Zavrieť

Porady

Pomoc s Windowsom 7 Ultimate - 64 bit + pomoc s nastavením BIOS-u

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
Zdravim priatelia,
vopred sa ospravedlnujem za nazov temy, ale nic ine ma nenapada...

Mal by som take, pre mna celkom zaujimave otazky, s ktorymi si uz neviem dat rady a dost ma to zacina vytacat...

Mam PC s Windows 7 - 64 bit (original licencia...), v nom je celkom 7 HDD o roznych kapacitach. BIOS mam nastaveny na AHCI rezim (presiel som na skusku s IDE...ale toto je asi nepodstatne, pretoze moj problem som mal aj tam). Ked som nainstaloval cisty Windows...vsetko sa tvarilo uplne normalne, vsetko bezalo ako ma, ziaden problem...az do okamihu, kedy sa mi po instale nejakeho balika programov objavia nejake subory na inom HDD ako na tom, kde som to instaloval. Samozrejme, ze vsetko instalujem na "C". Su to bud nejake zlozky, ktore maju ako nazov strasne vela cisiel alebo su to nejake polozky, do ktorych sa neda dostat (vyzeraju ako textove subory s ozubenym kolieskom - neviem to inac opisat, aby to bolo jasne, aj ked viem, co je to zac...)A tu nastava ten problem. Tie zlozky som proste jednoducho vymazal, pretoze na tych druhych HDD proste nemaju co robit. Samozrejme, ze program prestane fungovat a je potrebne ho preinstalovat. Lenze tie blbe zlozky sa objavia opat tam, kde boli. Tak odpojim vsetky HDD okrem "C". A tu nastava dalsi problem...PC ma problem nabootovat a sa spustit...
Potom ma napadla este jedna vec a sice, odpojit vsetky HDD okrem toho, kde pojde OS, vsetko nainstalovat a az potom popripajat vsetky ostatne HDD...a tu vznika dalsi problem...modra smrt...raz pocitac nabehne, za chvilu sa restartne...opat nabehne a modra smrt...a tak stale dokolecka dokola. A neustale vypisovanie nejakych chybovych hlasok, ze mam skontrolovat svoj hardware a ak bude problem pretrvavat atd atd...a uz ma to vazne prestava bavit.

Moje otazky:
- preco sa mi objavuju tie zlozky na mieste, kde nemaju co robit? Da sa tomu nejako zabranit a donutit PC, aby si to instaloval komplet tam kde ma?
- preco mi po odpojeni ostatnych HDD po instale OS nefunguje PC?
- je mozne, ze PC si sam priradi nejake ine miesto na bootovanie bez ohladu na to, kde je instalovany OS? Da sa tomu zabranit??
- musia byt vsetky HDD pripojene este pred instalaciou OS? Nemozu sa bez problemov pridat aj potom?

Este podotykam, ze HDD s OS + 1 z tych zvysnych HDD je pripojeny na SATA 3 portoch + tych zvysnych 6 je na SATA 2 portoch. A sranda je, ze tie subory sa objavuju na tych HDD na SATA 2 portoch. Len tie ostatne HDD sluzia ako uloziska pre pracu...

moja zostava:

TEC 65 in 1
EVGA X-58 FTW3
Creative X-Fi Elite Pro
TechniSat CableStar HD 2
ATI Radeon HD 5850, 2GB DDR5
Windows 7 Ultimate-64 bit, build 7600
Intel® Core™ i7 processor, X 980 - 3,33GHz
LG Blu-ray/HD DVD GGW-H20L LS, SATA, čierna
12 GB DDR3 10600 MHz CL8-8-8-24 KINGSTON HyperX BOX
1 x SAMSUNG 320 + 1 x WD 720 GB + 1 x WD 1 TB + 4 x WESTERN DIGITAL Caviar GP 3000GB


A dalsia otazka, nechcem koli tomu zakladat novu temu, ale ak bude treba, zalozim. Vedel by mi niekto pomoct s nastavenim BIOS-u? Presiel som z nastaveni pre IDE na AHCI a tu je par poloziek, ktorym celkom dobre nerozumiem...
Naposledy upravil Robert Pekar : 05.08.12 at 16:14
Usporiadat
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
...no...len najnovsi poznatok...sformatoval som vsetky HDD, prepalil BIOS (predtym som ho uplne vyresetoval odpojenim baterky na 24 hodin), nanovo nainstaloval OS (samostatne, pri odpojenych vsetkych HDD)...spustil som novy install AutoCad balika a...je to tam opat...neexistuje, aby sa korenovy adresar spustacieho HDD opat vytvoril na tom HDD kde stale. To idem asi ozaj vsetko instalovat pri odpojeni vsetkych HDD??
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

co je tam zas? daj screeny
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
To iste, co je v screene na 3 strane. Len ten subor by mal byt na "C" disku a objavuje sa na (v mojom pripade) "E". Podla mrkvosoftu by sa mal ten subor objavit v korenovom adresari zavadzacieho HDD a to by mal byt "C". Vsetko bolo instalovane pri odpojenych diskoch a ponechani len jedneho jedineho...a teraz zistujem, ze este aj ovladace zvukovky su na uplne inom HDD ako "C"...toto je uz sila...
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

s msdia80 sme to uz riesili, nechapem naco si znova formatoval ked si mal funkcny system
znova nainstaluj ten update msvisual c++ a tamto zmaz, je to jednoducho chyba v tom visualc++ a spravi ti to asi vzdy po instalacii autocadu

daj screen z tej zvukovky
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
lenze mne to sem hadze aj hauznumero zlozky pri stahovaani aktualizacii...

