Zavrieť

Porady

Pomoc s Windowsom 7 Ultimate - 64 bit + pomoc s nastavením BIOS-u

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
Zdravim priatelia,
vopred sa ospravedlnujem za nazov temy, ale nic ine ma nenapada...

Mal by som take, pre mna celkom zaujimave otazky, s ktorymi si uz neviem dat rady a dost ma to zacina vytacat...

Mam PC s Windows 7 - 64 bit (original licencia...), v nom je celkom 7 HDD o roznych kapacitach. BIOS mam nastaveny na AHCI rezim (presiel som na skusku s IDE...ale toto je asi nepodstatne, pretoze moj problem som mal aj tam). Ked som nainstaloval cisty Windows...vsetko sa tvarilo uplne normalne, vsetko bezalo ako ma, ziaden problem...az do okamihu, kedy sa mi po instale nejakeho balika programov objavia nejake subory na inom HDD ako na tom, kde som to instaloval. Samozrejme, ze vsetko instalujem na "C". Su to bud nejake zlozky, ktore maju ako nazov strasne vela cisiel alebo su to nejake polozky, do ktorych sa neda dostat (vyzeraju ako textove subory s ozubenym kolieskom - neviem to inac opisat, aby to bolo jasne, aj ked viem, co je to zac...)A tu nastava ten problem. Tie zlozky som proste jednoducho vymazal, pretoze na tych druhych HDD proste nemaju co robit. Samozrejme, ze program prestane fungovat a je potrebne ho preinstalovat. Lenze tie blbe zlozky sa objavia opat tam, kde boli. Tak odpojim vsetky HDD okrem "C". A tu nastava dalsi problem...PC ma problem nabootovat a sa spustit...
Potom ma napadla este jedna vec a sice, odpojit vsetky HDD okrem toho, kde pojde OS, vsetko nainstalovat a az potom popripajat vsetky ostatne HDD...a tu vznika dalsi problem...modra smrt...raz pocitac nabehne, za chvilu sa restartne...opat nabehne a modra smrt...a tak stale dokolecka dokola. A neustale vypisovanie nejakych chybovych hlasok, ze mam skontrolovat svoj hardware a ak bude problem pretrvavat atd atd...a uz ma to vazne prestava bavit.

Moje otazky:
- preco sa mi objavuju tie zlozky na mieste, kde nemaju co robit? Da sa tomu nejako zabranit a donutit PC, aby si to instaloval komplet tam kde ma?
- preco mi po odpojeni ostatnych HDD po instale OS nefunguje PC?
- je mozne, ze PC si sam priradi nejake ine miesto na bootovanie bez ohladu na to, kde je instalovany OS? Da sa tomu zabranit??
- musia byt vsetky HDD pripojene este pred instalaciou OS? Nemozu sa bez problemov pridat aj potom?

Este podotykam, ze HDD s OS + 1 z tych zvysnych HDD je pripojeny na SATA 3 portoch + tych zvysnych 6 je na SATA 2 portoch. A sranda je, ze tie subory sa objavuju na tych HDD na SATA 2 portoch. Len tie ostatne HDD sluzia ako uloziska pre pracu...

moja zostava:

TEC 65 in 1
EVGA X-58 FTW3
Creative X-Fi Elite Pro
TechniSat CableStar HD 2
ATI Radeon HD 5850, 2GB DDR5
Windows 7 Ultimate-64 bit, build 7600
Intel® Core™ i7 processor, X 980 - 3,33GHz
LG Blu-ray/HD DVD GGW-H20L LS, SATA, čierna
12 GB DDR3 10600 MHz CL8-8-8-24 KINGSTON HyperX BOX
1 x SAMSUNG 320 + 1 x WD 720 GB + 1 x WD 1 TB + 4 x WESTERN DIGITAL Caviar GP 3000GB


A dalsia otazka, nechcem koli tomu zakladat novu temu, ale ak bude treba, zalozim. Vedel by mi niekto pomoct s nastavenim BIOS-u? Presiel som z nastaveni pre IDE na AHCI a tu je par poloziek, ktorym celkom dobre nerozumiem...
Naposledy upravil Robert Pekar : 05.08.12 at 16:14
Usporiadat
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
...tak aby sme sa este pohli o kusok dalej...to bootovanie som vyriesil cez podporu dosky a reinstalom ovladacov...
ale pustil som sa do instalu toho AutoCad balika a opat ta ista ikona...vyzera takto...


sranda je, ze to robi len AutoCad Inventor Professional 2010...ale som sa nastval, odpojil som (tentokrat uz uspesne) vsetky HDD a instaloval len na jednom HDD. Ten subor sa sice objavil, ale na "C"...co ma momentalne netrapi. Ale aj tak by ma zaujimalo, co je to za subor a co sa stane, ked ho jednoducho vymazem. Jeho a jemu podobne...
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

msdia je subor ktory si nainstaluje microsoft visual c++

ak zvladas eng:
http://support.microsoft.com/kb/927665
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
Cize ak som to dobre pochopil, ten subor sa instaluje do korenoveho priecinka na HDD, ktory bol zavadzaci. Cize, kym si moja doska robila co chcela, je mozne ze to bootovanie presunula na ten HDD, kde to robilo problemy? Pretoze ked som vsetko odpojil, PC som nespustil...cize jeden zo zavadzacich HDD bol aj on. Takze mi pomoze este jeden format toho HDD a mal by byt pokoj...aspon dufam. OK, uvidime co to spravi.

