Zavrieť

Porady

Dohodár od roku 2013

Od budúceho roku má platiť, že dohodár, ktorý zarába do 142 Eur už nebude môcť byť na úrade práce.
To ako potom bude vedený ako dobrovoľne nezamestnaný a platiť mesačne 55 Eur?
Alebo už nebude pretože si platí všetky odvody.
Naposledy upravil Dav : 02.11.12 at 19:28
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ak bude aj po 1.1.2013 zamestnaný ako dohodár, tak odvody do ZP bude za neho platiť z odmeny zamestnávateľ. Takže už nebude dobrovolne nezamestnaný, a tým pádom nebude platiť 55,02 eur mesačne ako samoplatca.
6 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

Xanti Pozri príspevok
Ak bude aj po 1.1.2013 zamestnaný ako dohodár, tak odvody do ZP bude za neho platiť z odmeny zamestnávateľ. Takže už nebude dobrovolne nezamestnaný, a tým pádom nebude platiť 55,02 eur mesačne ako samoplatca.
a vieš mi povedať že či je to už definitívne schválené alebo kedy to bude schválené? lebo ja pracujem na dohodu a do 15.11. som vyradená z úradu a ak by som vtedy mala dosť práce a z čoho platiť, tak by som radšej bola ten mesiac a pol dobrovoľne nezamestnaná ako mať plno papierovačiek s úradom a nedajbože ked sa mi ešte niečo trafí a prekročím príjem, tak to bude aj zbytočné.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No to, že sa budú platiť odvody to schválené je, a čo sa týka nemožnosti evidencie na UP a práce na dohodu to je v schvalovaní.

No a na teba otázka, si si istá, že si ťa nechajú na dohodu aj od januára? Ked sa im tvoja práca predraží? Ja by som si tie papierovačky pre istotu vybehala.
2 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

Xanti Pozri príspevok
No to, že sa budú platiť odvody to schválené je, a čo sa týka nemožnosti evidencie na UP a práce na dohodu to je v schvalovaní.

No a na teba otázka, si si istá, že si ťa nechajú na dohodu aj od januára? Ked sa im tvoja práca predraží? Ja by som si tie papierovačky pre istotu vybehala.
no uvidím ako budem vtedy zo zárobkom, ak je šanca, že ho prekročím, radšej sa zatiaľ nezaregistrujem.
a čo sa týka toho či ma nechajú, oni ľudí na občasné práce potrebujú a dokonca kvôli tomu že aká je to práca potrebujú ľudí viac, nedá sa, žeby napríklad niekto zobral prácu za troch dohodárov a mal napríklad 400€ a platili len toho.

ešte mám otázku, že ak som správne pochopila, tak všetky odvody na dohodu sa budú platiť aj ked napríklad bude mať človek prácu na TPP alebo ak bude mať viac dohôd bude sa platiť z každej dohody?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Z každej dohody sa budú platiť odvody, bezohľadu na to či človek má TPP alebo je SZCO.
4 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

misstka Pozri príspevok
no uvidím ako budem vtedy zo zárobkom, ak je šanca, že ho prekročím, radšej sa zatiaľ nezaregistrujem.
a čo sa týka toho či ma nechajú, oni ľudí na občasné práce potrebujú a dokonca kvôli tomu že aká je to práca potrebujú ľudí viac, nedá sa, žeby napríklad niekto zobral prácu za troch dohodárov a mal napríklad 400€ a platili len toho.

