiť sa mám s lekárom, ale ako na potvoru má teraz dovolenku. musím zistiť, kto ho zastupuje, ale nie som z toho moc nadšená.
čiže dva týždne ti meškajú?
0 0
1jednotka 1jednotka

1jednotka je offline (nepripojený) 1jednotka

nie nie...meškajú mi tak 2-3 dni, ale toto sa mne nestáva....no a popravde, ani by som nebola prekvapená v podstate, ak by som tehu bola, lebo na bábätku sme robili akurát cez ovuláciu. a ak sa podarilo, tak cca teraz by to bolo tak max. 2 týždne. Tri by to boli až o týždeň, keď by sme cestovali.
viem, že si asi myslíš, že robím zbytočnú paniku...len proste nechcem v takomto rannom štádiu (ak by teda vôbec nastalo) ublížiť bábätku. V lietadle je tlak a pod. a vraj prvý trimester je veľmi háklivý..tak neviem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

1jednotka Pozri príspevok
nie nie...meškajú mi tak 2-3 dni, ale toto sa mne nestáva....no a popravde, ani by som nebola prekvapená v podstate, ak by som tehu bola, lebo na bábätku sme robili akurát cez ovuláciu. a ak sa podarilo, tak cca teraz by to bolo tak max. 2 týždne. Tri by to boli až o týždeň, keď by sme cestovali.
viem, že si asi myslíš, že robím zbytočnú paniku...len proste nechcem v takomto rannom štádiu (ak by teda vôbec nastalo) ublížiť bábätku. V lietadle je tlak a pod. a vraj prvý trimester je veľmi háklivý..tak neviem.
určite nie....tiež by som mala obavu.....ja ked som bola na začiatku tehotenstva hned som krvácala
0 0
1jednotka 1jednotka

1jednotka je offline (nepripojený) 1jednotka

takže zajtra kúpim tehu test...ak bude nejaký najcitlivejší na hcg...
muž mi vraví, že v pohode môžem ísť lietadlom a kúpať sa a pod. ale iba čo ma dobre vytáča s týmito jeho múdrosťami a popritom si o tom nič ani neprečítal ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

1jednotka Pozri príspevok
takže zajtra kúpim tehu test...ak bude nejaký najcitlivejší na hcg...
muž mi vraví, že v pohode môžem ísť lietadlom a kúpať sa a pod. ale iba čo ma dobre vytáča s týmito jeho múdrosťami a popritom si o tom nič ani neprečítal ...
a tvojho lekára nikto nezastupuje v prípade veľkej nutnosti?
muži sú najmúdrejší čo nevieš...držkujú do všetkého
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

1jednotka Pozri príspevok
takže zajtra kúpim tehu test...ak bude nejaký najcitlivejší na hcg...
muž mi vraví, že v pohode môžem ísť lietadlom a kúpať sa a pod. ale iba čo ma dobre vytáča s týmito jeho múdrosťami a popritom si o tom nič ani neprečítal ...
su nejake testy, z ktorych sa to da zistit velmi skoro po oplodneni, ale neviem ci to nie je len reklama
inak raz som citala, ze telo nejak plod chrani, ked o tom zena este netusi
0 0
1jednotka 1jednotka

1jednotka je offline (nepripojený) 1jednotka

veď to, že musím skúsiť zistiť...dúfam, že tam zajtra zastihnem aspoň sestričku..aj keď o tom pochybujem....že by mi povedala, kto je zastupujúci.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

toto si našla? http://mamicky.eu/prvy-tyzden-prvy-mesiac
0 0
1jednotka 1jednotka

1jednotka je offline (nepripojený) 1jednotka

tiež sa nad tým zamýšľam, že koľké ženy ani neveda, že sú tehu a neriešia takéto veci ako ja....snáď to bude ok...či ešte vôbec zoženiem nejaký Last minute =)
0 0
1jednotka 1jednotka

1jednotka je offline (nepripojený) 1jednotka

veru nenašla, ale teraz som si prečítala. Ďakujem...takže podľa gynoša by som vlastne ešte nebola ani poriadne tehu
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
cestovať môžeš aj kúpať sa môžeš...či bazén alebo more?skorej more neni tam toľko baktérií ako v bazéne...
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

existujú testy, ktoré sú veľmi citlivé, môžu sa robiť na cca 10ty deň po oplodnení, resp. 2-3 dni pred očakávanou menštruáciou. Je veľký výber testov. Dokonca, kamoška vravela, že existuje aj taký, čo dokáže zistiť tehotenstvo 5 dní po oplodnení, ale toto neviem naisto, nepýtala som sa na to v lekárni.

