Zavrieť

Porady

Registračná povinnosť - obrat - služba oslobodená od dane

Ahojte poraďáci - chcem sa vás spýtať, ako riešiť problém registrácie DPH v spoločnosti ktorá
poskytuje len prenájom nehnuteľností. V mesiaci 08/2012 dosiahne požadovanú výšku obratu
pre registráciu DPH cca 49 tis. Aj ked prenájom nehnuteľnosti je uvedený v § 38 - ako oslobodené od dane, do obratu sa príjem musí zahrnúť : a tu je náš problém -80% podnájomníkov sú FO neplátcovia DPH resp. sú to byty. Vo všetkých týchto prípadoch navýšenie zmluvného nájmu o DPH by viedlo k ích postupnému vypovedaniu zmlúv - čo dnes pri prevýšení ponuky nad dopytom by znamelo pre
spoločnosť veľké finančné straty ...
Moja otázka .. pokiaľ pobežím na DU ... je možné požiadať DU o výnimku z registračnej povinnosti, nestretla som sa ešte stakýmto problémom. Verím že na tejto stránke múdrejšie hlavy poradia. Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
nájom síce spadá do obratu a vy sa musíte registrovať, ale naďalej budete fakturpvať bez DPH = oslobodené od DPH.
ak nebudete nikomu riešiť nájom s DPH /napr. tým osttanám 20%/, tak vstupy - tam nebude nárok na odpočítanie DPH, čím sa vlaste pre vás nič nezmení,okrem povinnosti podať mesačne-kvartálne DP DPH.
Na hlavu postavené?
súhlasím, že je.
súhlasím.. preto sa mi to nezdalo, je to úplne zbytočne vyňaté z oslobodeného obratu, dakujem

Registračná povinnosť - obrat - služba oslobodená od dane

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.