Zavrieť

Porady

SZČO a zároveň TPP u toho istého zamestnávateľa ?

Zdravim Vas.

U mojho zamestnavatela pracujem 18 mesiacov. Zobral za mna peniaze z uradu prace,ze ma zamestnal.

Od 1.9.2012 som si otvoril zivnost z tym,ze unho ostavam nadalej pracovat ako zivnostnik.
Ale spekuluje kvoli tomu,ze za mna z UP zobral tie peniaze a nechce vracat alikvotnu ciastku,tak mi navrhol riesenie a to take,ze unho budem nadalej pracovat na TPP do februara,kym neuplynu tie 2 roky,pocas ktorych by ma mal zamestnavat,aby nevracal € ,,ale zaroven aby som prenho pracoval aj na zivnost.

Moja otazka znie,mozem pracovat u toho isteho zamestnavatela na TPP a zaroven aj ako zivnostnik ?
Predpokladam,ze odvod do SP a ZP by mal nadalej platit on a ja by som mal nahlasit do mojej ZP pracu na zivnost a platbu 0. Ci sa mylim ?


Vopred Dakujem za Vase odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    je to možné, ale skôr by som to riešila TPP - istý druh prác
    živnosť - iný druh služieb.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    môj názor.....

    môžeš, so ZP sa nemýliš, ale ak ukončíte PPV máš povinnosť platiť preddavky na ZP aspoň v minimálnej výške....

    odporúčam fakturovať za iné práce ako za tie, ktoré vykonávaš vrámci PPV......(inak by z fakturácie mohla byť závislá činnosťˇ)

    TACOSI je offline (nepripojený) TACOSI

    TACOSI
    Ďakujem. Áno,,,zmluvu na tpp mám ako zámočník a na živnosť ako opracovanie kovových výrobkov.

    No práve som volal do svojej zp a ten mi oznámil,že odvod do zp musím odviesť aj ja ako živnostník napriek tomu,že za mňa odvádza aj zamestnávateľ. Tak ako to vlastne je ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    musíš sa registrovať ako SZČO a zvolíš si preddavky 0, potom v RZZP budeš doplácať.
    Áno musíš platiť do ZP, ale podľa vlastnej voľby nemusíš platiť preddavky, v tom je rozdiel.

    TACOSI je offline (nepripojený) TACOSI

    TACOSI
    Dnes posielam mailom kópiu žl. Spolu zo žiadosťou o zaregistrovanie do zp.

    Takže čo by si mi odporučila,resp.ako by to bolo výhodnejšie/lepšie ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to už musíš vedieť sám. Bud vieš odhadnúť svoje príjmy a budúcu výšku ZP a zvolíš preddavky, aby to o rok "nebolelo"
    alebo si budeš rozumne šetriť a počítať s jednorazovým výdavkom na ZP.......

    SZČO a zároveň TPP u toho istého zamestnávateľa ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.