Zavrieť

Porady

poradte - odhlasili sme posledneho zamestnanca

prosim poradte , 31.8. sme odhlasili posledneho zamestnanca, -listom odhlasenie z registracie daňovníka-platiteľa dane z príjmu zo závislej činnosti, t.j. /uz sme mali zamestnaneho len dohodara/ , list som posielala dna 12.9, dufam ze je to ok, a posledny prehlad, ktore sme predkladali mesacne som predlozila 5.9 za obdobie august. prosim poradte, ci je to vsetko , co som mala k tomu urobit, je potrebne pripadne zasielať ešte niečo? neviem, celkom sa nevyznam co este bude potrebne v buducnosti predlozit? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Posledný prehľad za august a potom do 31.03.2012 treba podať hlásenie za celý rok.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    treba zrušiť registráciu aj v socpoist., prípadne aj v ZP, ak ste tak neurobili predtým, kým ste mali riadnych zam-cov.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    heja3 Pozri príspevok
    Prosím vás, ak odhlasujete firmu ako platiteľa zo SP a ZP ako je to s dohodami o elektronickom podávaní, musíte odovzdať grid kartu?
    nie, GRIDkarta zostáva.
    My sme odhlásili posledného zam-ca, následne aj zam-eľa /mimochodom aj na DU/
    neskôr sme znova prijali zam-ca, tak znova sme poslali do SP prihlášku zam-ľa /bez toho nechcel EZU akceptovať zam-ca /mali to nejako interne ošetrené/.
    Všetko na základe pôvodnej gridkarty.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Andrea.S. Pozri príspevok
    prosim poradte , 31.8. sme odhlasili posledneho zamestnanca, -listom odhlasenie z registracie daňovníka-platiteľa dane z príjmu zo závislej činnosti, t.j. /uz sme mali zamestnaneho len dohodara/ , list som posielala dna 12.9, dufam ze je to ok, a posledny prehlad, ktore sme predkladali mesacne som predlozila 5.9 za obdobie august. prosim poradte, ci je to vsetko , co som mala k tomu urobit, je potrebne pripadne zasielať ešte niečo? neviem, celkom sa nevyznam co este bude potrebne v buducnosti predlozit? dakujem
    Odhlásili ste zamestnanca, alebo dohodára ?

    Andrea.S. je offline (nepripojený) Andrea.S.

    Andrea.S.
    odhlasili sme posledneho, dohodara, takze som aj odhlasila rejistracny list zamestnavatela-odhlaska, elektronicky RLFO, ZP nebola nahlasovana islo o dohodara, ako si odkontrolujem, prebrala som veci po kolegyni, ci boli odhlasky zo ZP? a co sa tyka dane z prijmov, tak teraz uz len do 31.3. hlasenie, ako sa to prosim presne vola? Fuha tak vyzera ze vsetko co som mala som zatial spravila. Dikes

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Andrea.S. Pozri príspevok
    odhlasili sme posledneho, dohodara, takze som aj odhlasila rejistracny list zamestnavatela-odhlaska, elektronicky RLFO, ZP nebola nahlasovana islo o dohodara, ako si odkontrolujem, prebrala som veci po kolegyni, ci boli odhlasky zo ZP? a co sa tyka dane z prijmov, tak teraz uz len do 31.3. hlasenie, ako sa to prosim presne vola? Fuha tak vyzera ze vsetko co som mala som zatial spravila. Dikes
    Hlásenie
    o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy
    podľa § 5 ods. 8 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov ,
    o zrazených preddavkoch na daň, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse (ďalej len „hlásenie“)

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    Prosím vás, ak odhlasujete firmu ako platiteľa zo SP a ZP ako je to s dohodami o elektronickom podávaní, musíte odovzdať grid kartu?

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    nezabudni odhlásiť zamestnávateľ aj na DÚ, ináč by si musela naďalej posielať mesačný prehľad

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    kukučka Pozri príspevok
    nezabudni odhlásiť zamestnávateľ aj na DÚ, ináč by si musela naďalej posielať mesačný prehľad
    Mesačný netreba dávať, pokiaľ nevypláca mzdu. /Teda dúfam, že sa niečo nezmenilo zasa???/

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    kukučka Pozri príspevok
    nezabudni odhlásiť zamestnávateľ aj na DÚ, ináč by si musela naďalej posielať mesačný prehľad
    Toto platí???Ja myslím, že už nie

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    heja3 Pozri príspevok
    Prosím vás, ak odhlasujete firmu ako platiteľa zo SP a ZP ako je to s dohodami o elektronickom podávaní, musíte odovzdať grid kartu?
    grid karta na SP, VšZP je na osobu, ktorá spracováva mzdy, takže ju neodovzdáva. Pri novom zamestnávateľovi jej ho len pridajú a fičí na grid kartách ďalej. Firmu si len sama písomne odhlási s tým, že už pre uvedenú firmu už nespracováva mzdy.
    heja3 Ďakujem.

    suklova je offline (nepripojený) suklova

    suklova
    Zamestnávateľ odhlasil posledného zamestnanca k 31.12.2012. V ZP mu bolo povedané že ako zamestnávateľ sa nemusí odhlasovať /je tam predpoklad, že v tomto roku zase niekoho príjme/. V SP sa tiež neodhlásil, ale zasielal nulové výkazy. Viem, že v SP je treba sa odhlásiť do 8 dní. Dostane prosím Vás za to pokutu? Máte s tým nejakú skúsenosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.