Zavrieť

Porady

Danove priznanie

Ahojte, potrebujem poradit... do konca septembra som pracovala na Slovensku, kde som dostala Potvrdenie o zdanitelnej mzde. Od oktobra pracujem v Nemecku...Podavam danove priznanie za rok 2012? a zahrna sa tam aj prijem z Nemecka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    áno
    áno
    ak tvoj príjem presiahol 1/2 NČZD
    Naposledy upravil ewita888 : 08.11.12 at 20:25

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jjustka Pozri príspevok
    cize v Nemecku mi musia vystavit tiez take potvrdenie zamestnavatela? a odratavam si na DP aj dan, ktoru mi strhli v Nemecku?
    Od nemeckého zamestnávatela dostaneš tiež potvrdenie o príjme. Ak by si ho nedostala do 31.3.2013, oznám písomne (na predpísanom tlačive) DU predlženie lehoty na podanie daň.priznania (môže byť až do 30.9.2013).

    Pri príjme z Nemecka uplatníš metodu vyňatia - nemáš nárok na vrátenie dane z Nemecka.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    veronikasad Pozri príspevok
    Od nemeckého zamestnávatela dostaneš tiež potvrdenie o príjme. Ak by si ho nedostala do 31.3.2013, oznám písomne (na predpísanom tlačive) DU predlženie lehoty na podanie daň.priznania (môže byť až do 30.9.2013).

    Pri príjme z Nemecka uplatníš metodu vyňatia - nemáš nárok na vrátenie dane z Nemecka.
    .. a možno aj má nárok na vrátenie daní z Nemecka - ale to si musí poriešiť nemeckým daňovým priznaním - z nemckého rozpočtu (nie z nášho) .. http://www.google.com/aclk?sa=l&ai=C...asp%3FLng%3Dsk
    samozrejme - u nás priznáva celosvetové príjmy

    jjustka je offline (nepripojený) jjustka

    jjustka
    ewita888 Pozri príspevok
    áno
    áno
    ak tvoj príjem presiahol 1/2 NČZD
    cize v Nemecku mi musia vystavit tiez take potvrdenie zamestnavatela? a odratavam si na DP aj dan, ktoru mi strhli v Nemecku?

    jjustka je offline (nepripojený) jjustka

    jjustka
    veronikasad Pozri príspevok
    Od nemeckého zamestnávatela dostaneš tiež potvrdenie o príjme. Ak by si ho nedostala do 31.3.2013, oznám písomne (na predpísanom tlačive) DU predlženie lehoty na podanie daň.priznania (môže byť až do 30.9.2013).

    Pri príjme z Nemecka uplatníš metodu vyňatia - nemáš nárok na vrátenie dane z Nemecka.
    Dakujem pekne :-)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Katy a R Pozri príspevok
    .. a možno aj má nárok na vrátenie daní z Nemecka - ale to si musí poriešiť nemeckým daňovým priznaním - z nemckého rozpočtu (nie z nášho) .. http://www.google.com/aclk?sa=l&ai=C...asp%3FLng%3Dsk
    samozrejme - u nás priznáva celosvetové príjmy
    Mala som na mysli vrátenie daní z Nemecka pri podaní DP na Slovensku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.