Zavrieť

Porady

Životné poistenie

Kto mi vie poradiť? Od ktorého dátumu platí novelizácia zákona o dani z príjmov konkrétne - Nezdaniteľná časť základu dane par. 11 ods.(1) doplnený o písm. e) povinné životné poistenie?
Môžem si životné poistenie odpočítať v DP za rok 2005?
Vďaka za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Môžeš.
    Poisťovne v týchto dnoch posielajú svojim
    klientom potvrdenia o tom či bola podmienka na odpočet
    podľa §11ods.1 pís.c/ až e/ Zák.595/2003Z.z. o DzP
    splnená.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ZuzkaOE
    Kto mi vie poradiť? Od ktorého dátumu platí novelizácia zákona o dani z príjmov konkrétne - Nezdaniteľná časť základu dane par. 11 ods.(1) doplnený o písm. e) povinné životné poistenie?
    Môžem si životné poistenie odpočítať v DP za rok 2005?
    Vďaka za odpovede.
    Ešte doplním, že zákon 595/2003 bol novelou č. 534/2005 zo dňa 28.10.2005 doplnený o to životné poistenie. Účinnosť väčšiny zmien začala 1.1.2006.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Áno - životné poistenie si môžeš uplatniť v DP za rok 2005. Možno hlavný dôvod, prečo muselo byť zmenené tlačivo priznania DP/FO

    Ludula je offline (nepripojený) Ludula

    žena Ludula
    Poisťovne posielajú potvrdenia o splnení podmienok podľa § 11 odst. 1 písm. c)až e). Aj mne priniesol zamestnanec potvrdenie kde poisťovňa potvrdzuje že boli splnené podmienky na uplatnenie nezdanit. časti ZD a na tom samom potvrdeni je uvedený vek poisteného v dobe výplaty 52 rokov.
    Pýtam sa nech mi niekto poradí, či si môže tento zamestnanec uplatniť nezdan. časť ZD vo výške najviac 12000,-Sk, keď nemá podľa mňa splnenú jednu podmienku na tento odpočet.
    Druhá podmienka a to že dohodnutá poistná doba je nejmenej 10rokov je splnená.
    Za rýchlu odpoveď ďakujem.
    Ludula
    Naposledy upravil Ludula : 20.02.06 at 17:35

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ludula
    Poisťovne posielajú potvrdenia o splnení podmienok podľa § 11 odst. 1 písm. c)až e). Aj mne priniesol zamestnanec potvrdenie kde poisťovňa potvrdzuje že boli splnené podmienky na uplatnenie nezdanit. časti ZD a na tom samom potvrdeni je uvedený vek poisteného v dobe výplaty 52 rokov.
    Pýtam sa nech mi niekto poradí, či si môže tento zamestnanec uplatniť nezdan. časť ZD vo výške najviac 12000,-Sk, keď nemá podľa mňa splnenú jednu podmienku na tento odpočet.Dohodnutá poistná doba u tohto zamestnanca je 30 rokov.
    Poistka nesplňa druhú z podmienok,( plnenie nastane najskôr vo veku 55. rokov života). Nemá nárok na odpočet.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Ludula
    Poisťovne posielajú potvrdenia o splnení podmienok podľa § 11 odst. 1 písm. c)až e). Aj mne priniesol zamestnanec potvrdenie kde poisťovňa potvrdzuje že boli splnené podmienky na uplatnenie nezdanit. časti ZD a na tom samom potvrdeni je uvedený vek poisteného v dobe výplaty 52 rokov.
    Pýtam sa nech mi niekto poradí, či si môže tento zamestnanec uplatniť nezdan. časť ZD vo výške najviac 12000,-Sk, keď nemá podľa mňa splnenú jednu podmienku na tento odpočet.
    Druhá podmienka a to že dohodnutá poistná doba je nejmenej 10rokov je splnená.
    Za rýchlu odpoveď ďakujem.
    Ludula
    Nemôže.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.