Zavrieť

Porady

Prvý trimester

Zdravím, potrebovala by som poradiť ohľadom prvého trimestra.
Mám podozrenie, že by som mohla byť tehu, tak cca v 2-3 týždni. Chystáme sa však s manželom na dovolenku. Je pre mňa bezpečné letieť v tomto štádiu?
A čo kúpanie sa na dovolenke? Bazén alebo more?
Vďaka
Usporiadat
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

Duphaston a magnézium sú dobré lieky. Ja som Duphaston brala nie ako tehotná, ale keď som mala problémy s cyklom, s krvácaním, tak mi ho predpísala a povedala, že aj keby som otehotnela, tak by mi pomohol udržať tehotenstvo. A ja momentálne beriem magnézium preventívne.
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

lujza.j - môžem sa spýtať? Bola si na amniocentéze kvôli veku? Alebo kvôli čomu?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

inkana Pozri príspevok
lujza.j - môžem sa spýtať? Bola si na amniocentéze kvôli veku? Alebo kvôli čomu?
vek...21r.....znížené hodnoty AFP... pritom sa odber robí v prvom rade ked sú hodnoty zvýšené.....zbytočne som mohla prísť o dieťa....
0 0
1jednotka 1jednotka

1jednotka je offline (nepripojený) 1jednotka

dnes sme si zajednali dovolenku...do Egypta...budem si musieť dávať sakra majzla a nakúpiť pár horkých čokolád a živočíšneho uhlia plus papať banány...
dúfam, že všetko dopadne OK...
zaujímala som sa v našom meste v 3 lekárňach o tampóny Senta protect a iba v poslednej vedeli, o čom hovorím. A aj keď ich nemali, boli schopní mi ich objednať na ešte dnešný deň. Super =)
Mimochodom, čo hovoríte na sprej do nosa počas tehotenstva? Môže sa používať? V lekárni mi namiesto obyčajného dali Quixx. Vraj ten môžem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Egypt.....prepáč, ale keby to bola jediná krajina kde sa dá dovolenkovať.....tak budem bez nej.....sračkoidná krajina....a ty si tehotná....hmm
0 0
1jednotka 1jednotka

1jednotka je offline (nepripojený) 1jednotka

nuž, čo už....po tom, ako som si prečítala kopec výstražých článkov by som ale nemala cestovať ani do Tunisu a dokonca ani do Turecka. Mužov kolega bol teraz v Bulharsku v 4 hviezdovom hotely, všetko All Inclusive a sračky na dennom poriadku...aj ich dieťa...takže je jedno, kam by som šla. Čo sa mi má stať, si ma nájde aj keby som bola doma.
už som sa natrápila dosť...hlavne po tom, ako som si poprečitovala rôzne info na nete, že nechoď tam a nerob hento...
nejdem teraz do Egypta, aby som sa celý deň vytŕčala na slnku, objedala sa iba ovocnými šalátmi a nakrájanou zeleninou a dávala si do pitia ich ľad.
beriem so sebou čierne uhlie, čítala som , že aj Smectu môžem a tiež horkú čokoládu.
tak už ma toľko neplašte prosím
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak už ma toľko neplašte prosím
ale ved ja ťa neplaším...len svoj názor som...koniec koncov je to tvoja vec.....ja si len neviem predstaviť že by som mala na dovolenke nekľudné črevo.....a jedno to nie je, teda aspoň podľa mňa nie...je iné dofrčať domov, alebo byť v špitáli napr. v HR, ako v Egypte vieš kopec ľudí povie ako bolo v Egypte super napriek tomu, že celý pobyt nevedeli, že či si prdnú, alebo sa rovno poserú....tak asi tak
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

jednotka - držím palce, nech Ti dovolenka vyjde, no sama by som tiež nešla do Egypta. Ale ja som teraz šiši, ja by som nešla ani do našich končín. Aj Hylak je dobrý na hnačkové ochorenia, ale ten sa môže iba po konzultácii s lekárom, ja som chcela preventívne si dať Hylak, lebo synovia mali zase nejakú vracačkovo-hnačkovu virózu, no moja Dr. vravela, že pokiaľ vyslovene nehnačkujem a nevraciam, tak radšej nech to riešim prirodzenými probiotikami - kyslé, acidofilné mlieko, kyslá kapusta, ... takisto banán odporúčala. Horká čokoláda je tiež fajn, ale pozor, teraz možno namaľujem čerta na stenu - pokiaľ máš salmonelózu, tak sa sladké nesmie (ale to už asi moooc odbieham od témy - to len tak na margo, do budúcna, dúfam, že túto informáciu nebudeš nikdy potrebovať v praxi)

Ale to čierne uhlie je tiež super, aj tá Smecta, len si ju potom rob do balenej vody
0 0
1jednotka 1jednotka

1jednotka je offline (nepripojený) 1jednotka

Ahojte, takže už sme doma od štvrtku...bolo fajn... vyzerá to, že zatiaľ som ok. Bola som hneď u lekára a už nám bije aj srdiečko. Objednal ma na polovičku septembra do poradne. Vtedy by som mala mať cca 10 týždeň. Duphaston mi ponechal, že je to dobré ná výživu plodu a neuškodí. Takže teraz držte päste . Už sme to oznámili aj blízkej rodine. Všetci sa tešia, tak dúfam, že sa to nezariekne. Dokonca mám už aj dobrovoľníčku na umývanie okien - maminu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

