Zavrieť

Porady

Kúpa tovaru v Poľsku a predaj do Poľska Poradte mi prosim Vas

Sme s.r.o. registrovana na slovensku a platcovia DPH, planujeme nakupit tovar z PL doviest ho na slovensko a nasledne rozpredat naspät do PL. Chcem sa opytat ci nakup je samozdanenie / cize dph je na vstupe aj na vystupe- v danovom priznani DPH/ a pri predaji do PL ci mam fakturu vystavit s DPH. Dakujem krasne Pekny den
Naposledy upravil Dav : 31.10.12 at 06:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    miki321 Pozri príspevok
    Sme s.r.o. registrovana na slovensku a platcovia DPH, planujeme nakupit tovar z PL doviest ho na slovensko a nasledne rozpredat naspät do PL. Chcem sa opytat ci nakup je samozdanenie / cize dph je na vstupe aj na vystupe- v danovom priznani DPH/ a pri predaji do PL ci mam fakturu vystavit s DPH. Dakujem krasne Pekny den
    ak nakupujete od platcu DPH, tak vám tovar predá bez DPH, samozdaníte ho. Tovar, ktorý vyveziete musíte rozlíšiť, či ho predávate platcovi DPH, alebo neplatcovi, podľa toho budú faktúry bez DPH (platca DPH) alebo s DPH (neplatci DPH). Treba si dať pozor na doklady pri predaji, aby ste vedeli jednoznačne preukázať, že bol tovar vyvezený zo Slovenska.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ak doveziete vagón posypovej soli, pobalíte ju do kilových sáčkov s etiketou Wyrobieno v EU a vyveziete späť do Poľska, tak :
    • nákup soli bude bez poľskej DPH a do priznania sa prepočíta kurzom vyhláseným pred dňom vyhotovenia faktúry, alebo pred 15 dňom po skončení mesiaca /detaily pozri v § 26 ZoDPH/ a samozdaní.
    • Predaj soli do PL bude tak isto bez DPH /pozri § 43/
    Ak nájdete tovar, ktorý kúpite v Poľsku a späť predáte ... a ešte aj na tom zarobíte, tak máte moje obrovské uznanie, klobúk dolu. Vlani som ukončil účtovníctvo živnostníkovi, okolo dovozu z Poľska, ktoré som 3 roky viedol a stále bolo v hlbšej strate. Dalo sa odtiaľ voziť lacnejšie, ale ekonomické by to bolo tak pri stovkách ton, ktoré by ale nemal kto kúpiť.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    miki321 Pozri príspevok
    Dakujem pekne. Este by som sa chcel opytat ci tovar musi opustit uzemie polska a nasledne ho tam vyveziem, alebo to mozem z velkoskladu PL dodat priamo odberatelovi v PL a bude sa to uctovat rovnako. Este raz dakujem a prajem pekny den.
    Pokiaľ tovar neopustí územie Poľska, musí sa faktúra vystaviť s poľskou DPH a aj vy musíte predávať s Poľskou DPH, t.j. musíte sa registrovať v PL za platcu DPH....
    Jedinečná ako každí.. účtovníčka_prešov
    ja by som ešte doplnila, že ak fakturujete do zahraničia treba podávať súhrnné výkazy k DPH a po prekročení hranice pre vývoz alebo dovoz hlásenie INTRASTAT na štatistický ústav.
    miki321 dakujem pekne
    Jedinečná ako každí.. účtovníčka_prešov
    uvádzajte vo faktúrach poľské IČ DPH aj svoje, faktúry budú bez DPH a nákup bude podliehať samozdaneniu.. Aj vy by ste mali nakupovať od platcu bez dane.

    miki321 je offline (nepripojený) miki321

    miki321
    Dakujem pekne. Este by som sa chcel opytat ci tovar musi opustit uzemie polska a nasledne ho tam vyveziem, alebo to mozem z velkoskladu PL dodat priamo odberatelovi v PL a bude sa to uctovat rovnako. Este raz dakujem a prajem pekny den.

    Kúpa tovaru v Poľsku a predaj do Poľska Poradte mi prosim Vas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.