Zavrieť

Porady

Podvojné účtovníctvo, aký program vybrať?

Zakladám sro-čku a z toho dôvodu potrebujem viesť podvojné účtovníctvo. Momentálne preto riešim v akom účtovnom programe sa do toho pustím.. čo potrebujem?
- budem mať jedného zamestnanca
- mesačne cca 10 faktúr
- motorové vozidlo
- nebudem platcom DPH
- sklad len symbolicky, niečo kúpim - väčšinou hneď predám ak mi to neostane

Uvažujem nad demoverziou KROSu, a časom keď dosiahnem limit tak by som to zakúpil. Ale nečakal som že za to budem cvakať niekoľko sto euro.. ako to riešite vy? Poraďte, aj PM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    lenka.dufekova Pozri príspevok
    Dobrý deň, pre zakladajúcu firmu skúste program Humanet. Je to on-line systém, netreba nič inšťalovať ani šťahovať do PC, navyše budete mať stále aktuálnu verziu a legislatívu, takže nemusíte sťahovať do PC žiadne upgrade.
    Tento program obsahuje mzdy, účtovníctvo, faktuáciu, sklady, majetok a pod.
    Jedna kompletne spracovaná mzda pre 1 zamestnanca vás vyjde na 0,66€ s DPH mesačne. Jedna vystavená faktúra vás vyjde 0,240 s DPH. Skladové hospodárstvo si môžete viesť zadarmo a v podvojnom účtovníctve platíte len od počtu zaúčtovaných položiek. Tak nech vás to kompletné účtovnícvo spolu so mzdou vyjde do 5€ mesačne. viac info na www.humanet.sk
    A ako postupovať v prípade, že stránka bude zrušená?
    A daňová kontrola na krku.
    Naposledy upravil marjankaj : 27.11.12 at 08:09
    Tunco dobrá otázka

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    demoverzia je zadarmo, či?
    nemusel by si prekročiť limit, ked ide o tak malú firmu.
    Sklad si môžeš riešiť v exceli, nemusíš mať sklad ako súčasť systému.
    osobitne však potrebuješ účto OMEGA
    a osobitne OLYMP - program na mzdy, ten asi plnohodnotnú demoverziu nemá.
    takže zacvakáš jednorazovo a potom ročne na upgrade ale robíš vo vlastnej réžii - ušetríš na účtovníčke.
    alebo
    nezacvakáš a zveríš spracovanie účtovníctva aj miezd odborníčke, takže zacvakáš niekoľko sto eur jej.

    Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

    Ericsoft
    Áno, Omega demoverzia je zadarmo, pozriem sa na tie limity a obmedzenia.
    V poriadku, sklad by som poriešil aj v excely, pozriem sa po tom bližšie.

    No ale na tie mzdy ako píšeš bude treba Olymp, ako som sa dočítal sú k dispozícii 3 mesiace, takže potom by som ten program zakúpil. /edit/ pri jednom zamestnancovi je cena len niečo nad 20€ čo je myslím si fajn.

    Inak účto si nebudem robiť ja, ale bude u mňa v PC a ja to komplet zabezpečujem po technickej stránke.
    Naposledy upravil Ericsoft : 01.11.12 at 15:10

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Myslím , že pre teba by bolo vhodné aj MONEY S3, ktoré obsahuje aj mzdy aj sklad a celé podv.účtovníctvo. Do určitého počtu záznamov je to zadarmo. / viac ako v OMEGE/

    book je offline (nepripojený) book

    book
    marjankaj: Suhlasím, my od nich využívame mzdový program a fakt nikdy žiadny problém týmto smerom nebol - to ti skôr padne počítač, na ktorom budeš to účtovníctvo v nejakom programe robiť, ako sa zruší stránka.

    Podvojné účtovníctvo, aký program vybrať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.