Zavrieť

Porady

Vstavaná elektrická rúra s plynovou varnou doskou.

Kúpili sme vstavanú elektrickú rúru , nad ňou je vstavaná plynová doska. Do varnej dosky vedie prívod plynu hadičkou , ktorá sa po zasunutí elektrickej rúry do skrinky ,dotýka zadnej časti elektrickej rúry. Je teplota plášťa vstavanej elektrickej rúry taká, že by mohla poškodiť túto plynovú hadicu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Aj tu je podobná otázka: http://www.e-filip.sk/Default.aspx?C...ortBy=question.

    Odporúčam opýtať sa plynára, najlepšie toho, ktorý Vám inštaloval plynovú varnú dosku, alebo ktorý Vám robí revíziu plynu. Ten by sa Vám mohol prísť na to aj pozrieť, poradiť ... S plynom nie sú žarty .

    Nám dávnejšie pri rekonštrukcii kuchyne hrozil z priestorových dôvodov podobný problém. Viacerí nás upozorňovali, že sa nám plynová hadica nesmie dotýkať elektrickej rúry. Našli sme to aj v niektorých pokynoch pre inštaláciu kombinovaných sporákov (káble za sporákom musia byť umiestnené tak, aby sa nedotýkali zadnej strany spotrebiča; hadica nesmie prísť do styku s horúcimi plochami ...). Tiež sme boli upozornení na potrebu prístupu k plynovému uzáveru (aj tam nám hrozil problém), ako by to malo byť s prívodom k elektrickej rúre ... Radili sme sa vtedy s revíznym plynárom, nakoniec sme dali plynovú dosku umiestniť inde a rúru inde, niekedy sa to dá riešiť aj inak, ale u nás by to znamenalo väčšiu rekonštrukciu, ktorú sme nechceli. V súvislosti s plynom som vtedy dostala odkaz aj na tento link: http://www.eko-damut.sk/itak.htm (aktuálnosť neviem posúdiť, aj keď ...).

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    liduska Pozri príspevok
    Kúpili sme vstavanú elektrickú rúru , nad ňou je vstavaná plynová doska. Do varnej dosky vedie prívod plynu hadičkou , ktorá sa po zasunutí elektrickej rúry do skrinky ,dotýka zadnej časti elektrickej rúry. Je teplota plášťa vstavanej elektrickej rúry taká, že by mohla poškodiť túto plynovú hadicu ?
    podla mna vyrabas neexistujuci problem ... keby to bola plynova hadica za rurou skutocny problem, tak taketo riesenie by z konstrukcneho hladiska bolo uplne zakazane ...

    nedaj sa zastrasit recami laikov, plynovu dosku ti aj tak musi instalovat odbornik, ten ti povie co a ako ... okrem toho, plynove hadice nie su gumove a rura je vsadena do linky ktora je z dreva ...takze keby za rurou kade ide plynova hadica mala byt vysoka teplota tak by skor zhorela linka ako sa poskodila ocelova hadica
    Naposledy upravil bubkoch : 08.08.12 at 10:21

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    Vďaka.Tiež som uvažovala ,že dáme el.rúru na iné miesto , ale v panelákovej kuchyni veľa miesta nie je a hlavne je to linka na mieru takže do linky sa osadiť ani nedá. Uvažujeme vybrať zásuvku čo je pod el.rúrou na plechy vybrať policu a el.rúru osadiť cca o 10 cm nižšie. Vtedy by sa plyn.hadica už nedotýkala el.rúry, ale stále sa bojím aj tak tej teploty za rúrou. Ááách môj starý dobrý bezproblénový plynový sporák.
    Ľubomír ..ak ti to bue montoať plynár, nie známy, uvidíš čo ti povie...Musíš mať predsa aj papier na to, že ti to robil odborník
    liduska montoval nám to plynár a papier má priniesť budúci týždeň

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    bubkoch Pozri príspevok
    podla mna vyrabas neexistujuci problem ... keby to bola plynova hadica za rurou skutocny problem, tak taketo riesenie by z konstrukcneho hladiska bolo uplne zakazane ...

    nedaj sa zastrasit recami laikov, plynovu dosku ti aj tak musi instalovat odbornik, ten ti povie co a ako ... okrem toho, plynove hadice nie su gumove a rura je vsadena do linky ktora je z dreva ...takze keby za rurou kade ide plynova hadica mala byt vysoka teplota tak by skor zhorela linka ako sa poskodila ocelova hadica
    A vieš , že aj ja som mala taký pocit , že vyrábam neexistujúci problém? Stále mi to vŕtalo v hlave či je to z bezpečnostného hľadiska v poriadku,nakoľko sa jedná o plyn opatrnosti nie je nikdy dosť.

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    bubkoch Pozri príspevok
    podla mna vyrabas neexistujuci problem ... keby to bola plynova hadica za rurou skutocny problem, tak taketo riesenie by z konstrukcneho hladiska bolo uplne zakazane ...

    nedaj sa zastrasit recami laikov, plynovu dosku ti aj tak musi instalovat odbornik, ten ti povie co a ako ... okrem toho, plynove hadice nie su gumove a rura je vsadena do linky ktora je z dreva ...takze keby za rurou kade ide plynova hadica mala byt vysoka teplota tak by skor zhorela linka ako sa poskodila ocelova hadica
    Tiež máme vstavanú elektrickú rúru a plynový varný panel. Neviem, či sa plynová hadička nedotýka zadku rúry, ale 10 rokov všetko funguje OK. Tieto vstavané spotrebiče majú poriadnu izoláciu práve preto, že sú v bezprostrednej blízkosti horľavých materiálov. Všimla som si, že v porovnaní s klasickým sporákom vydrží rúra oveľa dlhšie horúca - dá sa to využiť na šetrenie elektrinou, môže sa vypnúť skôr a jedlo sa dokončí. A aj keď pečiem napr. 2 hodiny na 200°C, steny susedných skriniek sú teplé, ale nie horúce. Ja by som už nemenila za sporák - keď si spomeniem na tú špinu okolo... bleee

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    hej, vstavane rúry maju vonkajsi ventilator, ktory ochladzuje vnutorny priestor medzi stenami rury a linkou ... zapina sa akonahle vonkajsie steny rury dosiahnu tuším 60 stupnov ... a vypne sa ked klesne pod 60 ... preto ten ventilator počut ako fuka vzduch von spod pracovnej dosky este dlho po vypnuti rúry

    Vstavaná elektrická rúra s plynovou varnou doskou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.