Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie obchodu a registrácia DPH

Dobrý deň prajem.
Prosím o vyjadrenie k týmto informáciam, trochu som si prechádzal zákon o DPH a mám nejasnosti ohľadom registrácie platcu DPH.
Som SZČO - neplatiteľ DPH, mám zmluvu s fy z ČR o obch. zastupovaní, fyzicky uzatváram zmluvy s fiiremnými zákazníkmi SR v energ. oblasti, do faktúry si uvádzam sprostredkovanie obchodu , mám voľnú živnosť. Subjekt v ČR je platca DPH.

V zákone o DPH sa pracuje s pojmami príjem alebo dodanie tovaru a služby kt. podliehajú zdaňovaniu, alebo sú tam výnimky v par. 16. Nikde som tam nenašiel pojem sprostredkovanie obchodu. Ani som tam nenašiel presné vymedzenie čo je služba - iba výnimky v par. 16. Sprostredkovanie obchodu sa chápe ako služba ?? Pretože keď som si pozrel zoznam voľných živností - link http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie - dokumenty na stiahnutie, tak je rozdiel sprostredkovanie obchodu a sprostredkovanie služby . Poprosím o vyjadrenie či teda sprostredkovanie obchodu pre zahr. subjekt podlieha povinnosti registrovať sa ako platca DPH podľa par. 7a ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    matcho je offline (nepripojený) matcho

    matcho
    Aha, našiel som par. 9, kde je vysvetlené že služba je všetko okrem tovaru, a nejaké výnimky sú tam .. Ale aj tak poprosím vyjadrenie ...

    Sprostredkovanie obchodu a registrácia DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.