Zavrieť

Porady

Cestovné a dodávateľ

Dobrý deň,
mám nasledujúci problém:
dodávateľ vykonával pre odberateľa práce. Na miesto výkonu práce sa cestovalo autom odberateľa. Odberateľ chce toto cestovné odpočítať od fakturovanej sumy. Je na to nejaký špeciálny postup, alebo stačí vypočítať: spotrebované hmoty na jeden kilometer a vynásobiť počtom kilometrov? Ja osobne by som to urobila tak. Viem že existuje zákon o cest. náhradách, ale to sa vzťahuje na zamestnanca. Odberateľ chce odpočítať aj amortizačnú časť.
Vie mi niekto v tomto poradiť?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lubka0907 Pozri príspevok
    OK, ďakujem. Takže nie je nejaký predpísaný spôsob ako vypočítať toto cestovné? môžem to urobiť tak ako som napísala vyššie? Čiže spotrebované hmoty na jeden kilometer a vynásobiť počtom kilometrov + 0,183 x počet km?
    Môžeš, záleží fakt na dohode.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No divné,
    a vy keby ste cestovali na miesto výkonu práce vlastným vozidlom, nefaktúrovali by ste cestu? Určite áno.
    Takže tá faktúra by bola vyššia o jazdné. Tak neviem čo chce odberateľ odratávať.

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    No teraz neviem či som sa ja zle vyjadrila, alebo sme sa nepochopili. Išlo sa autom odberateľa a nie dodávateľa. Dodávateľ vykonával práce pre odberateľa a jazdil na jeho aute. V podstate sa na miesto výkonu dostal zadarmo, pretože odberateľ hradil aj PHM. Alebo inak firma A vykonávala pre firmu B práce. Firma B hradila cestovné ale to firma A nevzala do úvahy (neodpočítala to a ani nehradila PHM) a preto chce firma A znížiť cenu o PHM a amortizáciu.
    Myslím, že teraz je to zrozumiteľnejšie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lubka0907 Pozri príspevok
    No teraz neviem či som sa ja zle vyjadrila, alebo sme sa nepochopili. Išlo sa autom odberateľa a nie dodávateľa. Dodávateľ vykonával práce pre odberateľa a jazdil na jeho aute. V podstate sa na miesto výkonu dostal zadarmo, pretože odberateľ hradil aj PHM. Alebo inak firma A vykonávala pre firmu B práce. Firma B hradila cestovné ale to firma A nevzala do úvahy (neodpočítala to a ani nehradila PHM) a preto chce firma A znížiť cenu o PHM a amortizáciu.
    Myslím, že teraz je to zrozumiteľnejšie.
    Firma B má nárok na zníženie ceny, kompenzáciu, alebo inak o vysporiadanie náhrad cestovného, ak na prepravu poskytla MV. Záleží len na dohode, buď A bude fakturovať náhrady za MV, alebo firma B zľaví z ceny.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Dobre si to napísala,
    ak dodávateľ by šiel svojím autom ... tak faktúruje napr.: materiál, prácu, jazdné ..
    kedže šiel autom odberateľa .. tak dodávateľ faktúruje napr. : materiál a prácu ..

    Nefaktúrujete jazdné vôbec?

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    My sme tým odberateľom. Dodávateľ jazdné nefakturuje a z tohto pohľadu by to nebol problém ak by na cestu prispel. Fakturuje iba prácu, ale na cestu neprispel a v podstate jazdil zadarmo. Preto chceme aby sa to týmto spôsobom vysporiadalo.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lubka0907 Pozri príspevok
    My sme tým odberateľom. Dodávateľ jazdné nefakturuje a z tohto pohľadu by to nebol problém ak by na cestu prispel. Fakturuje iba prácu, ale na cestu neprispel a v podstate jazdil zadarmo. Preto chceme aby sa to týmto spôsobom vysporiadalo.
    Všetko je to v rukách obchodníkov, na čom sa dohodnú. Je to čisto len na nich obidvoch.

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    OK, ďakujem. Takže nie je nejaký predpísaný spôsob ako vypočítať toto cestovné? môžem to urobiť tak ako som napísala vyššie? Čiže spotrebované hmoty na jeden kilometer a vynásobiť počtom kilometrov + 0,183 x počet km?

    Cestovné a dodávateľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.