Zavrieť

Porady

Dobrovoľné priplácanie som v 8 mesačnej lehote mám nárok na vyššiu marodku a meterskú

Ahojte poradaci, chcem sa opýtať : asi 2 roky som si dobrovolne priplácala dobrovoľné nemocenské poistenie v septembri som otehotnela v oktobri som nastúpila na marodku. Mám nárok na vyššiu marodku a materskú ? Ked som bola v 8 mesačnej lehote ? som fyzicka osoba. Vopred Vám dakujem Janka.
Naposledy upravil Janulijan : 09.11.12 at 05:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Janka, nenapísala si VZ z ktorého si si prispievala do DP.....tak odpoveď je možno máš, možno nie.....
    Janulijan prosím skratka VZ je čo ? :-) som fyzicka osoba

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    VZ je vymeriavací základ, z ktorého si platíš dobr.poistenie. Kedy ti skončilo dobr.poistenie? Uhradila si v lehote splatnosti dobr.poistenie za posledný mesiac ?

    FO v tvojom prípade znamená živnostník, alebo zamestnanec ?
    Janulijan VZ som platila 14,47 vo februari mi poslali rozhodnutie,že sa to zrušilo,od februara som už neplatila kedže mi to zrušili,FO som zamestnanec

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    prečo si nepísala vtedy keď si išla na PN?
    prečo? pretože si mohla dostávať aj PN z DNP....

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Mila123 Pozri príspevok
    prečo si nepísala vtedy keď si išla na PN?
    prečo? pretože si mohla dostávať aj PN z DNP....
    .. však ešte aj terazby mohla - treba to dať do poriadku ...
    - len z toho zadania nie je jasné, či splnené podmienky na dávku sú, alebo nie
    doplnenie:
    No tak teraz - po doplnení čítam, že poistenie dávno skončené - tak nárok na dávku nie je - nebola si v 8 mesačnej OL. Ale ak by si sa pred materskou prihlásila na balík sociálneho poistenia - tak by mohla byť materská z min VZ aj z dobrovoľného poistenia.
    Naposledy upravil Katy a R : 09.11.12 at 11:54

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Katy a R Pozri príspevok
    .. však ešte aj terazby mohla - treba to dať do poriadku ...
    - len z toho zadania nie je jasné, či splnené podmienky na dávku sú, alebo nie
    jasne.....ale musí ukončiť PN a začať novú a medzi tým sa prihlásiť na celý balík poistenia i keď jeden deň a na druhý ísť znovu na PN......
    Katy a R pôvodne som tipovala, že poistenie skončilo keď už bola tehotná ...
    nevedela som, že sa to ešte dalo, ked to zrušili,tak som si myslela ,že už nemám nárok,ked som otehotnela bolo mi tak zle,že som ani nemyslela na PNku, bola som rada,že žijem :-)

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Janulijan Pozri príspevok
    nevedela som, že sa to ešte dalo, ked to zrušili,tak som si myslela ,že už nemám nárok,ked som otehotnela bolo mi tak zle,že som ani nemyslela na PNku, bola som rada,že žijem :-)
    m
    však môžeš sa prihlásiť ... treba len dať pozor - aby nebola dlhá puza!! Zariadiť sa treba podľa zravotného stavu

    Dobrovoľné priplácanie som v 8 mesačnej lehote mám nárok na vyššiu marodku a meterskú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.