ešte mám otázku, že ak som správne pochopila, tak všetky odvody na dohodu sa budú platiť aj ked napríklad bude mať človek prácu na TPP alebo ak bude mať viac dohôd bude sa platiť z každej dohody?
Aké odvody z jednotlivého typu dohody sa budú platiť nezáleží od toho, či má alebo nemá iný pracovný pomer. Určité zvýhodnenie platí napr. u dohodárov - poistencov štátu, a študentov s príjmom do 155€ mesačne.
2 0
jmparazit jmparazit

jmparazit je offline (nepripojený) jmparazit

Xanti Pozri príspevok
Ak bude aj po 1.1.2013 zamestnaný ako dohodár, tak odvody do ZP bude za neho platiť z odmeny zamestnávateľ. Takže už nebude dobrovolne nezamestnaný, a tým pádom nebude platiť 55,02 eur mesačne ako samoplatca.
Správne som to pochopil?
Ak nebudem chcieť platiť 55 Eur ZP tak sa stači zamestnať na dohodu hoci aj na 10 Eur a v konečnom dôsledku na odvodoch poriadne ušetrím a vyhnem sa papierovaniu na Úrade práce.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Re: Dohodár od roku 21013

A ja na to kašlem,čo bude vtedy. Ani zákon už nejdem čítať.
2 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

jmparazit Pozri príspevok
Správne som to pochopil?
Ak nebudem chcieť platiť 55 Eur ZP tak sa stači zamestnať na dohodu hoci aj na 10 Eur a v konečnom dôsledku na odvodoch poriadne ušetrím a vyhnem sa papierovaniu na Úrade práce.
a zas to niekto úplne super vymyslel pre tých čo chcú vybabrať so systémom a ďalší blbečkovia, ktorí na to nemajú žalúdok nech makajú a hlavne platia, že budú mať právo podpísať sa pod svoju vlastnú prácu.
pardón, ale tak to vnímam ja kde to zas spejeme?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jmparazit Pozri príspevok
Správne som to pochopil?
Ak nebudem chcieť platiť 55 Eur ZP tak sa stači zamestnať na dohodu hoci aj na 10 Eur a v konečnom dôsledku na odvodoch poriadne ušetrím a vyhnem sa papierovaniu na Úrade práce.

Úrady práce by mali plniť úlohu akéhosi "osvetára" , veď v konečnom dôsledku prácu si ľudia vždy aj tak nájdu sami a sprostredkovateľky im v tom moc nepomáhajú. Ale to, aké bude nevýhodné pracovať na dohodu za 10,00 €uri a ako si doslova "pobabrú" OMB to už zasa nebude nikoho zaujímať, lebo obyčajný človek nemá o tom ani potuchy, aký dopad to bude mať v budúcnosti na jeho dôchodok - ak ešte na ne bude.
Z praxe viem, že obyčajný človek až pri odchode do dôchodku zistí, že práca na doterajšiu dohodu sa mu nerátala do obdobia odpracovaných rokov.
Smutné. Prečo neexistuje osveta, ktorá by na ÚP informovala ľudí o všetkých PRE aj PROTI pri uzatváraní rôznych PP. Kto to má robiť ? Mzdárka? Tá poletí ako prvá ak pôjde proti svojmu chlebodárcovi.
4 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Šak to, ľudia si naozaj neuvedomia dôsledky konania resp. si to uvedomia, až ked budú potrebovať starobný dôchodok ... tak o dákych 30-40 rokov , a skôr len v prípade invalidného dôchodku, kt. výjde mizerný pre POMB, ktorý sa tými dohodami dokašle. A vlastne aj táto téma ma donútila k premýšľaniu a hľadaniu súvislostí, o ktorých píšem tu http://www.porada.sk/t203225-zamyslenie-sa-zamestnavanie-na-dohody-po-1-1-2013-a.html


