Zavrieť

Porady

Kúpa auta..

Ahojte..

Chcela by som sa spýtať, ohľadne kúpy auta..Náš zamestnanec chce kupovať auto, s tým že by si uplatnil odpočet dph na našu firmu..Dalo by sa to nejako vybaviť?Aké má potom povinnosti naša firma, a ako je to s účtovníctvom..Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Romci Pozri príspevok
    a bez toho aby sa auto zaradilo do majetku by to nešlo?lebo kolegyňa účtovníčka spomínala niečo také že by sa spravila pred kúpna zmluva, ale jej sa neviem spýtať lebo je teraz dlhodobo mimo firmy..
    Nie nešlo.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Zaradiť auto do majetku, riadne viesť evidenciu o používaní auta, evidovať bloky z PHM a prípadných opráv, poistenia cez firmu, odpisy 4 roky, zaplatiť daň z motorových vozidiel...
    Nevidím to tak jednoducho. Skôr by som to nedoporučila...
    čo by bolo po tom, keby zamestnanec u vás skončil (to už predbieham)?
    Naposledy upravil AlaNR : 22.08.12 at 07:27

    Romci je offline (nepripojený) Romci

    Romci
    a bez toho aby sa auto zaradilo do majetku by to nešlo?lebo kolegyňa účtovníčka spomínala niečo také že by sa spravila pred kúpna zmluva, ale jej sa neviem spýtať lebo je teraz dlhodobo mimo firmy..

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Keďže ste plátci DPH, tak auto kúpite s DPH, aj predať by ste ho mali s DPH.
    Takže výsledok z pohľadu DPH bude nula...
    Len neviem, akú výhodu by to malo priniesť tomu zamestnancovi, keďže auto chce za sumu bez DPH...
    Ktovie, možno niekto poradí iné...

    iveta777 je offline (nepripojený) iveta777

    iveta777
    A môžem si kúpiť akékoľvek auto a dať si ho do firmy a upaltiť DPH a to DPH budem odpisovať postupne tak ako leasing
    ďakujem za odpoved

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    iveta777 Pozri príspevok
    A môžem si kúpiť akékoľvek auto a dať si ho do firmy a upaltiť DPH a to DPH budem odpisovať postupne tak ako leasing
    ďakujem za odpoved
    Môžeš kúpiť akékoľvek. Ak ho zaradíš do majetku, budeš ho používať na podnikanie, budeš si môcť uplatniť odpis.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.