Zavrieť

Porady

cudzie zariadenia v bytovom dome

V súčasnosti majú v panelákoch svoje zariadenia rôzne firmy. V našom napríklad štyri telekomunikačné firmy- privod podzemnými optickými káblami,+ jedná firma poskytuje pre časť majiteľov bytov internetové pripojenie vzdušnou cestou. Masívne zariadenie má na streche aj jeden mobilný teleónny operátor.(Ten k našej spokojnosti plati nájom strechy) K tomu môžme prirátať plynárne a T -COM (linkový telefón) Asi si začínajú prekážať a poukazuje sa, na nelegálnosť zariadenia (antény) na streche poskytovateľa internetu. Pravdou je, že riadnu smluvu s SVB má len mobilný operátor. AJ niektorí ľudia v dome tlačia na uzavretí zmlúv s tymíto firmami a prípadnom nájme za ich zariadenia v dome. Má niekto skúsenosti s podobnými zmluvami? Napríklad Cable plus mal niekedy paneláky pospájané vzdušnými káblami. Mne osobne tieto zmluvy s SVB nechýbajú, ale čo ak Zhromaždenie SVB bude trvať na ich uzavretí?
Naposledy upravil mackoivan : 02.10.12 at 19:09
Petricik niečo podobné riešim ja ako, novozvolený predseda SVB nakoľko sme sa po odkúpení 6 bytovky rozhodli SVB založiť. Na streche je namontovaný vysielač internetovej spoločnosti, o žiadnej zmluve s predchádzajúcim majiteľom neviem. Energia na zariadenie sa odoberá zo spoločných priestorov teda cez naše hodiny. Pani z tej spoločnosti po mojom zavolaní arogantne povedala že sú v práve podľa zákona o telekomunikáciách, že neodstránia, budú sa aj súdiť. Vlastníci jednohlasne odsúhlasili, že si zariadenie neželajú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Podobný problém poznám aj ja. Tie káble sú naťahané skoro všade. S telekomom (internet) máme bezodplatnú zmluvu (ide hlavne o to, aby nepoškodili zateplenú strechu) a anténa telekomunikácii 02 nám platí nájom. Napojenia na elektriku majú svoje, takže v tom nie je problém.
    Ja osobne som zato, aby platili nejaké nájomné, však tieto firmy za svoje služby berú nemalé peniaze.

    xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

    xtriadax
    však tie zmluvy niečo do seba majú. Bytovka má predsa z toho peniaze do fondu opráv. Veď aj tie zariadenia musia mať na niečo napojené a tú elektrinu musí niekto zaplatiť.

    cudzie zariadenia v bytovom dome

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.