a screen zvukovky...len vybehlo okno, (po odpojeni vsetkych HDD) ze nebolo mozne nainstalovat ovladace pre zvuk a zvuk jednoducho nejde...az po pripojeni ineho (ani nie toho HDD kde sa objavuju tie subory) HDD. Este idem skusit jednu vec a sice vytvorit systemom tu 100 MB particiu vyhradenu pre system...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Snažím sa aby Win7 tú 100MB zavádzciu časť nevytváral,pretože som s tým mal problém pri zálohe a potom obnove systému cez Acronis program.Dávaš formátovať HDD ,kde bude WIN7 pri inštalácií Win alebo na NTB ako si písal.Inštaloval som AutoCAD aj Invertor rôzne verzie ale nikdy som nemal problém.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

s tymi divnimi zlozkami po update ma viacero ludi problem, popravde riesenie nepoznam, a asi ani nieje (It's not a bug, it's a feature), ja ich jednoducho mazem ak sa mi nahodou zjavia.
s tym zvukom by sa taketo nieco diat nemalo, kedze samotny driver by mal mal ulozit do systemovych zloziek
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ako vyzerá taká divná zložka a kde sa objaví.
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
Vlado40 Pozri príspevok
Snažím sa aby Win7 tú 100MB zavádzciu časť nevytváral,pretože som s tým mal problém pri zálohe a potom obnove systému cez Acronis program.Dávaš formátovať HDD ,kde bude WIN7 pri inštalácií Win alebo na NTB ako si písal.Inštaloval som AutoCAD aj Invertor rôzne verzie ale nikdy som nemal problém.

doteraz som ju tam nemal ani ja a problemy su jeden za druhym...teraz som ju skusil vytvorit a zrusil som vsetky ostatne, co som videl, odpojil som vsetko okrem tohoto jedneho HDD a skusam co to povie dalej...

Formatujem cez NTB a prikazovy riadok, cize na HDD by nemalo ostat absolutne nic. Potom ich este pre istotu formatnem pri instale v PC...ak by nahodou...



mecky Pozri príspevok
s tymi divnimi zlozkami po update ma viacero ludi problem, popravde riesenie nepoznam, a asi ani nieje (It's not a bug, it's a feature), ja ich jednoducho mazem ak sa mi nahodou zjavia.
s tym zvukom by sa taketo nieco diat nemalo, kedze samotny driver by mal mal ulozit do systemovych zloziek
a ked vymazem tie hausnumreo zlozky...nic sa nestane? Oni v podstate sluzia len ako akysi docasny priecinok pri instalovani aktualizacii, teda aspon podla toho, co mam odsledovane, pretoze pri instale tam nejake subory su a po instale su vacsinou prazdne...aspon si momentalne nepamatam, ze by v nich nieco ostavalo. Otazne ale je, ci tam nie je nieco skryte, pretoze windows ma uz celkom vazne zacina vytacat do maximalnej moznej hranice...robi si co chce a ako chce...bombu na microsoft...

Inac, ten zvuk sa ani mne nezda a keby som to nevidel, neuverim, ale bohuzial...videl a nepocul som to na vlastne usi a oci...

Posledny pokus, ktory idem urobit...odpajam vsetky HDD okrem "C", nastavujem ten blby alokacny zvazok cez instalator, instalujem OS, nainstalujem ovladace z dosky + vsetky drivery, pripajam ostatne HDD a skusim install AutoCad-u. Az mi to urobi opat a neporazi ma uz uplne, urobim este raz ten presun a vymaz cez mrkwosoftovy navod a serem (sorry za vyraz, ale slusnejsi uz pouzit nedokazem...) na to. Pokial ovsem bude system normalne fungovat. Ak nie, vraciam sa k IDE rezimu.


Vlado40 Pozri príspevok
Ako vyzerá taká divná zložka a kde sa objaví.

ako normalny klasicky priecinok, len namiesto nazvu ma strasne vela cisiel...ale kedze som ju vymazal, neviem ake...

