Zavrieť

Porady

vyplatna paska

dobry den prajem. som zacinajuci ucitel. do prace som nastupila 18.9, ucim na skrateny uvazok 63,6% t.j 14 hodin ucim, ale fyzicky musim byt v skole 22 hodin tyzdenne. Dostala som dnes prvu vyplatu zo septembra,v semtembri som oducila len jeden tyzden t.j 7 dni(22 hodin som tam bola fyzicky) : ktora cini v cistom 134,20 eur. dostala som vyplatnu pasku ale mam v nej spanielsku dedinu, neviem z toho vyjst a nieje tu ani napisane ci je v tej mnzde zaratany priplatok pre zacinajuceho ucitela. ako mam z toho vyjst? paska je strasne neprehladna a nerozumiem tym skratkam.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rianah Pozri príspevok
    dobry den prajem. som zacinajuci ucitel. do prace som nastupila 18.9, ucim na skrateny uvazok 63,6% t.j 14 hodin ucim, ale fyzicky musim byt v skole 22 hodin tyzdenne. Dostala som dnes prvu vyplatu zo septembra,v semtembri som oducila len jeden tyzden t.j 7 dni(22 hodin som tam bola fyzicky) : ktora cini v cistom 134,20 eur. dostala som vyplatnu pasku ale mam v nej spanielsku dedinu, neviem z toho vyjst a nieje tu ani napisane ci je v tej mnzde zaratany priplatok pre zacinajuceho ucitela. ako mam z toho vyjst? paska je strasne neprehladna a nerozumiem tym skratkam.dakujem
    A prečo si ju nedáš vysvetliť vašej hospodárke, resp. mzdárke?

    rianah je offline (nepripojený) rianah

    rianah
    no ako som tam nova a kazdy na mna pozera ako na debila a pytat sa ohladom penazi mi prislo trapne

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    rianah Pozri príspevok
    no ako som tam nova a kazdy na mna pozera ako na debila a pytat sa ohladom penazi mi prislo trapne
    Preco by to malo byt trapne.
    Prave preto, ze si nova, tak mas pravo sa pytat.
    A nikto sa na teba ako na debila nepozera, vsetci sme si presli obdobim zaucania, kedy sme si tak pripadali, ale kazdy vie, ze si nova a ze nemozes hned vsetko vediet.

    Si ucitelka, musi mat trochu sebavedomia (inak ta deti o chvilu udupu ).
    A mzdarka je tam aj na to, aby ti vysvetlila to, comu na vyplatnej paske nerozumies.
    Ked ju slusne poziadas o vysvetlenie, urcite si najde cas.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rianah Pozri príspevok
    ono ide o to ze je to sukromna skola a tam su pravidla,,trocha" ine....
    Veď ako zamestnanec máš právo vedieť, či bola mzda vyplatená správne podľa pracovnej zmluvy. My tu ťažko správne poradíme, keď si neuviedla ani to, akú máš PZ, resp. čo všetko v nej máš zahrnuté.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rianah Pozri príspevok
    okej diky, no budem sa musiet porozpravat, tam je kazdy ticho totizto
    Pozri si najprv PZ a potom zájdi za pracovníčkou, ktorá má na starosti mzdy. Žiadaj vysvetlenie k veciam, ktorým nerozumieš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.