Zavrieť

Porady

bezpečnostná kamera

Prosím o radu, ako premiestniť kameru.
Máme namontovanú bezpečnostnú kameru a potrebujem ju o pár metrov premiestniť a neviem ako ju odmontovať. Kamera je v koterci pre psa (pretože nám už dvoch otrávili). Teraz je v koterci umiestnený psík po operácii a potrebujem na neho vidieť, ale akurát leží mimo uhol kamery. Nevidím žiaden šrobik, ako ju povoliť. Ďakujem za rady



Ešte lepší obrázok typu kamery
Naposledy upravil sajka18 : 01.08.12 at 20:05
DSC00311 1.JPG  
ooo.JPG  
2dc306199600ca00fb5ddf480bcaa145.image.250x250.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    sajka18 Pozri príspevok
    Prilepená nie je, a montovaná je priamo do stropu.
    ak ten kábel nejde cez strop....ja by som ju skúsila trošku na silu....
    ok priamo do stropu, ten strop je ako hrubý?či nie prichytená cez strop z vonku...

    sajka18 je offline (nepripojený) sajka18

    som sajka sajka18
    Zvonku je škridľa Bramac. Bola som doma keď to montovali a chalan vyliezol na búdu a zachvíľu to mal namontované. Kábel je ťahaný pod stropom, len je skovaný. Ten uvolním ľahko, len tá kamera...

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    skús si zadať do vyhľadávača presný typ kamery prípadne v papieroch od nej nemáš montážny návod? Inak mne to pripadá, že sa skladá z viacerých časti, možno by stačilo jemne zapáčiť medzi dvoma poslednými dielikmi - bližšie ku stropu a tam by mohli byť ukryté skrutky

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    ja mam podobnu kameru a prichytena je na 3 skrutky neviem ako to opisat,podla prilozenej sablony sa navrtaly-nasrobovaly skrutky ale nie az na doraz ,potom sa zavesila kamera na tie sroby a pootocit o asi 1 cm,starsie ggarnize maly pod system zavesenia len na 1 srob.ale bezpecne netvrdim ze to tak je takze na vlastne riziko skusit pootocit ....

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ešte je jedna možnosť: je tam tzv. bajonet - podkladová doska kamery prichytená o podklad, teleso kamery s elektronikou prichytené bajonetovým úchytom o podkladovú dosku. Skús pootočiť telesom kamery vpravo/vľavo cca 5° - možno sa uvoľní z úchytu. Potom už len uvoľniť podkladovú dosku a premiestniť na nové miesto.

    sajka18 je offline (nepripojený) sajka18

    som sajka sajka18
    Ďakujem vám všetkým za rady, ale je to ináč. Upravila som fotku vo svojom prvom príspevku a vyznačila kde sa nachádza maličký červík na inbusový kľúč. Tieto červíky sú po obvode tej "obruče" tri. všetky treba uvoľniť a v dlani vám zostane tá obruč aj s tým "límcom" s výkrojom pre samotné oko kamery. Sú to dva diely. Pevné uchytenie je nad obručou a límcom ešte na štyri šróbiky. Dúfam že som zrozumiteľná.
    Zavolala som kamarátovi a ten mi poradil. V papieroch od kamery nebol žiaden montážny návod, ani vygoogliť sa mi nič nepodarilo. Aj tak vám ďakujem za snahu, už ste mi tu na Porade pár krát dobre poradili (hlavne ohľadom PC).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.