a objavuje sa tam, kde to blbe ".dll" - ko. Malo by sa to objavit na zavadzacom HDD...ale akosi sa mi to blbe zavadzanie objavuje inde, nez ma, ale to som uz riesil a stale riesim...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Aha už viem,aj som ich videl ,keď som mal doma viacero PC.Niekedy sa ani nedajú vymazať z prostredia win.Tie zložky nie sú potrebné ,to iba win ich zabudol zmazať.Niekedy sa objavia aj vtedy ,keď sa PC restartne vtedy keď nemá.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

maly by to byt len temp zlozky, takze vymazanie by malo byt bez problemov (u mna bolo)

no po instalacii autocadu sa msdia asi zjavi opet, mozes skusit nainstalovat tu novsiu verziu ms visual c++ este pred cadom, mohlo by to pomoct, zmena na ide tomu asi nepomoze
http://www.microsoft.com/en-us/downl....aspx?id=14431

vlado: subory co sa zjavia po neocakavanom restarte su trochu iny pripad, ale na pohlad je to podobny bordel
vymazat nejdu ak je vlastnikom System, pomoze vecsinou zmena vlastnika, v pripadoch ked nie, tak by mal safe mode (alebo unlocker )
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Pred chvíľkou mi doniesli PC ,na ktorom sú tiež tieto divné zložky.OS ich nechcel vymazať ,tak opäť Live CD a išlo to.
Divne zlozky.jpg  
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
mecky Pozri príspevok
maly by to byt len temp zlozky, takze vymazanie by malo byt bez problemov (u mna bolo)

no po instalacii autocadu sa msdia asi zjavi opet, mozes skusit nainstalovat tu novsiu verziu ms visual c++ este pred cadom, mohlo by to pomoct, zmena na ide tomu asi nepomoze
http://www.microsoft.com/en-us/downl....aspx?id=14431

vlado: subory co sa zjavia po neocakavanom restarte su trochu iny pripad, ale na pohlad je to podobny bordel
vymazat nejdu ak je vlastnikom System, pomoze vecsinou zmena vlastnika, v pripadoch ked nie, tak by mal safe mode (alebo unlocker )
to som skusal, dokonca este pred samotnym instalom som sa pozrel do tej zlozky a uz tam bol msdia novy, neviem sice odkial sa tam vzal, zrejme nejakou aktualizaciou alebo niecim, co to podporuje v driveroch. Pre istotu som skusil este aj tu aktualizaciu a tiez sa to objavilo tam kde malo, potom prisiel na rad ten nestastny AutoCad a msdia z neho je na inom HDD...uplne to ignoruje cielove umiestnenie a to, ze to uz v PC je.



mecky Pozri príspevok
...vlado: subory co sa zjavia po neocakavanom restarte su trochu iny pripad, ale na pohlad je to podobny bordel
vymazat nejdu ak je vlastnikom System, pomoze vecsinou zmena vlastnika, v pripadoch ked nie, tak by mal safe mode (alebo unlocker )

unlocker pouzivam...dobra to vec...takze ak sa nahodou nieco podobne tym hauznumeram objavi inde ako ma, staci to proste zmazat a nic a nedeje, ok?

Teraz pre istotu vsetko instalujem len s jednym pripojenym HDD a nastavenou obnovou systemu. Ked skoncim zo zakladom, vsetko pripojim, nastavim novy bod obnovenia a skusim ten nestastny Cad. Ale az zajtra, aby som vedel, co som instaloval a co mam pred obnovou pre istotu vymazat. A uvidime, ako sa to bude tvarit.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Na svojom PC nepoužívam body obnovenia.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

robert: tak ta instalacia autocadu ma asi naskriptovanu aj instalaciu MS visual c++, ja osobne by som asi znova pouzil ten update (co sme riesili predtym),a ked to bude funkcne dalej to neriesil.
priecinky ako pozostatky update by malo byt mozne mazat bez problemov, nie som nejaky windows guru ale podla toho co som sa dopatral tak by to maly byt iba Temp veci, takze kludne vsetko cistit

vlado: linuxova implementacia (lepsie povedane hack) ntfs ignoruje jeho vlastnosti, takze na nejake "vlastnictvo " nepozera, a zmaze cokolvek
Naposledy upravil mecky : 12.08.12 at 17:46
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Aký AutoCad inštaluješ ? Nainštalujem ho na môj skúšobný Win čo to urobí.
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
...po prechode z Visty na Win 7 som to nepouzival ani ja...ale asi opat zacnem...pre istotu...inac, ked tak teraz na to pozeram...



niektory program, co si vytvoril ten msdia.90 je



Microsoft Visual C++ 2008. AutoCad mi instaluje 2005, aj ten SP je na 2005...je možné, aj keď je to novšia verzia, že ho ten sviniar ignoruje aj preto? Skúsim tam hodiť aj tú staršiu verziu...a upgradeovať ju na ten SP1. Je to síce hovadina ako vyšitá, ale kto vie...

Instalujem Auto Cad Inventor Professional suite 2010 CZ, novší nemám...
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
...ešte ma napadá jedna vec..nemáte niekto odkaz na stiahnutie MV C++ 2005? Nie ten servis Pack, cistú inštalačku. Skúsiť najskôr nainštalovať to, potom ju poriešiť SP1 a nakoniec inštalovať Cad. Aj keď SP 1 by ju mal prepísať, ale ... za pokus to stojí, len ju nikde neviem nájsť...
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
dalsia vec, co som nasiel tu na fore...a nenapadlo ma...skusit pozriet skryte polozky na zvysnych HDD. Pretoze okrem recycle a mojich suborov by tam nic ine byt nemalo...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať