Zavrieť

Porady

Očné kvapky alebo mastička

Potrebujem súrne očnú mastičku ,resp.očné kvapky zakúpiť v Anglicku.Máte niekto prehľad? Potrebujem skôr tú mastičku/červené oko,bolesť oka,rezanie/.Kvapky mám,zatiaľ nezaberajú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Choď sa opýtať do lekárne alebo do Boots, prípadne Tesca či iného supermarketu.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Potrebuješ stanoviť DIAGNÓZU , z čoho máš to rezanie a pálenie oka,

    može to byť z pobytu na vetre, z mechanického podráždenia /niečo ti padlo do oka/

    zo zvárania el.oblúkom /UV žiarenie/

    Ja som starý zvárač a prekonal som niekoľko hnusných zápalov rohovky

    /neprajem zažiť ani najväčšiemu nepriateľovi tú bolesť/

    Mne pomáha Opthalmo -Septonex , niekedy som užíval Evercil ,ale stal som sa na neho alergicky

    v Nemecku som používal Berberil EDO Augentropf, vynikajúce kvapky...

    Také kvapky,že umele slzy /hypromelóza/ tie zahoď , vytvára sa ne návyk...

    Odborná liečba je nutná !
    Indeed prepáč, ale sortiment ponuky lekárni v UK , my na Slovensku AKO mame zistiť ??

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Inak ak sa pýtaš na očnú mastičku, tak najlepší je Ophtalmo Framykoin comp. /s modrým popisom cez tubu/

    ale tan je u nás na Slovensku len na lekársky predpis,
    buchač ...neopisuj .......
    Indeed ja hovorím o OF comp. nie o obyčajnom OF

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ludia,vsak v anglicku je uz tolko Slovakov,tak sa pyta,ci nahodou niekto z nich nema s tymto skusenosti.niektorym komentarom v tejto teme vobec nerozumiem.....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Indeed nemusíš všetko chápať, svet existoval dávno predtým ako si sa narodil, aj s ľu´dmi a ich problémami
    osky len tak medzi nami,som zena.a s txm chapanim,snazim sa,obcas je to na porade tazke.........
    osky len tak medzi nami,som zena.a s txm chapanim,snazim sa,obcas je to na porade tazke.........
      zbaliť

    meha je offline (nepripojený) meha

    meha
    Všetkým,ktorý budú mať podobný problém.Prvá pomoc bez kvapiek a mastičky :Pomôže horúca para,ale pozor na oparenie.Niečo podobné ako naparovať sa nad harmančekom,len teraz nad čistou vodou a potom zaviazať oko ,naljepšie na noc,ale môže byť aj cez deň.Osobne vyskúšané,pomáha.

    kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

    radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac kaivorus
    Stále hovoríte o dôsledku, prečo nehľadáte príčinu?

    Tá je vo vnútri tela, ochranný mechanizmus ti nefunguje,
    Ak dvere vŕzgajú , natrú sa mazivom,..., oko však nie je pánt na dverách.
    Ak je niečo so žilkami, tak máš poruchu metabolizmu kolagénu , tukov, a prebytok homocysteínu - spôsobuje tvorbu nadbytku cholesterolu.
    Viac cez SS

    kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

    radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac kaivorus
    Ak máš problém dlhodobejší so zakrvavením očí, opýtam sa ťa, bolieva ťa chrbtica v oblasti bedier a krížov?
    Ak áno v SS Ti vysvetlím čo s tým sa dá urobiť. Je to špeciálne terapeutické ozdravovanie...
    Bude však potrebné zmeniť živ. štýl, kvôli poruche metabolizmu kolagénov....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    meha Pozri príspevok
    Potrebujem súrne očnú mastičku ,resp.očné kvapky zakúpiť v Anglicku.Máte niekto prehľad? Potrebujem skôr tú mastičku/červené oko,bolesť oka,rezanie/.Kvapky mám,zatiaľ nezaberajú.
    ...holt ...ja keď čítam takéto otázky ...bičak sa mi vo vrecku otvára .....

    Prosím , beriem , ak sa jedná o boľavé koleno alebo zub ......ALE OKO/či ???

    Takže odpoveď by mohla byť , že keď kvapky nezaberajú a o masti nič nevieš .....holt , potrebuješ skôr zadrieť hrdzavý klinec do oka ...


    ...a ozaj ....Opthalmo - Framykoin je vynikajúca mastička ...lež na Slovensku je len na recept ...
    Anglicko je hen za kanálom , takže ???
    osky ???????????????

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    osky Pozri príspevok
    ludia,vsak v anglicku je uz tolko Slovakov,tak sa pyta,ci nahodou niekto z nich nema s tymto skusenosti.niektorym komentarom v tejto teme vobec nerozumiem.....
    osky 15 Minutes Ago #21068
    ???????????????
    ....čomu , kua , nerozumieš ???

    add. 1. - oko si ustelieš , tak budeš spať
    add. 2. - oko si šetríš , tak budeš vidieť
    add. 3. - oko máš len jedno ( teda dve ) ...
    add. 4. - oko potrebuje najprv nejaké to vyšetrenie a a nie samoošetrenie .....

    Tak sa pýta ???..
    Tak ja odpovedám ....a osky , šak ma poznáš .......či .....????

    Na chu..vú otázku aj patričná odpoveď ....síce chu..vá , no určite nie od CH..A
    Indeed Ďurijku, nevnucuj nikomu svoje myšlienkové pochody, zatiaľ sme tu všetci svojprávni..
    osky no dobre,chlapci,ja len ze sme mohli radsej pomoct,vsak jasne ze s okom treba ist k doktorovi,ale asi sa neda..ktovie a behnut na poradu je lahsie:-)).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.