Zavrieť

Porady

Školenie v zahraničí a DPH

Prosím o radu, sme s.r.o. so sídlom na SVK a poriadali sme školenie v krajine EU , musíme fakturovať čiastku za účasť aj s DPH inej s.r.o. tiež so sídlom na SVK? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dašena O. Pozri príspevok
    Prosím o radu, sme s.r.o. so sídlom na SVK a poriadali sme školenie v krajine EU , musíme fakturovať čiastku za účasť aj s DPH inej s.r.o. tiež so sídlom na SVK? Ďakujem
    Miesto dodania je miesto, kde sa služba-školenie vykonalo.

    Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

    živnostníčka-účtov. Dašena O.
    A nevzťahuje sa na to par.15 odst.8, že miesto dodania je sídlo odberateľa, kde sa bude služba využívať, a teda Slovensko, a teda faktúra bude s DPH?

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Dašena O. Pozri príspevok
    A nevzťahuje sa na to par.15 odst.8, že miesto dodania je sídlo odberateľa, kde sa bude služba využívať, a teda Slovensko, a teda faktúra bude s DPH?
    Z ktorého roku máš zákon?
    Pozri aktuálne znenie § 16/3.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dašena O. Pozri príspevok
    A nevzťahuje sa na to par.15 odst.8, že miesto dodania je sídlo odberateľa, kde sa bude služba využívať, a teda Slovensko, a teda faktúra bude s DPH?
    §16
    (3) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, vzdelávacích, zábavných a podobných služieb, ako napríklad služieb na výstavách a veľtrhoch, vrátane ich organizovania a s nimi súvisiacich doplnkových služieb a vstupu na tieto podujatia, ak sú tieto služby dodané osobe inej ako zdaniteľnej osobe, je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú. Miestom dodania služieb v súvislosti so vstupom na kultúrne, umelecké, športové, vedecké, vzdelávacie, zábavné a iné podobné podujatia, ako sú výstavy a veľtrhy, a doplnkových služieb súvisiacich s týmto vstupom, ak sú tieto služby dodané zdaniteľnej osobe, je miesto, kde sa tieto podujatia skutočne konajú.

    Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

    živnostníčka-účtov. Dašena O.
    Ale aj tak to nechápem, vlastne odberateľ si to samozdaní, aj keď je dodávateľ zo SR, alebo tam nebude vôbec DPH figurovať?

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Pozri si tento pokyn. Nakoniec to možno bude služba podľa § 15/1, ale to si musíš špecifikovať sama podľa toho či ste predávali právo na vstup, alebo len čisto školili....

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...r16_3_2011.pdf

    Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

    živnostníčka-účtov. Dašena O.
    Ďakujem za link. Bohužiaľ môj prípad som tu nenašla, je to špecifické, keďže slovenský platiteľ poriada školenie v inej krajine EU pre slovenského odberateľa platiteľa DPH. Asi to uzavriem s tým, že faktúru vystavím s DPH.

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    Prosim vas o pomoc. Slovenska s.r.o., platca DPH obdrzala od platcu DPH z Madarska fakturu za skolenie, konane v Madarsku, vystavenu s madarskou DPH. Po prestudovani teorie mi je jasne, ze ide o paragraf 16/ods.3. Mohli by ste mi prosim povedat, ako ju mam zauctovat, a kde sa mi v danovom priznani DPH ma premietnut takato faktura ???? Robim to prvykrat. Dakujem.

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    Leila Pozri príspevok
    Prosim vas o pomoc. Slovenska s.r.o., platca DPH obdrzala od platcu DPH z Madarska fakturu za skolenie, konane v Madarsku, vystavenu s madarskou DPH. Po prestudovani teorie mi je jasne, ze ide o paragraf 16/ods.3. Mohli by ste mi prosim povedat, ako ju mam zauctovat, a kde sa mi v danovom priznani DPH ma premietnut takato faktura ???? Robim to prvykrat. Dakujem.
    Nikto nepomoze prosim?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Pokiaľ viem, ak máš na Fa vyčíslené zahraničné DPH, zaúčtuješ ju v plnej sume bez rozpisu DPH a ani v DP sa ti Fa neobjaví.

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    kn-alka Pozri príspevok
    Pokiaľ viem, ak máš na Fa vyčíslené zahraničné DPH, zaúčtuješ ju v plnej sume bez rozpisu DPH a ani v DP sa ti Fa neobjaví.
    nerobim ziadne samozdanenie z ceny bez DPH?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nie, samozdanenie sa robí ak máš faktúru s 0% sadzbou DPH. Ty máš faktúru s maďarskou DPH, tá je vysporiadaná v Maďarsku. Na slovensku si ju nemôžeš uplatniť.

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    kn-alka Pozri príspevok
    Pokiaľ viem, ak máš na Fa vyčíslené zahraničné DPH, zaúčtuješ ju v plnej sume bez rozpisu DPH a ani v DP sa ti Fa neobjaví.
    dakujem kn-alka, mas pravdu... uz chaosim. Pekny den.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.