Zavrieť

Porady

mateeriál alebo tovar

Dobré ráno,
prosím vás, ak nakúpim špirály od firmy A a urobín na nich revíziu a predám ich firme B, ide o tovar alebo materiál alebo o službu? Vyhovoval by mi nákup a predaj služieb, ale asi ťažko.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Zdravím Vás, skúsim zadať otázku v tejto sekcii. Požičovňa spoločenských šiat nakupuje šaty na následné prepožičiavanie. Nákup takýchto šiat účtujem ako nákup materiálu, nakoľko šaty sa prešívajú, upravujú atď. Ale čo v prípade, ak nejaká zákazníčka si nejaké šaty zakúpi? Účtujem to ako predaj tovaru? Nevadí, že boli kúpené ako materiál a predávam ich ako tovar? Alebo ako to mám správne účtovať? Vďaka.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    No veď tak aj účtujem, ale ako som písala vyššie, niektoré šaty - materiál, si zákazníčka kúpi, tak tým pádom to účtujem ako predaj tovaru. Však? A nevadí že jednu vec som kúpila ako materiál, ale pri predaji účtujem ako predaj tovaru?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    JankaO Pozri príspevok
    Ako predaj materiálu.
    V denníku sú iba tieto skupiny. Predaj materiálu tam nie je. Teda by som bol za predaj výrobkov.


    d) príjmov zahrnovaných do základu dane z príjmov4) celkom, v členení najmä na
    1. predaj tovaru,
    2. predaj výrobkov a služieb,
    3. ostatné príjmy,

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Ak je to JU, tak potom predaj výrobkov a služieb, pričom materiál je súčasťou služby(výrobku). Ak je to PU, tak ako predaj materiálu. Z otázky nie je jasné, ci JU alebo PU.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Napadla ma ešte jedna vec. Oni totižto používajú ERP a tam nie je jasné, o aký príjem z tržby ide. (bločky z ERP účtujem ako "Príjem za výrobky a služby" v členení tržby z ERP.) Ako by som to mala spávne účtovať, aby z tržieb (bločkov) bolo jasné, či som predala nejakú službu napr. požičianie šiat, alebo či som niečo predala, napr. bižutériu alebo šaty? Vďaka.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Tak to máš v tom pekný hokej.
    Ako by sa ti páčil taký bloček z tesca Kde by bolo uvedené iba tovar a suma?
    Teda neboli by tam rožky, mlieko, knihy, topánky atď.
    To by sa im robila inventúra.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    marjankaj Pozri príspevok
    Tak to máš v tom pekný hokej.
    Ako by sa ti páčil taký bloček z tesca Kde by bolo uvedené iba tovar a suma?
    Teda neboli by tam rožky, mlieko, knihy, topánky atď.
    To by sa im robila inventúra.
    No veď práve. Nevedú žiadny sklad. Od nového roka by som im s tým skladom chcela pomôcť, avšak tak ako som písala, príjemku urobím na základe došlej faktúry za materiál alebo tovar, avšak ako budem vedieť, koľko resp. čo z toho predali, keď na bločku z ERP je iba celková tržba t.j. služby - požičiavanie šiat + predaj tovaru - bižutérie. Ja neviem z toho vyčítať, že ten príjem je čisto len za požičanie šiat, alebo len za predaj napr. nejakej bižutérie.

    mateeriál alebo tovar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.