Zavrieť

Porady

Danove priznanie DPH - vyvoz sluzby do EU §15

Podla §15 som fakturoval programatorske sluzby do Rakuska bez DPH.
Splnam body:§15/7 a 15/8

Teraz by som chcel podat danove priznanie na DPH, ale neviem kde
zaradit tuto polozku.
Su tam iba spomenute §28-41,43,46,47,48,69. (§15 nie je tam)

vid: http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...dphv05v1_3.pdf

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Vývoz služieb sa do daňového priznania DPH neuvádza. Je to síce blbosť, ale je to tak.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    M3G
    Vývoz služieb sa do daňového priznania DPH neuvádza. Je to síce blbosť, ale je to tak.
    Dovolím si len podotknúť, že blbosť to nie je .-) Skôr by bola blbosť uvádzať do daňového priznania dodania, ktoré nie sú predmetom dane podľa ZDPH platného v SR.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    AVO
    Dovolím si len podotknúť, že blbosť to nie je .-) Skôr by bola blbosť uvádzať do daňového priznania dodania, ktoré nie sú predmetom dane podľa ZDPH platného v SR.
    Neviem, zdá sa mi to hlúposť preto, lebo by v tejto oblasti mohli nastať daňové úniky, kvôli tomu, že v DPH priznaní sa neuvádza "vývoz" služieb.

    Vystavím faktúru zahraničnému podnikateľovi, platiteľovi DPH a na konci roka ju zahodím...alebo vystavím storno. Ako mi dokážu príjem? Oznámením o platbe v hotovosti? Existuje také niečo v zahraničí?

    Alebo sa "zamestnám" v zahraničí vo vzťahu SZČO-zahraničný podnikateľ, urobíme dohodu o vzájomnej spolupráci, na začiatku mesiaca mu vystavím faktúru a na konci mesiaca faktúru zahodíme. Tým pádom tam robím načierno, ale pre prípad kontroly máme k dispozícii poslednú faktúru.

    Alebo čisto teoreticky: Zahraničný podnikateľ, platiteľ DPH, má súkromný dom. Na tom dome mu urobím služby, ktoré budú lacnejšie o DPH. Vyfaktúrujem to na začiatku mesiaca na podnikateľa, s tým že on by ju mal samozdaniť a prefaktúrovať na súkromnú osobu, samozrejme už s príslušnou DPH. Faktúry sa samozrejme stratia a pridaná hodnota tiež.

    Možno iba trepem, ale stále mám taký pocit, že sú v tomto "únikové" dvere otvorené

    Danove priznanie DPH - vyvoz sluzby do EU §15

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.