Zavrieť

Porady

čerpanie spoločného fondu oprav SVB

Dobry den,
chcel by som sa Vas opytať, máme byt v podnajme a teraz cez vikend nam volali podnajomnici, že sa stala havaria, pretože im udrel odpad do vane, umyvadla aj v zachode. My sme išli do bytu a zistili sme že je upchaty odpad asi....lenže náš bytovy spravca odmietol volať odbornikov, pretože to nechcel uhradzať z fondu. Pričom v zmluve je jasne pisane, že fond ma služiť na taketo učely tzn.udržba, havarie, oprava spoločnych priestorov. Chcem sa opytať ako to riešiť ďalej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    akinoma Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcel by som sa Vas opytať, máme byt v podnajme a teraz cez vikend nam volali podnajomnici, že sa stala havaria, pretože im udrel odpad do vane, umyvadla aj v zachode. My sme išli do bytu a zistili sme že je upchaty odpad asi....lenže náš bytovy spravca odmietol volať odbornikov, pretože to nechcel uhradzať z fondu. Pričom v zmluve je jasne pisane, že fond ma služiť na taketo učely tzn.udržba, havarie, oprava spoločnych priestorov. Chcem sa opytať ako to riešiť ďalej.
    A kto je vlastník? Niekto tretí? Je to spodný byt?! Ak áno, tak na stúpačke pod bytom by mal byť čistič kanalizácie. Treba ho odšróbovať. Ak nie je upchatá prípojka z bytu do stúpačky. Odpadová voda z bytov potečie do spoločných priestorov. Nebude vyrážať v byte! Tak náklady na opravu sa majú, budú hradiť z FO. Kanalizácia v dome je spoločné zariadenie, Kanalizácia v byte po prípojku do stúpačky je majetkom vlastníka bytu. V tom prípade by si opravu, prečistenie prípojky uhradiť vlastník.

    čerpanie spoločného fondu oprav SVB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.