Zavrieť

Porady

Výpoved z práce, tehotenstvo a nasledná PN

Prosím poradte mi,
K 01.11.2012 som dostala v práci výpoved po 15 rokoch s 3 mesačnou výpovednou lehotou z dôvodu,že už pre mna nemá prácu . Zo zamestnávateľom sme sa dohodli,že nevezmem odstupne,ale budem pracovať ešte 3 mesiace t.j. do konca 01/2013. Podarilo sa mi v oktobri otehotnieť (plánovane).Teraz by som to chcela urobiť tak, že potiahnem do konca 11/2012 od 12/2012 pôjdem
na podporu a zároven v ochrannej lehote na PN-ku do materskej a vezmem odstupné za 2 mesiace (zamestnávateľ by mi to umožnil).
Myslite si,že to môžem takto urobiť ? alebo ako ináč by som to mala vyriešiť ? A ešte jedna otázka,budem mať potom nárok na materský príspevok ?
Dakujem za odpovede, dufam,že som napísala všetko podstatné...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak si zamestnávatelovi do 31.10. (pred začiatkom plynutia výpovednej doby) neoznámila termín skončenia prac.pomeru dohodou, nárok ná odstupné, ani jeho pomernú časť, ti nevznikne (iba ak sa so zamestnávatelom dohodneš, že tak urobíš spätne).
    Neunáhli sa so skončením prac.pomeru, prídeš o poistenie v nezamestnanosti. V prípade tehotenstva sa na teba vzťahuje zákaz výpovede, čo v tvojom prípade znamená, že výpovedná doba skončí až po skončení rod.dovolenky.

    dada7701 je offline (nepripojený) dada7701

    dada7701
    zo zámestnávateľom sa viem dohodnuť, ale otehotnela som až po podpísaní výpovede...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dada7701 Pozri príspevok
    zo zámestnávateľom sa viem dohodnuť, ale otehotnela som až po podpísaní výpovede...
    to vôbec nevadí, aj v tomto prípade platí pre teba, čo som napísala v predch.príspevku, ak tehotenstvo písomne oznámiš zamestnávatelovi.

    Výpoved z práce, tehotenstvo a nasledná PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.