Zavrieť

Porady

vyplatna paska

Dobry den,

rad by som sa s Vami poradil a teda.. po 3 tyzdnovej PN som sa vratil do prace a zistil, ze moja vyplatna paska alebo informacie o mojom plate sa sirili po chodbach na pracovisku. Moj zamestnavatel sa o to nezaujima. Co s tym?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    argento1 Pozri príspevok
    Dobry den,

    rad by som sa s Vami poradil a teda.. po 3 tyzdnovej PN som sa vratil do prace a zistil, ze moja vyplatna paska alebo informacie o mojom plate sa sirili po chodbach na pracovisku. Moj zamestnavatel sa o to nezaujima. Co s tym?

    dakujem
    Možno to ani nie je pravda, či si presvedčený? AK áno, tak si to vydiskutuj so šíriteľom. Či čo iné chceš?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    argento1 Pozri príspevok
    vselijaku inu odpoved len nie takuto
    A akú, že to je nebodaj trestný čin? Ak s tým nemá problém zamestnávateľ, nie je to ani porušenie firemnej etikety.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    nemáte náhodou v pracovnej zmluve, že mzda je utajovaná skutočnosť a jej výška podlieha utajeniu... pokiaľ áno tak sa môžeš sťažovať na personálnom oddelení, zamestnaneckej rade alebo u nadriadeného... a nanajvýš čo dosiahneš, že dotyčného šíriteľa pokefujú možno aj kárne fásne... ale to je asi tak všetko a ty budeš za bonzáka a veľmi obľúbený v kolektíve... ale ak ste firma o troch zamestnancoch tak sa len strápniš...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Alebo tým môžeš strápniť zamestnávateľa - začneš aj ty šíriť, že konečne po dlhej dobe ti pridal k výplate 10€.

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    ahojte, nakoľko už su aj z dohôd odvody a šef mi nekupil nový soft, musím urobit výplatnú pasku v exceli, mam trošku problém so zaokruhlovaním tak Vás chcem poprosit o kontrolu... neviem ako sa pridáva príloha tak dufam že stačí takto..
    v zakone o dani sprijmov som našla §47 kde sa hovorí že zaokruhlujem nadol výšku dane, ale nerozumiem ako mam zaokruhlit jeho hrubú mzdu zatial som ju dala nahor
    Odpracované dni 3 invalidné poistenie 0
    Odpracované hodiny 24 invalidné poistenie (org.) 0
    Odpracované dni celkom 3 poistenie v nezamestnanosti 0
    priemer - dovolenka 0 poistenie v nezamestnanosti (org.) 0
    Zmluvný základný plat 1,941/hod garančné poistenie (org.) 0,16
    Základná mzda 46,59 úrazové poistenie (org.) 0,53
    Hrubá mzda 46,59 Rezervný fond solidarity (org.) 3,18
    celková cena práce 59,84 povinné poistenie spolu (org.) 13,25
    Nemocenské poistenie 0 Nezdanitelné minimum 0
    Nemocenské poistenie (org.) 0 zákl. dane - mesačné zálohy 43,91
    Všeobecná zdravotná poisťovňa 0 dan mesačné zálohy 8,34
    všeobecná zdravotná poisťovňa (org.) 0 čistá mzda 35,57
    Starobné poistenie 2,68 k výplate 35,57
    starobné poistenie (org.) 9,38

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.