2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Presne Gabika ako píšeš, ľudia nemyslia na to, že zajtra sa mi môže niečo stať a môj dôchodok potom bude aký ???????
Nechcem vôbec poukazovať na sekeru , ktorá môže spadnúť a ........ Ale už sme tu na Porade mali možnosť čítať o zúfalcoch, ktorí mali úraz a nárok na PN - žiadnu a ani my sme veru poradiť nevedeli, hoci sme vymýšľali možné aj nemožné. Potom ostanú iba oči pre plač a rady chudobných sa rozrastajú bohužiaľ častokrát aj našim nezodpovedným konaním.
Naposledy upravil Melnick : 02.11.12 at 19:21 Dôvod: akosi veľa mäkčeňov som dala, aj tam, kde nemajú byť. :)
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Maji,
vera pravda ... len človek niekedy naozaj nemá na výber, a berie aj podhodnotenú prácu, aj prácu na dohodu aby sa ako tak uživil. A myslím, že čiernej práce ešte len pribudne... a páni hradní vyberú do pokladnice oveľa oveľa menej ako si to napočítali.
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tragédia je, že ten, čo sa bude snažiť za každú cenu pracovať, je na tom z pohľadu budúceho dôchodku horšie, ako ten, čo nebude pracovať, len bude evidovaný na urade.
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Dáši,
ved to aj teraz je tak,
ten čo pracuje má minimálny dôchodok, a ten čo je doma má dôchodok v super výške ... viď našu menšinoväčšinu ...

No ja to vidím v záujme normálnych dôchodkov, a normálnych POMB na čiernu prácu, dohody sa nevyplatia pre tých čo nemajú pracovný pomer a neplatia sa im odvody v normálnej výške zo zamestnania.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Xanti Pozri príspevok
Dáši,
ved to aj teraz je tak,
ten čo pracuje má minimálny dôchodok, a ten čo je doma má dôchodok v super výške ... viď našu menšinoväčšinu ...
ano, je, viem, to je len taký piatkovovečerý povzdych. Najviac som si pokazila ODMB, ci jak sa to volá, keď som miesto materskej utekala na stvrtinovy, ci polovicný úväzok pracovať...

len teraz to budú zhoršovať ešte aj niektoré dohody
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Pracujem na 4 hodiny za min. mzdu v HPP a som aj ID na 75%. Doterz som si myslela, že po dovŕšení veku na priznanie starobného dôchodku sa bude tento preratávať a ak vyjde nižší ako je terajší ID, len sa preklasifikuje na SD a suma zostane. Toto zatiaľ platí a bude platiť? Lebo ak nie, nadarmo si ja ničím zdravie, budem mať ešte menej, než mám.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 03.11.12 at 07:09 Dôvod: úprava %
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Anik Pozri príspevok
a zas to niekto úplne super vymyslel pre tých čo chcú vybabrať so systémom a ďalší blbečkovia, ktorí na to nemajú žalúdok nech makajú a hlavne platia, že budú mať právo podpísať sa pod svoju vlastnú prácu.
pardón, ale tak to vnímam ja kde to zas spejeme?
ja som ten môj príspevok mierila výlučne na tých, ktorí absolutne nemajú problém s financiami a nemali záujem sa chodiť hlásiť na ÚP a tak boli radšej dobrovoľne nezamestnaní a zaplatili si tú zdravotnú, lebo len ten bude premýšľať nad tou dohodou za 10 eur mesačne, aby si nemusel zaplatiť nič na ZP. Bohužiaľ tí ktorí nemajú z čoho žiť napr. aj niektorí ID ak chcú prežiť budú musieť robiť aj za takých podmienok aj s vedomím, že si tým vlastne ubližujú. Jednoducho zas zákon, ktorí pomôže tým, ktorí chcú iba vybabrať so systémom a veľmi uškodí tým, ktorí chcú urobiť niečo pre rodinu resp. pre seba, aby vôbec prežili.
4 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Pracujem na 4 hodiny za min. mzdu v HPP a som aj ID na 75%. Doterz som si myslela, že po dovŕšení veku na priznanie starobného dôchodku sa bude tento preratávať a ak vyjde nižší ako je terajší ID, len sa preklasifikuje na SD a suma zostane. Toto zatiaľ platí a bude platiť? Lebo ak nie, nadarmo si ja ničím zdravie, budem mať ešte menej, než mám.
Zdenka, tvoj súčasný príjem určite neovplyvní (nezvýši) výšku starobného dôchodku.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

to, že nezvyši viem, ale či nakoniec nezníži? ... to som mala na mysli
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať