Zavrieť

Porady

Pomoc s Windowsom 7 Ultimate - 64 bit + pomoc s nastavením BIOS-u

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
Zdravim priatelia,
vopred sa ospravedlnujem za nazov temy, ale nic ine ma nenapada...

Mal by som take, pre mna celkom zaujimave otazky, s ktorymi si uz neviem dat rady a dost ma to zacina vytacat...

Mam PC s Windows 7 - 64 bit (original licencia...), v nom je celkom 7 HDD o roznych kapacitach. BIOS mam nastaveny na AHCI rezim (presiel som na skusku s IDE...ale toto je asi nepodstatne, pretoze moj problem som mal aj tam). Ked som nainstaloval cisty Windows...vsetko sa tvarilo uplne normalne, vsetko bezalo ako ma, ziaden problem...az do okamihu, kedy sa mi po instale nejakeho balika programov objavia nejake subory na inom HDD ako na tom, kde som to instaloval. Samozrejme, ze vsetko instalujem na "C". Su to bud nejake zlozky, ktore maju ako nazov strasne vela cisiel alebo su to nejake polozky, do ktorych sa neda dostat (vyzeraju ako textove subory s ozubenym kolieskom - neviem to inac opisat, aby to bolo jasne, aj ked viem, co je to zac...)A tu nastava ten problem. Tie zlozky som proste jednoducho vymazal, pretoze na tych druhych HDD proste nemaju co robit. Samozrejme, ze program prestane fungovat a je potrebne ho preinstalovat. Lenze tie blbe zlozky sa objavia opat tam, kde boli. Tak odpojim vsetky HDD okrem "C". A tu nastava dalsi problem...PC ma problem nabootovat a sa spustit...
Potom ma napadla este jedna vec a sice, odpojit vsetky HDD okrem toho, kde pojde OS, vsetko nainstalovat a az potom popripajat vsetky ostatne HDD...a tu vznika dalsi problem...modra smrt...raz pocitac nabehne, za chvilu sa restartne...opat nabehne a modra smrt...a tak stale dokolecka dokola. A neustale vypisovanie nejakych chybovych hlasok, ze mam skontrolovat svoj hardware a ak bude problem pretrvavat atd atd...a uz ma to vazne prestava bavit.

Moje otazky:
- preco sa mi objavuju tie zlozky na mieste, kde nemaju co robit? Da sa tomu nejako zabranit a donutit PC, aby si to instaloval komplet tam kde ma?
- preco mi po odpojeni ostatnych HDD po instale OS nefunguje PC?
- je mozne, ze PC si sam priradi nejake ine miesto na bootovanie bez ohladu na to, kde je instalovany OS? Da sa tomu zabranit??
- musia byt vsetky HDD pripojene este pred instalaciou OS? Nemozu sa bez problemov pridat aj potom?

Este podotykam, ze HDD s OS + 1 z tych zvysnych HDD je pripojeny na SATA 3 portoch + tych zvysnych 6 je na SATA 2 portoch. A sranda je, ze tie subory sa objavuju na tych HDD na SATA 2 portoch. Len tie ostatne HDD sluzia ako uloziska pre pracu...

moja zostava:

TEC 65 in 1
EVGA X-58 FTW3
Creative X-Fi Elite Pro
TechniSat CableStar HD 2
ATI Radeon HD 5850, 2GB DDR5
Windows 7 Ultimate-64 bit, build 7600
Intel® Core™ i7 processor, X 980 - 3,33GHz
LG Blu-ray/HD DVD GGW-H20L LS, SATA, čierna
12 GB DDR3 10600 MHz CL8-8-8-24 KINGSTON HyperX BOX
1 x SAMSUNG 320 + 1 x WD 720 GB + 1 x WD 1 TB + 4 x WESTERN DIGITAL Caviar GP 3000GB


A dalsia otazka, nechcem koli tomu zakladat novu temu, ale ak bude treba, zalozim. Vedel by mi niekto pomoct s nastavenim BIOS-u? Presiel som z nastaveni pre IDE na AHCI a tu je par poloziek, ktorym celkom dobre nerozumiem...
Naposledy upravil Robert Pekar : 05.08.12 at 16:14
Usporiadat
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
dik, ale nepomohlo


tak sa s tym teraz zabavam opat a naposledy...pretoze stale je to to iste...




len tentokrat to vsetko instalujem pri odpojenych HDD. zatial sa vsetko tvari ako ma, tak ak to bude fungovat aj potom...kaslem definitivne na to. Len sranda je, ze samotna instalacka balika ma v sebe:


Microsoft Visual C++ 2005 Redistributabe (x86)
Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributabe (x86)
Microsoft Visual C++ 2005 Redistributabe (x64)
Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributabe (x64)

a aj tak si to robi co chce. Ale ak to bude vsetko fungovat, tu blbu .dll kniznicu presuniem tam podla toho navodu a kaslem na to...Pretoze poredpokladam, ze keby boli opat pripojene vsetky HDD, objavi sa to tam opat. Este pozriem tie skryte zlozky a dam vediet.

edit:// tak som to všetko nainštaloval, zapojil zvyšné HDD, skontroloval skryté súbory a všetko je čisté...ja už neviem, čo s tým. Ešte aj podpora z EVGA nedokáže zistiť, kde je problém. Najskôr to ale vidím predsalen na windows...takže týmto končím a pokiaľ budem normálne fungovať, viac neriešim. Všetkým zúčastneným ďakujem za čas, pomoc a rady.
Naposledy upravil Robert Pekar : 13.08.12 at 18:28
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať