Zavrieť

Porady

doklady k výpisom z účtu

Zdravím všetkých a prajem pekný deň. Prosím o radu. Posielam tovar na dobierku. Kópiu faktúry si založím. Na konci mesiaca mi banka pošle výpis. Čo musím priložiť k faktúre? Príjmový doklad??
Nemám v tomto skúsenosti, tak neviem, či stačí len kópia faktúry a výpis z banky? Vediem JÚ.
Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Do peňažného denníka v JÚ sa zapisujú úhrady, príjem a výdaj. V rozdelení na pokladnu, banku a zaradenie do materiál, tovar, réžia atď.
    Faktúry sa evidujú v knihe pohľadávok a v knihe záväzkov. Takže máš zvlášť poradie na došlé faktúry a zvlášť na vyšlé faktúry.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Príjmový pokladničný doklad sa vystavuje pri príjme v hotovosti, nie pri príjme na banku.
    Zjednodušene povedané zakladáš zvlášť: Vyšlé-odberateľské faktúry, Došlé-dodavateľské faktúry, pokladňu, banku.
    Ja osobne si na faktúre ceruzkou poznačím dátum úhrady a či je to hotovosť alebo banka, na bankovom výpise ceruzkou poznačím číslo faktúry.
    Keďže predávaš tovar, pri príjme v hotovosti musíš mať ERP, dedukujem, všetok tovar posielaš na dobierku, t.j. prepravná spoločnosť ti faktúry prepláca na bankový účet. T.j. v pokladni si vedieš prípadné dotácie pokladne a drobné nákupy - réžiu.

    maxop je offline (nepripojený) maxop

    maxop
    Ďakujem za operatívne odpovede. Účet mám otvorený len pár mesiacov. Keď som nemal účet v banke tak som mal jeden fascikel:nákup tovaru, réžia a tržby. Obchod mám kamenný a začal som aj posielať na dobierku.
    Vlastne otvorením účtu v banke sa mi vedenie účtovníctva skomplikovalo, lebo ako píšete všetko musím mať v osobitnom fascikli. Nemôžem mať napr. jeden fascikel na výpisy z účtu a aj príslušné faktúry k týmto výpisom? Dík

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maxop Pozri príspevok
    Ďakujem za operatívne odpovede. Účet mám otvorený len pár mesiacov. Keď som nemal účet v banke tak som mal jeden fascikel:nákup tovaru, réžia a tržby. Obchod mám kamenný a začal som aj posielať na dobierku.
    Vlastne otvorením účtu v banke sa mi vedenie účtovníctva skomplikovalo, lebo ako píšete všetko musím mať v osobitnom fascikli. Nemôžem mať napr. jeden fascikel na výpisy z účtu a aj príslušné faktúry k týmto výpisom? Dík
    Ak toho nemáš veľa, tak to porozdeľuj hoci aj do jedného, ale tak, aby si mal prehľad. Napr. Faktúry vyšlé, oddeliť, potom došlé, oddeliť, výpisy......

    maxop je offline (nepripojený) maxop

    maxop
    A ešte ma napadlo: Do peňažného denníka všetko zapisujem podľa čísiel faktúr, vyšlé aj došlé spolu? Žiadne triedenie? Díky moc!

    doklady k výpisom z účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.