Dakujem vsetkym za cas a pomoc, toto uzatvaram.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

ne, doska si boot sektor sama nepresunie.
format nieje treba

najlahsie je spravit postup z tej sekcie workaround, tym presunies ten subor na spravne miesto, a z korenoveho priecinka by mal ist potom be ujmy zmazat
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
Pockaj, trochu teraz tapam v tme...

podla toho navodu mam stiahnut a nainstalovat Microsoft Visual C++ 2005 SP1, to by malo opravit problem. Ak to dobre chapem, tak ten povodny subor mam presunut sem: \Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VC
len tu uz je teraz podobny subor, ale namiesto 80 je 90. Predpokladam, ze je to ten update...

a teraz sa zacinam stracat. Cez prikazovy riadok mam zadat: regsvr32 driver:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VC\msdia80.dll

a co s tym dalej?? Pretoze mi to vypisuje ze zadany modul sa nepodarilo najst. Teraz je otazka, co s tym. Je mozne, ze ta 90 ho prepisala a ja ho mozem teraz rucne bez problemov zmazat?
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

Robert Pekar Pozri príspevok
Je mozne, ze ta 90 ho prepisala a ja ho mozem teraz rucne bez problemov zmazat?
pravdepodobne ano, kedze si nainstaloval update toho suboru, ten workaround by fungoval bez updatu
v tomto je KB microsftu uzasna, ze vecsinou necha uzivatela domysliet si zaver
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
to hej, prekvapuju ma cim dalej, tym viac...

enem ten jeden HDD budem musiet formatnut, pretoze ak sa henta pliaga instaluje do korenoveho adesara bootovacieho HDD, tak sa mi povodne spustal boot z ineho HDD ako bol nainstalovany OS a tym padom sa objavoval na uplne odlisnom HDD. A kedze sa mi tam objavuje opat, ten HDD si bude pamatat povodne bootovanie. Takze to poriesim formatom a zmazanim vsetkych nepotrebnych zvyskov. (vid prvy prispevok...)
OK, dakujem.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Tak skús do príkazového riadku zadať 90 namiesto 80.Pozri sa do Spravy diskov ,či máš vytvorenú zavádzaciu časť 100MB pred tým HDD z ktorého botuješ.Niekedy ju Win vytvorí ,záleží ako inaštaluješ.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

vlado, ked nainstaloval update, tak uz sa s regsvr netreba babrat, to uz si spravila instalacia updatu sama. toto ma uz vyriesene
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
Dobre ...toto mám poriešené...vedel by mi ale ešte niekto pomôcť s týmto??0

Nastavenie bios-u v IDE režime je mi celkomjasné, ale ako nastavit tieto polozky pri AHCI rezime? Defaultne je to nastavene takto...ale predpokladam, ze to treba zmenit...

AHCI HBA Capabilities

Stagger Spinup Support [Disabled]
Mechanical Presence Switch [Disabled]


AHCI Port Capabilities

Hotplug capable port [Enabled]
Cold Presence Detection [Disabled]
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

a preco by sa to malo menit?
drivu vecsina advanced nastaveni v biose je lepsie nechat na pokoji,

AHCI HBA Capabilities by ta mohli zaujimat keby mas pripojenych tak vela diskov, ze by zdroj nestihal nabeh

AHCI Port Capabilities v pripade ze by si chcel odpajat disky za behu
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
...no...zdroj stiha...takze to necham tak a to druhe asi zmenim na "enabled", pretoze to potrebujem...
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

to druhe znamena ze kabel bude detekovat pripojenie zariadenia, aj ked pocas bootovania tam nebolo

len taka poznamka: hot-plug nieje tak uplne stavany na desktop, ak nepouzivas nejaky box, ale len pripajas a odpajas obyc kable
napr http://www.alza.sk/vymenny-ramecek-icybox-ib-d54582.htm
odpojenie disku za behu je relativne bezpecne, cez safely remove, ale pripojenim moze vzniknut narazovy prud ktory ti moze poskodit disk
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
..takze to necham nastavene tak, ako ponuka sam velky BIOS a tym padom ho mam porieseny...so suflom mam svoje skusenosti a vymenil som ho za dokovaci box...suflik nemusim...


este pozriem do Spravy diskov ,ci mam vytvorenu tu zavadzaciu 100 MB cast. Ale pri instale OS, v tej tabulke, kde sa vyberá HDD pre instalaciu urcite nebola, co ma dost prekvapilo, pretoze ostatne HDD to mali (musi tam byt?), akurat toto jedno nie. Ale to zistim asi az buduci tyzden...podla toho ako budem stihat.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

dokovaci box je tiez v pohode
ta 100MB cast nieje povinna
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
tak som to spustil...a tu 100 MB particiu si nevytvoril...snad to bude vsetko ok...
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
...este jedna (uplne hlupa a zbytocna) otazka, ale ja uz si pri tomto pocitaci nie som nicim isty...ma nejaky vplyv na PC oznacenie pismenok pri pevnych HDD?? Teda, pokial ich rucne sam nezmenim? Aby bolo jasne...co sa stane, ked mam klasicky systemovy HDD ako "C" (co aj byt ma...), potom ide optika ako "D" a az potom vsetky ostatne HDD?? Predpokladam, ze odpoved bude, ze to nema nijaky vplyv, ale ako som uz pisal...uz tomuto PC neverim...
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

nema to ziadny vplyv
ked ich chces vymenit tak najlepsie po cistej instalacii windowsu,
0 0
Robert Pekar Robert Pekar

Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac
uz to viac neriesim...uz ma to vytrapilo dost...len pre istotu...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak sú všetky HDD aj DVD mechaniky zapojené pri inštalácií OS ,tak prvé písmena zoberú HDD potom DVD mechaniky ...Ak pri zapojení bol zapojený iba HDD a jedna DVD mechanika .tak preto jej OS priradil D.Vplyv bude mať vtedy ak si nainštaluješ napr.nejaký program alebo hru na HDD s písmenom D a potom ho zmeníš napr. na E.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať