Zavrieť

Porady

Zdaniteľné plnenie dobropis

Zálohová fa uhradená 09.08.2012 1000 € neuvedené zdaniteľné plnenie, neuvedená DPH.
Daňový doklad k zál. fa, zdaniteľné plnenie 09.08.2012, uvedená DPH.

Jeden účastník pobytu nenastúpil pobyt 25.8.-29.8.12 - vystavím dobropis 25.08.2012, a aký správny dátum zdaniteľného pobytu má byť ?

Za odpovede ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vrátiš mu peniaze a tým dňom /vrátenia peňazí/ mu vystavíš dobropis, resp. uvedieš dátum plnenia.

    Kaja.K je offline (nepripojený) Kaja.K

    Kaja.K
    Podľa mňa - ak si vystavila daňový doklad k prijatej zálohe, tak vo vyúčtovacej faktúre k 29.8. uvedieš reálnu sumu za ubytovaných (tú budeš mať vo výnosoch) a odpočítaš zálohu aj s dph v tej výške, v akej si vyhotovila daňový zálohový doklad, teda ti vyjde, že si odviedla vyššiu dph zo zálohy, ako bolo skutočné plnenie.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tento postup je správny - ak sa jedná o fakturáciu zájazdu za všetkých zúčastnených /a zohľadnenie neučasti/, ja som to chápala ako vysporiadanie voči jednotlivcovi.
    Kaja.K Pozri príspevok
    Podľa mňa - ak si vystavila daňový doklad k prijatej zálohe, tak vo vyúčtovacej faktúre k 29.8. uvedieš reálnu sumu za ubytovaných (tú budeš mať vo výnosoch) a odpočítaš zálohu aj s dph v tej výške, v akej si vyhotovila daňový zálohový doklad, teda ti vyjde, že si odviedla vyššiu dph zo zálohy, ako bolo skutočné plnenie.
    Jedinečná ako každí.. účtovníčka_prešov
    Ty teraz musíš vyfakturovať pobyt - skutočný počet účastníkov - tvoj výnos zaevidovať si - a dobropisovať zálohovú faktúru kvôli DPH - toho 1 nezúčastneného.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Kaja.K Pozri príspevok
    Podľa mňa - ak si vystavila daňový doklad k prijatej zálohe, tak vo vyúčtovacej faktúre k 29.8. uvedieš reálnu sumu za ubytovaných (tú budeš mať vo výnosoch) a odpočítaš zálohu aj s dph v tej výške, v akej si vyhotovila daňový zálohový doklad, teda ti vyjde, že si odviedla vyššiu dph zo zálohy, ako bolo skutočné plnenie.
    súhlasím - vid môj príspevok č.5

    účtovníčka_prešov Pozri príspevok
    Ty teraz musíš vyfakturovať pobyt - skutočný počet účastníkov - tvoj výnos zaevidovať si - a dobropisovať zálohovú faktúru kvôli DPH - toho 1 nezúčastneného.
    nesúhlasím, stačí jeden doklad. Tak ako popisuje príspevok 4

    Zdaniteľné plnenie dobropis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.