Zavrieť

Porady

Pracovná obuv

Poraďáci ahojte,

neviem, čo je správne, preto sa obraciam s prosbou o radu na Vás:

Naša firma sa zaoberá montážou plastových okien a tieniacej techniky. Samozrejme naši zamestnanci - montéri potrebujú pracovné oblečenie a pracovnú obuv.

Teraz sa mi dostali do rúk bločky z registračnej pokladne, na ktorých je uvedené "rekreačná obuv" a "športová obuv". Zamestnanci uvedené prezentujú, že si obuv kúpili na pracovné účely.

Pravdepodobne budú aj túto obuv používať pri výkone montáži, ale teraz neviem, či takéto doklady sú uznané z pohľadu DPH (daň na vstupe), resp. dane z príjmov (daňovo uznateľný výdavok).

Ako by ste uvedené riešili Vy?
Naposledy upravil Tinaho : 27.09.12 at 06:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Tinaho Pozri príspevok
    Poraďáci ahojte,

    neviem, čo je správne, preto sa obraciam s prosbou o radu na Vás:

    Naša firma sa zaoberá montážou plastových okien a tieniacej techniky. Samozrejme naši zamestnanci - montéri potrebujú pracovné oblečenie a pracovnú obuv.

    Teraz sa mi dostali do rúk bločky z registračnej pokladne, na ktorých je uvedené "rekreačná obuv" a na "športová obuv". Zamestnanci uvedené prezentujú, že si obuv kúpili na pracovné účely.

    Pravdepodobne budú aj túto obuv používať pri výkone montáži, ale teraz neviem, či takéto doklady sú uznané z pohľadu DPH (daň na vstupe), resp. dane z príjmov (daňovo uznateľný výdavok).

    Ako by ste uvedené riešili Vy?
    pracovná obuv musí spĺňať určité kritériá v závislosti od druhu vykonávanej práce (napr. pevný kotník, vystužená špička, podrážka s predpísanou hĺboku dezénu), preto sa volá pracovná obuv a preto firmy, ktoré pracovnú obuv predávajú aj v názve uvedú, že sa jedná o pracovnú obuv.... Tvoji zamestnanci si obuv kúpili v bežnom obchode a predpokladám, že sa jedná o bežné tenisky alebo botasky. V prípade, že príde k pracovnému úrazu (napr. pád z dôvodu pošmyknutia - nebodaj nie do miestnosti ale von....), prešetruje sa, či mal pracovník predpísané ochranné pracovné prostriedky. Tenisky určite nie sú ochranným pracovným prostriedkom a preto nemôžu byť uznané ako pracovná obuv....
    Takže asi tak - ja by som to nedala nie len do nároku na odpočet DPH, ale ani do VOZD....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.