1jednotka Pozri príspevok
Ahojte, takže už sme doma od štvrtku...bolo fajn... vyzerá to, že zatiaľ som ok. Bola som hneď u lekára a už nám bije aj srdiečko. Objednal ma na polovičku septembra do poradne. Vtedy by som mala mať cca 10 týždeň. Duphaston mi ponechal, že je to dobré ná výživu plodu a neuškodí. Takže teraz držte päste . Už sme to oznámili aj blízkej rodine. Všetci sa tešia, tak dúfam, že sa to nezariekne. Dokonca mám už aj dobrovoľníčku na umývanie okien - maminu
tak sa drž....a dávajte si pozorky na seba
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

ahojte, konečne sa ozývam aj ja, bola som na PN, ale našťastie som sa viacej zľakla, ako bolo potrebné. Mala som bolesti v podbrušku, tam si nechali na pozorovanie. Nakoniec to boli tie bolesti, keď sa maternica rozťahuje a rastie, vnútri som pekne zatvorená, bábo rastie, hoci som ešte nepribrala, iba schudla 4 kilá, malé si dobre rastie. Som už v 15tom týždni, takže mám prvý trimester za sebou. Aj srdiečko som už počula na poradni, mala takú sondu a pobehala mi po brušku.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

... tak ja mám dnes "termín"... a nášmu malému sa akosi vôbec nechce ísť na tento svet

tajne sme verili, ze pride skôr, ale on nie, jemu je v brušku akosi velmi dobre :P
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Kde je bezpečnejšie ako v brušku?
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

tak 5.9. sa náš malý definitívne vypýtal na svet volá sa Tadeáš, 55cm a 3800g
5 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

sisima Pozri príspevok
tak 5.9. sa náš malý definitívne vypýtal na svet volá sa Tadeáš, 55cm a 3800g
Blahoželám ... pekné meno, pekné miery. Prajem Vám obom zdravie a nech si robíte navzájom radosť.
0 0
1jednotka 1jednotka

1jednotka je offline (nepripojený) 1jednotka

Ahojte, tak sa pripájam na Poradu po dlhšej dobe.
V prvom rade blahoželám k Tadeáškovi. Verím, že s ním máte iba samé pekné chvíľky .
A čo ty Inkana, ako sa mávaš?
My sme teraz na konci 11. týždňa. Boli sme už na prvej poradni u gynoša. Povedal, že všetko OK. Dal nám tehu knižku, spravil sono. Dokonca aj môj manžel bol v ordinácii pozrieť, že akého drobca urobil . Tešíme sa, teraz by sme mali mať cca 4cm aj s nožičkami.
Dúfam, že všetko bude v poriadku. Papať mi chutí tak vyberane. Niekedy, keď sa hneď nenajem, tak mi zostane z toho až zle. No a ako tradične. Mávam nízky tlak. Mala som pocit, že keď som pred odberom krvi zbadala tie 4 ampulky, do kt. mi sestrička vezme krv, tak sa mi tlak zvýši, ale figu. Nameraný 100/60...no nic moc.
12. októbra ideme na ďalšiu poradňu. Už aby som zase videla cez sono toho nášho "snehuliaka".
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

ahoj, ďakujem za opýtanie, ja sa mám fajn. Tripple test mi vyšiel dobre, teším sa z toho. Už cítim aj pohyby. Dneska som bola na poradni a počula som aj srdiečko. Som v 18. t.t. Bábo by malo mať cca 20 cm a vážiť okolo 150 - 170 g.

Na sono idem 10.10. a vtedy by sa malo dať určiť pohlavie, ale chcela by som sa nechať prekvapiť. Tak neviem, či to vydržím

Aj ja mám nízky tlak, tiež ako Ty, 100/60.

Ty máš "snehuliaka" a my máme šmolka. To môj mladší syn mi vyznával lásku a povedal - maminka, ty si taká sladká a ja mu na to - nooo, teraz som ako kindervajce - zvonku sladká a vnútri prekvapenie. A on na to - hej, máš tam šmolka

Zhodli sme sa na mene Kristínka, no a chlapčenské stále nemáme vybraté. Mne sa stále páči Dávid, muž stále vymýšľa, moc sa mu Dávid nepáči, ale nemá ani žiadne normálne meno, čo by sa zase páčilo mne
0 0
puvapuva puvapuva

puvapuva je offline (nepripojený) puvapuva

Co stresujes? To teraz chces zit 9 mesiacov ako vo vitrinke? Normalne ZI a hlavne si precitaj nieco o prirodzenom porode a o prirodzenom tehotenstve. Tehotenstvo nie je choroba.
0 0
1jednotka 1jednotka

1jednotka je offline (nepripojený) 1jednotka

No tak ja som už medzi tým vo finále a čakám na pôrod...takže 9 mesiacov ma čaká už len po 2x...
ale vďaka za názor.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

1jednotka Pozri príspevok
No tak ja som už medzi tým vo finále a čakám na pôrod...takže 9 mesiacov ma čaká už len po 2x...
ale vďaka za názor.
drž sa....držíme palce...a napíš potom neboj všetko dobre dopadne....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať