Zavrieť

Porady

Ako pokračovať s DNP?

v januári 2012 som sa poistila v sociálnej poisťovni ako DNP, platím si to z VZ 830eur.Poistenie mi zanikne 06.10.2012,plánovali sme bábo,ale nepodarilo sa nám.Chcela som sa opýtať, ako sa dá ďalej postupovať, ak by boli následujúce možnosti.
1,ak by som sa pripoistila ešte do konca roka, ale tým že sa už musí platiť celý balíček , by som si platila len z minimálneho VZ,keby som v 2013 porodila, ako by sa mi to počítalo, keďže 270dní som si platila z VZ 830eur a zbytok roka len z minimálneho?A aká by bola výška, keďže sa to platí už z celého balíčka?
2,ak by som sa už nepoistila alebo nestihla otehotnieť už tohto roku, môžem ešte nabudúci rok čerpať PN z toho DNP?Pretože keď otehotniem, určite budem PN hneď od začiatku, lebo pri prvom synovi som ležala 10t v nemocnici, a prednedávnom som spontánne potratila...
Poradíte mi, čo by bolo asi najlepšie?Teraz som totiž na podpore, takže pri ďaľšom tehu by som nemala žiadnu PN ani materskú od štátu,všetkým veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako pokračovať s DNP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.