Zavrieť

Porady

Refakturácia

Prosím o radu:
Niektoré dodávateľské faktúry zvykneme celé refakturovať na odberateľov pričom im prikladáme aj kópiu faktúry od nášho dodávateľa.Chcela by som vedieť či pri faktúrach za služby, ktoré majú miesto dodania v tuzemsku vzniká daňová povinnosť dňom vyhotovenia faktúry. Príklad:
Dodavateľská faktúra : dátum dodania 20. 1. 2012
Naša vydaná faktúra: dátum dodania: 20. 1. 2012
: daňová povinnosť: 20. 1. 2012
: dátum vyhotovenia: 31. 1. 2012
: dátum splatnosti: 10. 2. 2012
V zmysle zmluvy máme ešte nejaké % na fakturácii a máme fakturovať na konci mesiaca.
Sú uvedené dátumy na našej faktúre správne?
Ďakujem veľmi pekne za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    juja1 Pozri príspevok
    Prosím o radu:
    Niektoré dodávateľské faktúry zvykneme celé refakturovať na odberateľov pričom im prikladáme aj kópiu faktúry od nášho dodávateľa.Chcela by som vedieť či pri faktúrach za služby, ktoré majú miesto dodania v tuzemsku vzniká daňová povinnosť dňom vyhotovenia faktúry. Príklad:
    Dodavateľská faktúra : dátum dodania 20. 1. 2012
    Naša vydaná faktúra: dátum dodania: 20. 1. 2012
    : daňová povinnosť: 20. 1. 2012
    : dátum vyhotovenia: 31. 1. 2012
    : dátum splatnosti: 10. 2. 2012
    V zmysle zmluvy máme ešte nejaké % na fakturácii a máme fakturovať na konci mesiaca.
    Sú uvedené dátumy na našej faktúre správne?
    Ďakujem veľmi pekne za radu.
    Určite nebude mať rovnaký dátum aj dodáv. aj odberateľská fa. Príklad, dodáv. faktúra- dátum dodania 20.1.. príde k vám 25.1., ten istý vyhotovíte odberateľskú faktúru, dátum dodania bude teda 25.1..

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Ahojte mám dve faktúry z januára za služby, ktoré boli pre inú firmu + faktúra z 05.02 za materiál, ktorý bol tiež pre túto firmu. Môžem im teraz vystaviť faktúru za všetko s dnešným dátumom plnenia aj vyhotovenia?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Najka Pozri príspevok
    Ahojte mám dve faktúry z januára za služby, ktoré boli pre inú firmu + faktúra z 05.02 za materiál, ktorý bol tiež pre túto firmu. Môžem im teraz vystaviť faktúru za všetko s dnešným dátumom plnenia aj vyhotovenia?
    ÁNo, môžeš.

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    tie služby boli za výkon čerpadla pri dodávke betonu a material bol kameň, ktory sme objednali na svoje meno a im predali... nevadí to? našla som nejaké komentáre, že službu máme prefakturovať vtedy, keď bola uskutočnená...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Hoci zákon nepozná pojem refakturácia, podľa toho čo si teraz napísala, neide o refakturáciu ale o skutočnú dodávku. Vtedy musíš fakturovať v mesiaci, keď sa uskutočnila- došlo k dodaniu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.