Zavrieť

Porady

fakturacia

Zdravim, mam zmluvu s odberatelom na dodavku IT sluzieb, ktore som uz dodal. V zmluve mam ze mi ma zaplatit az ked dodam sluzby. Dohodli sme sa vsak ze na zaciatku mi vyplati na ruku 30%, co sa aj stalo. Ako mam teraz po skonceni sluzby fakturovat? Poradite postup?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    A.stačí, ved tam bude aj obchodné meno odberateľa
    B. nevadí
    PS. www.rksoft.sk
    formedik-formuláre /sú editovateľné/
    prípadne si vyrob tlačivo v exceli podľa nejakého vzoru.
    Môže byť aj pre platiteľov DPH, tú kolonku proste škrtneš, nevyplníš, ked si neplatiteľ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lipanek Pozri príspevok
    Zdravim, mam zmluvu s odberatelom na dodavku IT sluzieb, ktore som uz dodal. V zmluve mam ze mi ma zaplatit az ked dodam sluzby. Dohodli sme sa vsak ze na zaciatku mi vyplati na ruku 30%, co sa aj stalo. Ako mam teraz po skonceni sluzby fakturovat? Poradite postup?
    Ty môžeš fakturovať naraz celú sumu. Na tom, že on bude platiť v splátkach nezáleí. Ak si platiteľom dph, máš povinnosť do 15 dní od dodania vystaviť faktúru.
    Mila123 od prijatia preddavku.....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vyfakturuj celú sumu.....´ 600
    pod to dáš záloha....... - 200
    k úhrade..................... 400
    =====================
    ak si platiteľ DPH, tak je to zložitejšie.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    samozrejme, inak by si si nemal faktúru vyrovnanú. Príjmový môžeš podpísať sám, lebo priznávaš príjem a na faktúre je táto informácia tiež uvedená.

    lipanek je offline (nepripojený) lipanek

    lipanek
    Super, ďakujem všetkým. Platiteľ DPH nie som, o to by to malo byť jednoduchšie :-). A na tu zalohu čo vyplatil na ruku vopred, je potrebne vystaviť nejaky doklad (prijmový pokladničný) alebo niečo také? A má ten doklad podpísať aj odberateľ?

    lipanek je offline (nepripojený) lipanek

    lipanek
    KEJKA Pozri príspevok
    samozrejme, inak by si si nemal faktúru vyrovnanú. Príjmový môžeš podpísať sám, lebo priznávaš príjem a na faktúre je táto informácia tiež uvedená.
    Dakujem.
    A) Ked si vystavim prijmovy pokladnicny doklad, do faktury staci napisat "zaloha = -200eur" alebo treba napisat specifickejsie?
    B) A nevadi ze v zmluve je napisane ze platba celej sumy sa uskutocni az po po dodani sluzby? Ako som uz napisal, tu platbu vopred mi vyplatil na ruku, lebo tak to vyplynulo zo situacie a zmluva uz bola podpisana. Zmluvu uz menit nebudeme, takze len to chcem spravne uctovne osetrit.
    PS: Da sa niekde na internete stiahnut formular prijmoveho pokladnicneho dokladu pre neplatcu dph, alebo mozte ho niekto tu prilozit? Neoplati sa mi kupovat cely balik.

    lipanek je offline (nepripojený) lipanek

    lipanek
    KEJKA Pozri príspevok
    A.stačí, ved tam bude aj obchodné meno odberateľa
    B. nevadí
    PS. www.rksoft.sk
    formedik-formuláre /sú editovateľné/
    prípadne si vyrob tlačivo v exceli podľa nejakého vzoru.
    Môže byť aj pre platiteľov DPH, tú kolonku proste škrtneš, nevyplníš, ked si neplatiteľ.
    Dakujem!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.