Zavrieť

Porady

BOZP

Dobrý deň,
mala by som nasledovnú otázku. V prípade, ak mám jedného zamestnanca (administratívna práca) môžem ho vyškoliť ohľadom BOZP aj ja, alebo ho musím poslať na "oficiálne školenie". Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Tu trochu nižšie to rozoberajú
    http://www.porada.sk/t202521-bozp.html

    majus1 je offline (nepripojený) majus1

    majus1
    v tej diskusii sa rozoberajú oprávnenia z IP , ale pokiaľ máš len jedného zamestnanca, hovorí o tom §22 zákona 124/2006 o BOZP:

    (6) Zamestnávateľ, ktorým je fyzická osoba, alebo štatutárny orgán zamestnávateľa, ktorý je právnickou osobou, môže na svojich pracoviskách osobne vykonávať odborné úlohy bezpečnostného technika alebo autorizovaného bezpečnostného technika, ak je na ich plnenie odborne spôsobilý podľa odseku 7 a

    a) zamestnáva menej ako päť zamestnancov, ak jeho kód podľa štatistickej klasifikácie ekonomických činností je uvedený v prílohe č. 1,

    b) zamestnáva menej ako 19 zamestnancov, ak jeho kód podľa štatistickej klasifikácie ekonomických činností nie je uvedený v prílohe č. 1.

    (7) Zamestnávateľ, ktorým je fyzická osoba, alebo štatutárny orgán zamestnávateľa, ktorý je právnickou osobou, je na osobné plnenie odborných úloh bezpečnostného technika alebo autorizovaného bezpečnostného technika na svojich pracoviskách odborne spôsobilý, ak

    a) získal odborné vzdelanie v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci stredoškolským štúdiom alebo vysokoškolským štúdiom, alebo

    b) absolvoval špecifickú odbornú prípravu z bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v rozsahu najmenej 16 hodín u osoby oprávnenej na výchovu a vzdelávanie, ktorá je právnickou osobou.


    čiže ak spĺňaš tieto podmienky, stačí ti 2dňové školenie a úlohy technika BOZP si môžeš pre svojich zamestancov na pracovisku vykonávať sám, t.j.aj školenia.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Valllka Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mala by som nasledovnú otázku. V prípade, ak mám jedného zamestnanca (administratívna práca) môžem ho vyškoliť ohľadom BOZP aj ja, alebo ho musím poslať na "oficiálne školenie". Ďakujem pekne
    Pozerajte aj archív, nebudte pohodlný!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.