Ak si dobre spomínam, tak sa týždne tehotnosti rátajú nie od stredu cyklu ale od jeho začiatku, t. j. ak Ti mešká menzes a si tehu, tak si už tehu v 4 tt.

A tehotnosť sa podľa sona dá zistiť najskôr v 6 tt., kedy už začína biť srdiečko. Dovtedy to nemusí byť presné.

Ja som pri prvom tehu mala druhú čiarku veeeľmi slabulinkú a aj som špinila, ako začiatok menzesu, tak ma poslala Dr. na sono, bola som asi v 5 tt. a Dr. povedal, že to môže byť tehotenstvo, že to tak vyzerá, ale že tam je len vydutinka, srdiečko ešte nebije, keď som išla za tri týždne na opakované sono, už srdiečko bilo.

Dovolenku si uži, dávaj si však pozor, radšej, pre istotu, človek nikdy nevie. Ja som strachopud, ja by som sa bála kúpať sa hlavne v bazénoch, kvôli infekcii, mykózam. Ale to je len moja obava.

A okrem toho - ak máš zdravé bábo, tak sa neboj. Potratí sa iba "nedobré", príroda si takto reguluje genofond (priznám sa, nie je to moja múdrosť, taký článok som čítala v jednom časopise pre maminy).

Drž sa, daj potom vedieť
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
V mori určite môžeš a keď by si veľmi chcela aj bazén, tak pre istotu s tampónom.

Blahoželám (či už k potomkovi alebo dovolenke)
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Keď som bola prvýkrát tehotná, tiež sme mali naplánovanú dovolenku. Na dieťatku sme poctivo pracovali pol roka a stále nič, tak som dúfala, že možno tam. Leteli sme a ešte som nevedela, či už som v očakávaní (iba som tajne dúfala - po návrate mi dr. do tehotenskej knižky zapísala 7 tt.). Keď sme vzlietali, mala som pocit, že všetko sa vo mne obracia naopak, ale možno to bolo kvôli tomu, že som sa sama bála a leteli sme prvýkrát. Pri ďalších vzletoch to bolo už v pohode. V tehotnosti je problémom skôr lietanie v neskoršom štádiu tehotenstva, vtedy je k tomu potrebné aj lekárske potvrdenie. Ak sa obávaš, treba zájsť za doktorom, aj zastupujúcim, a porozprávať sa s odborníkom. Podľa mňa sa kúpania v mori nemusíš obávať, ja osobne som sa bazénu vyhýbala (a pravdupovediac, mala som tam krásne more, bazén ma ale že absolútne nelákal)... V každom prípade blahoželám a prajem krásnu dovolenku...
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ja som si hcg test robila asi 5-6 den ked mi meškali, tiez mi nikdy nemeškali ale mala som aj strasne bolestivé prsia a zase tradičná predmenštruačná bolesť v podbrušku chýbala, takže som na 98% vedela, že som v tom v lekárni som vzala prvý test, ani som netušila aké su medzi nimi rozdiely... dve čiarky vybehli okamžite...
a ohladne dovolenky... na tvojom mieste si normalne uzijem dovolenku a vobec neriešim/nestresujem kvoli tehu...
čo sa má stať to sa aj stane...
ja som letela v 5 mesiaci a 6 hodín (gynekológovia odporúčajú max 4 hodiny kvoli hypoxii, neodporúčajú transatlantické lety, ale taká Parišková lietala do Kanady aj v 6 či 7 mesiaci)
pre tvoj pokoj na dusi, zajdi za zastupujúcim gyn. mne jediné čo prízvukovali, pozor na prehriatie organizmu, čo najmenej na slnku, vždy pod slnečníkom a veľa veľa veľa tekutín
0 0
1jednotka 1jednotka

1jednotka je offline (nepripojený) 1jednotka

Ahojte, takže ďakujem za názory a podporu . Dnes som si robila test. Kúpila som GS Mamatest 10. Dva v balení, že keby som dačo dokašľala. No ale spravila som si oba s odstupom cca 6hodín a oba sú pozitívne. Zistila som si, kto zastupuje môjho dr. a objednala som sa na stredu ráno. Zajtra majú totiž dovolenku. V podbrušku mám taký zvláštny pocit. Akoby slabý tlak. Neviem, či to môže byť psychikou alebo je to naozaj. No a do obeda som bola ako oťapená a navyše k tomu všetkému pocit takej slabosti, akokeby prudko klesne cukor.
Tak som zvedavá, čo mi lekár povie.
Zatiaľ mám z toho skôr hlavu v smútku. Aj keď vlastne nie je z čoho. Každopádne som pozitívny výsledok nečakala tak skoro po tom, ako sme sa začali snažiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať