Zavrieť

Porady

Pomoc s Windowsom 7 Ultimate - 64 bit + pomoc s nastavením BIOS-u

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
Zdravim priatelia,
vopred sa ospravedlnujem za nazov temy, ale nic ine ma nenapada...

Mal by som take, pre mna celkom zaujimave otazky, s ktorymi si uz neviem dat rady a dost ma to zacina vytacat...

Mam PC s Windows 7 - 64 bit (original licencia...), v nom je celkom 7 HDD o roznych kapacitach. BIOS mam nastaveny na AHCI rezim (presiel som na skusku s IDE...ale toto je asi nepodstatne, pretoze moj problem som mal aj tam). Ked som nainstaloval cisty Windows...vsetko sa tvarilo uplne normalne, vsetko bezalo ako ma, ziaden problem...az do okamihu, kedy sa mi po instale nejakeho balika programov objavia nejake subory na inom HDD ako na tom, kde som to instaloval. Samozrejme, ze vsetko instalujem na "C". Su to bud nejake zlozky, ktore maju ako nazov strasne vela cisiel alebo su to nejake polozky, do ktorych sa neda dostat (vyzeraju ako textove subory s ozubenym kolieskom - neviem to inac opisat, aby to bolo jasne, aj ked viem, co je to zac...)A tu nastava ten problem. Tie zlozky som proste jednoducho vymazal, pretoze na tych druhych HDD proste nemaju co robit. Samozrejme, ze program prestane fungovat a je potrebne ho preinstalovat. Lenze tie blbe zlozky sa objavia opat tam, kde boli. Tak odpojim vsetky HDD okrem "C". A tu nastava dalsi problem...PC ma problem nabootovat a sa spustit...
Potom ma napadla este jedna vec a sice, odpojit vsetky HDD okrem toho, kde pojde OS, vsetko nainstalovat a az potom popripajat vsetky ostatne HDD...a tu vznika dalsi problem...modra smrt...raz pocitac nabehne, za chvilu sa restartne...opat nabehne a modra smrt...a tak stale dokolecka dokola. A neustale vypisovanie nejakych chybovych hlasok, ze mam skontrolovat svoj hardware a ak bude problem pretrvavat atd atd...a uz ma to vazne prestava bavit.

Moje otazky:
- preco sa mi objavuju tie zlozky na mieste, kde nemaju co robit? Da sa tomu nejako zabranit a donutit PC, aby si to instaloval komplet tam kde ma?
- preco mi po odpojeni ostatnych HDD po instale OS nefunguje PC?
- je mozne, ze PC si sam priradi nejake ine miesto na bootovanie bez ohladu na to, kde je instalovany OS? Da sa tomu zabranit??
- musia byt vsetky HDD pripojene este pred instalaciou OS? Nemozu sa bez problemov pridat aj potom?

Este podotykam, ze HDD s OS + 1 z tych zvysnych HDD je pripojeny na SATA 3 portoch + tych zvysnych 6 je na SATA 2 portoch. A sranda je, ze tie subory sa objavuju na tych HDD na SATA 2 portoch. Len tie ostatne HDD sluzia ako uloziska pre pracu...

moja zostava:

TEC 65 in 1
EVGA X-58 FTW3
Creative X-Fi Elite Pro
TechniSat CableStar HD 2
ATI Radeon HD 5850, 2GB DDR5
Windows 7 Ultimate-64 bit, build 7600
Intel® Core™ i7 processor, X 980 - 3,33GHz
LG Blu-ray/HD DVD GGW-H20L LS, SATA, čierna
12 GB DDR3 10600 MHz CL8-8-8-24 KINGSTON HyperX BOX
1 x SAMSUNG 320 + 1 x WD 720 GB + 1 x WD 1 TB + 4 x WESTERN DIGITAL Caviar GP 3000GB


A dalsia otazka, nechcem koli tomu zakladat novu temu, ale ak bude treba, zalozim. Vedel by mi niekto pomoct s nastavenim BIOS-u? Presiel som z nastaveni pre IDE na AHCI a tu je par poloziek, ktorym celkom dobre nerozumiem...
Naposledy upravil Robert Pekar : 05.08.12 at 16:14
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ja zvyknem stále nahodiť posledný bios, hlavne keď je problém:
http://www.evga.com/support/download/default.aspx
To či dú disky pripojené pri inštalácií alebo až po nej je jedno.Windows musí bežať.Ja mám napr,teraz režim IDE,pretože pri AHCI má doska problém s diskom SSD.Tiež mám HDD na SATAII aj SATAIII,Windows musí bežať.Ak odpojíš nejaký HDD ,tak Win musí bežať.Nedočítal som sa aký program inštaluješ.Máš dostatočný zdroj v PC,aj keď to nemá robiť problém ,že Win nenabotuje,keď odpojíš nejaký HDD.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
Vlado40 Pozri príspevok
Ja zvyknem stále nahodiť posledný bios, hlavne keď je problém:
http://www.evga.com/support/download/default.aspx
Posledny BIOS mam aj ja, to je hned prva vec, ktoru robim, ked skladam novy PC alebo nejaky opravujem. Tam problem nevidim, pretoze na tom BIOS-e som bezal skoro rok, len v rezime IDE. Sice bez toho predmetneho programu...nepotreboval som ho...


Vlado40 Pozri príspevok
To či dú disky pripojené pri inštalácií alebo až po nej je jedno.Windows musí bežať.Ja mám napr,teraz režim IDE,pretože pri AHCI má doska problém s diskom SSD.Tiež mám HDD na SATAII aj SATAIII,Windows musí bežať.Ak odpojíš nejaký HDD ,tak Win musí bežať.
toto som si pred par dnami myslel aj ja a keby mi niekto tvrdil opak, neveril by som mu a stale si stal za svojim. Bohuzial, videl som to na vlastne oci a mam s tym problem.

Vlado40 Pozri príspevok
Nedočítal som sa aký program inštaluješ.Máš dostatočný zdroj v PC,aj keď to nemá robiť problém ,že Win nenabotuje,keď odpojíš nejaký HDD.
momentale sa jedna o balik programov AutoCad, ale robilo mi to aj v minulosti s inymi programami, len vtedy mi to tak nevadilo. A zdroj mam 500 W, ten by ale mal jedine vplyv na grafiku, co ale nema. Co sa tyka nabehu PC, tam by to vadit nemalo.

Zacinam mat dojem, ci nie je problem v tom, ze doska ma pridavny Marwell radic a ten si robi co chce a priradzuje subory podla seba. Len to sa mi akosi moc nepozdava. Dalsia vec, co ma napada je, ci to nebude prave tym AHCI rezimom, co tiez pochybujem, kedze to robilo aj pri IDE. A posledna vec, ci to nerobi samotny Windows...a to uz problem bude.

Dnes ma este napadla jedna vec, nainstalovat OS na HDD pripojeny na prvy SATA 2 port (pretoze davat platnovy HDD na SATA 3 port asi nema cenu), pri odpojeni vsetkych diskov. Nainstalovat predmetny balik programov a az potom vsetko pripojit a nainstalovat komplet ovladace z dosky...otazka znie, ako sa bude PC potom chovat. Len to zistim az okolo stredy, pretoze som si este doobjednal nove kable na SATA3, ci nahodou nebude problem aj v nich, kedze som pouzival stare kable na max SATA 2 pripojenia. S kablami a nefunkcnostou zariadeni (nie sice s PC...) uz svoje skusenosti mam. Ci to ale pomoze aj teraz...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Stále zapájam HDD na prvý radič z ktorého doska ponúka bootovanie.Mal som zapojený HDD SATAII ako prvý na ktorom bol WIN a bol to SATAIII radič.Mám AutoCAD a ten problém nerobí.Kábel určite ten problém nerobí.Mám WIN7 x64.Zajtra idem náhodou vybrať jeden HDD 1TB a chcem ho nahradiť iným 2TB.Podľa toho ako píšeš by mi windows nemal nabehnúť,verím že to tak nebude a WIN pôjde ako má a nový HDD pôjde bez problémov aj keď nebol pripojený pri inštalácií.Skús ten radič nenainštalovať alebo nainštaluj novšiu verziu.
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
...len manual som preliezol cely a nikde sa nepise, ktory port je ako bootovaci...Este skusim napisat na podporu...ci budu mudrejsi...a drivery mam tiez aktualizovane...

ale skus dat vediet, aj ked predpokladam, ze Tebe to fungovat bude...) neviem preco, ale ked sa mne nieco dokasle na PC, tak sa to este nikomu nestalo...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Pri mojej doske sa píše:
Intel® P67 Express Chipset
- 2 x SATA 6.0 Gb/s ports (brown)
- 4 x SATA 3.0 Gb/s ports (black)
- Intel® Rapid Storage Technology supports SATA RAID 0, 1, 5, and 10
Marvell® PCIe SATA 6.0 Gb/s controller
- 2 x SATA 6.0 Gb/s ports (gray)
Takže aj ja mám ten Marwell radič a nemám problém.Ináč sú HDD ako píšeš platňové SATAIII , takže nevidím problém prečo by nemalo mať cenu ich tam pripojiť.Marvell radič sa tiež dá v biose samostatne prepínať medzi IDE a AHCI.Ja mám všetko na IDE .Daj sem screen tých súborov s ikonou ako ozubené kolieska.Pri terajších doskách všetky porty môžu byť botovacie.
Bootovací HDD by som dal na SATA0.
Naposledy upravil Vlado40 : 05.08.12 at 16:59
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
...to bude momentalne problem, pretoze uz tri dni mam rozobraty comp, cakam na kable a fungujem na notase...

ale tu je manual na dosku, ak to pomoze a vyznas sa v tom a budes mat cas sa na to pozriet...


Code:
http://www.evga.com/support/manuals/files/132-GT-E768.pdf
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
...tak som ešte včera písal na podporu a ak som tomu dobre rozumel, tak každý jeden port môže byť bootovací, ale asi najvhodnejšie je používať port 0...

"Hello Robert, Any of the Sata ports will work for boot priority. You can always use port 0 for the boot disc. Regards, EVGA"

takže skúsim sa zapojiť sem a uvidím čo sa bude diať. Ešte musím doma pozrieť, na ktorom HDD sa objavili tie súbory, či to nebol náhodou tento...kedže tu bol pripojený iný HDD.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Aj mať príliš veĺa vedomostí o danej problematike a následkom toho vyžadovať od nejakého stroja

DOKONALÉ fungovanie spravidla prináša množstvo zbytočných problémov,ktoré by inak nebolo treba riešť....

Koľko ľudí /aj ja medzi nimi/ nemaju ani šajn o tom ako funguje HDD , čo je to BIOS , IDE , AHCI či SATA ...

a nebráni im to použivať počítač a inštalovať doň všetko možné,pričom nevedia kam sa to uložilo.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

to Indeed to je čo za príspevok
K téme. Zásadne inštalujem W na PC len s jedným diskom. Ak boli dva, tak bol vždy problém. Po nainštalovaní OS som pripojil druhý a žiaden problém nebol. Len raz a to bol chybný SSD.
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
Indeed Pozri príspevok
Aj mať príliš veĺa vedomostí o danej problematike a následkom toho vyžadovať od nejakého stroja

DOKONALÉ fungovanie spravidla prináša množstvo zbytočných problémov,ktoré by inak nebolo treba riešť....

Koľko ľudí /aj ja medzi nimi/ nemaju ani šajn o tom ako funguje HDD , čo je to BIOS , IDE , AHCI či SATA ...

a nebráni im to použivať počítač a inštalovať doň všetko možné,pričom nevedia kam sa to uložilo.
...to ano, pokiaľ to inštaluješ všetko na jeden HDD. Len ja kôli práci potrebujem tých HDD viac a potrebujem ich odpájať.


sthruska Pozri príspevok
to Indeed to je čo za príspevok
K téme. Zásadne inštalujem W na PC len s jedným diskom. Ak boli dva, tak bol vždy problém. Po nainštalovaní OS som pripojil druhý a žiaden problém nebol. Len raz a to bol chybný SSD.
...to je síce pekné, ale ja s tým mám problém, akonáhle nainštalujem OS na jeden HDD a potom pripojím ostatné, celý systém spadne...otázka je, kde je problém...radič, doska alebo zle pripojený bootovací HDD.

Akože páni, nič v zlom, ale ja potrebujem konštruktívne riešenia a nie konštatovania a komentáre o funkčnosti PC s jedným HDD...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Len taká malá myšlienočka moja:
Win máš nainštalovaný, no keď pripojíš ostatné HDD, zblbne.
Otázka: sú všetky HDD správne OS detekované? Skús pred bootovaním vstúpiť do BIOSu a daj BIOSom detekovať pripojené HDD - potom budú mať všetky HDD priradené porty a aj názvy jednotiek, ktoré by mal akceptovať aj OS.
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
misoft Pozri príspevok
Len taká malá myšlienočka moja:
Win máš nainštalovaný, no keď pripojíš ostatné HDD, zblbne.
Otázka: sú všetky HDD správne OS detekované? Skús pred bootovaním vstúpiť do BIOSu a daj BIOSom detekovať pripojené HDD - potom budú mať všetky HDD priradené porty a aj názvy jednotiek, ktoré by mal akceptovať aj OS.

to robim ako prve este pred instalom, skontrolujem BIOS a viditelnost vsetkych HDD, nastavim prioritu bootovania...a aj cez to vsetko to robi to, co tu riesim...a to je ten problem...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Takže dnes som vymenil ten HDD.Samozrejme ,kým som prišiel nato ktorý to je,tak to chvíľku trvalo.Odpojil som jeden HDD,zapol PC a pozrel či je to ten ktorý chcem vymeniť.Samozrejme ako naschvál bol to ten posledný ,klasický HDD ,pretože SSD nie je problém rozpoznať.Mám ich 5 klasických + 1 SSD.Ani raz som nemal problém aby Win nenabehol aj keď som HDD odpájal a znovú pripojil.Win nemal problém nabehnúť ani keď som tam dal nový HDD 2TB aj keď namiesto MBR som ho pripojil ako GPT ,aj keď viem ,že vo Win XP mi ho nezobrazí.Ako som už raz spomínal ,botovací HDD pripájam na prvý radič ,ktorý ponúka bios.Presne tak ako si dostal odpoveď zo servisu.OS stále inštalujem pri pripojených všetkých HDD.Doteraz som nemal žiadné problémy.HDD pri inštalácií odpájam iba vtedy ,ak napr. mám Win7 a na druhom HDD chcem mať WinXP ,čo aj mám aby sa OS navzájom nepreviazali a pri odstránení jedného som mohol napr. partíciu kde je XP naformátovať z prostredia Win7 a nemal obavy ,že mi Win7 nenabehne.Pošli ten screen s ikonkami ak je to možné aj aké programy inštaluješ.Alebo je to hneď aj po čistom nainštalovaní Win7+ovládače bez programov?
Naposledy upravil Vlado40 : 07.08.12 at 13:41
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
Dnes by mi mali prísť nejaké nové veci do PC, tak to poskladám a začnem s novým instalom a pripojením HDD na ten SATA0 port bez Marwell radičov a uvidíme. Pokiaľ to bude fungovať ako má, problém bude tam...ak nie...každopádne sa ozvem, ale predpokladám, že kým to dám všetko dokopy...prejdú dva dni...takže strpenie...
0 0
janok5 janok5

janok5 je offline (nepripojený) janok5

najideálnejšie je keď sú OS zvlášť na HD.
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
janok5 Pozri príspevok
najideálnejšie je keď sú OS zvlášť na HD.

...len tu neriešime pripojenie viacerych OS...
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
Tak som sa s tym dnes pozabaval. Nanovo som flashol BIOS, nanovo som naformatoval HDD a pripojil podla rad z EVGA podpory. Najprv som sa s tym trapil asi dve hodiny, pretoze mi nechcel vobec nabehnut PC...ale to bola zrejme moja chyba, pretoze pocas flashovania som nechtiac tukol do klavesnice a chvilu trvalo, kym som opat rozbehol BIOS. Ale podarilo sa. Opat som nastavil BIOS na rezim AHCI a zacal s instalom OS. Vsetko sa tvarilo normale, instal prebehol bez problemov az do konca. Sranda nastala az potom, ked som restartol PC koli nastaveniu priority bootovania z mechaniky na HDD. PC malo akosi na haku nabehnut a vypisoval hlasky o tom, ze mam restartnut PC, pretoze nie je mozne spustit BOOT. Proste klasika pri zle nastavenom prioritnom HDD. A tu nastala sranda. OS bol nainstalovany na spravnom HDD, jeho priorita bola nastavena tiez spravne, ale BOOT-ovacia sekvencia sa spustala s uplne ineho HDD. A cuduj sa svete, s portu SATA6, co su SATA3 porty. Toto mi absolutne vobec nedava zmysel, ako je mozne, ze OS je na jednom a bootovanie na druhom HDD. Tak som sa s tym este chvilu zabaval, opat preformatoval HDD a opat nainstaloval OS a opat to iste. Tak som sa nasral, nastavil BIOS na rezim IDE a vsetko zopakoval. A cuduj sa svet...vsetko ide ako ma. Takze tu to uzatvaram a problem idem dalej riesit cez podporu EVGA, pretoze toto je mimo rozsah normalneho chapania a vyzera to na reklamaciu dosky. Takze dakujem za pomoc.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Vyberáš si formátovanie pri inštalácií alebo formátuješ HDD iba iným programom.
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
Formatoval som disky cez prikazovy riadok na notase...

...ale este som teraz prisiel na celkom zaujimavu vec...a sice...nastavit BIOS na IDE rezim, nainstalovat OS, restartnut PC a vratit sa spat do BIOS-u a zmenit rezim na AHCI. Restartnut PC a pocitac si spusti akusi samostatnu instalaciu, ako ked sa pripoji novy hardware a stahuju sa ovladace. Ked som sa opat vratil do BIOS-u, vsetko sa tvari ako ma v AHCI rezime. Dokonca aj bootovanie je v AHCI. Len dufam, ze aj tak funguje. Zajtra este skusim ten install AutoCad balika a uvidi sa. Ak to bude fungovat...mam o problem menej...ak nie, porazi ma...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak máš nainštalovaný OS a zmeníš pripojenie HDD z IDE na AHCI ,tak je normálne ,že keď sa spustí OS ,tak ten HDD detekuje ako nový hardvér a nainštaluje aj ovládače.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať