Zavrieť

Porady

cestovne nahrady v cudzej mene

Dobry den,
potrebujem urobit vyuctovanie za pracovnika, ktory bol na ceste v Norsku. Platil ubytovanie v NOK, avsak z uctu mu odisla urc. suma v EUR. Chcem sa spytat ci do vyuctovania treba uviest sumu v NOK (s tym ze sa prepocita kurzom ku dnu vyuctovania) alebo priamo v EUR (presna suma, ktora odisla z uctu). Hladala som v zakone, ale bez uspechu... Dakujem velmi pekne za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

    Viera R.
    Dobrý deň, mám podobný problém. Pracovník bol na služ. ceste v Brne, nemal preddavok ale firemnú platobnú kartu. Pri platení zistil, že je blokovaná, tak zaplatil svojou kartou v EUR dňa 01.02.2013 3450,-- CZK. Teraz žiada vyúčtovať ubytovanie v EUR. Bloček z registračnej pokladne za ubytovanie doniesol v CZK. Pracovník mi chce nahlásiť koľko EUR mu odišlo z účtu a toľko mu mám preplatiť, ale ja si myslím že vo vyúčtovaní bude kurz deň pred vyúčtovaním(dátumom vyplatenia z pokladne). Môžte prosím niekto napísať svoj názor.

    Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

    Viera R.
    Ďakujem za reakciu. Bloček z ubytovania bol v CZK, na vyúčtovaní som napísala že ubytovanie žiada preplatiť v EUR. To som aj urobila kurzom predchadz. dňa. Po preplatení to vyšlo o pár centov viac ako on poslal z účtu. Dúfam, že to nebude problém, účet sa vo vyúčtovaní nespomína.

    kampari je offline (nepripojený) kampari

    kampari
    hojte,
    môže si spoločnosť v internej smernici stanoviť, že cestovné náhrady na pracov. cestu do Maďarska, ktorá trvá vždy iba deň-je to vlastne cesta po tovar- že vyúčtovanie cestovných náhrad bude iba v EUR (pre Maďarsko je základný nárok 39,00 eur), a vyplatené náhrady budú tiež v EUR...?...pričom nikdy sa mu preddavky neposkytnú vopred . Väčšinou chodí jeden zo spoločníkov, ktorý je zároveň aj zamestnancom.
    Ďakujem.

    cestovne nahrady v cudzej mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.