Zavrieť

Porady

Vyšlá faktúra vs. Dobropis na dodávateľa - súhrnný výkaz DPH

Ahojte,

potrebujem poradiť, bežne sa deje u nás to,že tovar od nášho zahraničného (EÚ) dodávateľa reklamujeme pričom výsledkom reklamácie je jej uznanie, logicky by malo nasledovať vystavenie dobropisu k danej faktúre ale náš dodávateľ nie je schopný ho vystaviť...a tu nastáva problém, doteraz sme to riešili tak, že sa u nás vystavila faktúra na poškodený materiál resp. službu (podľa druhu) a zaúčtovalo sa to ako dobropis na dodávateľa, pričom sa uhradil už len ten rozdiel..neviem či je to ale správne z hľadiska DPH, kedže pri takto nami zaúčtovanej faktúre by to malo ísť ako DPH na výstupe a uviesť to zrejme aj do súhrnného výkazu podľa IČA DPH dodávateľa, ale tým, že ju účtujeme ako dobropis, poníži sa len DPH na výstupe ako keby opraví a do súhrnného výkazu sa nič neuvádza....taktiež neviem či som to dávala do výkazu DPH ako oprava ZD - kedže ide o dobropis, hoci je to faktúra...čo si myslíte? Viem, že najlepšie by bolo získať ten dobropis od dodávateľa ale bohužiaľ to nie je môžné..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ja by som použila § 75 ods. 3 (od 1.1.2013 § 72 ods. 4) - teda vystavím si v jeho mene dobropis v tom období, kedy mi uzná reklamáciu....a riadne uvádzala aj v DP na príslušných riadkoch

    vystavovať faktúry na poškodený materiál, resp. služby, ktoré reklamujete určite nie je správne...

    Pendulum je offline (nepripojený) Pendulum

    Pendulum
    tictac7 Pozri príspevok
    ja by som použila § 75 ods. 3 (od 1.1.2013 § 72 ods. 4) - teda vystavím si v jeho mene dobropis v tom období, kedy mi uzná reklamáciu....a riadne uvádzala aj v DP na príslušných riadkoch

    vystavovať faktúry na poškodený materiál, resp. služby, ktoré reklamujete určite nie je správne...
    wauu, tak to by bolo super riešenie pre všetkých, čiže s dodávateľom sa tak písomne dohodnem pričom aj napriek tomu za daný doklad zodpovedá on a po uznaní reklamácie vystavím v jeho mene dobropis, zaúčtujem ho a dám do príslušných opravných riadkov vo výkaze o DPH....

    Ďakujem.

    Vyšlá faktúra vs. Dobropis na dodávateľa - súhrnný výkaz DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.