Zavrieť

Porady

Dobropis?

Ahojte poraďáci. Mám pred sebou zmluvu o postúpení a prevzatí práv a povinností,ktorú uzavrela naša firma ako zhotoviteľ s nadobúdateľom a objednávateľom. Jedná sa o službu,ktorá bola dodaná,záloha prijatá,faktúra vystavená,dph odvedená...avšak touto zmluvou sa všetky práva a povinnosti presunuli na nadobúdateľa-jemu vzniklo právo na prijatie úhrady za službu....som z toho jeleň...tak mám vystaviť dobropis k vystavenej faktúre dňom podpisu zmluvy 11.9.2012 a upraviť základ dane v priznaní k dph za september? Jedná sa o dosť vysokú sumu a dátum dodania bol 29.6.2012 Ďakujem. Ešte som to nerobila...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martuli Pozri príspevok
    Uznali mi reklamáciu v Telekome, musela som však predtým normálne uhradiť faktúru v nemalej výške. Odpoveď prišla, že reklamáciu uznávajú a peniaze vyplatia dobropisom, lenže ja nemám ani šajnu čo to je. Vrátia mi to vcelku, alebo to budú odratávať z faktúry? Ďakujem.
    Dobropis- niečo k dobru, peniaze budú vrátené alebo ich odpočítajú z budúcich plnení. Záleží na tom, ako ste sa dohodli.

    ani1 je offline (nepripojený) ani1

    ani1
    Asi presne nechápem pojem dobropis.... Ak mi niekto omylom zaplatil faktúru dvakrát, asi to dobropisom nemôžem riešiť, môžem im prevyšujúcu sumu vrátiť ako mylná platba? Lenže odvtedy sme platcami DPH, to s tým nesúvisí, však? Prosím ako to mám čo najjednoduchšie vyriešiť? Ďakujem za pomoc.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ani1 Pozri príspevok
    Asi presne nechápem pojem dobropis.... Ak mi niekto omylom zaplatil faktúru dvakrát, asi to dobropisom nemôžem riešiť, môžem im prevyšujúcu sumu vrátiť ako mylná platba? Lenže odvtedy sme platcami DPH, to s tým nesúvisí, však? Prosím ako to mám čo najjednoduchšie vyriešiť? Ďakujem za pomoc.
    Dobropisom to nerieš, veď nemáš čo dobropisovať, platbu treba obratom vrátiť.

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Uznali mi reklamáciu v Telekome, musela som však predtým normálne uhradiť faktúru v nemalej výške. Odpoveď prišla, že reklamáciu uznávajú a peniaze vyplatia dobropisom, lenže ja nemám ani šajnu čo to je. Vrátia mi to vcelku, alebo to budú odratávať z faktúry? Ďakujem.

    yvonlet je offline (nepripojený) yvonlet

    yvonlet
    DObry den

    chcela by som Vas poprosit o radu. Uctovali sme sluzby internetu na zaklade splatkoveho kalendara 518/379. Potom sme ale po problemoch s nimi poslali vypoved zmluvy v maji a az teraz po kazdomesacnom vyvolavani mi zaslali dobropis. Otazka znie, ked je to dobropis ako faktura mozem priamo fakturu zauctovat -518/-379? alebo cez FA -518/-321 a IDO: 379/321?

    Dakujem za radu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže ste o dodáv. neúčtovali , tak aj dobropis by som účtovala rovno cez 379.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.