Zavrieť

Porady

DPH pri dovoze

prosim o radu, kedy vznikne pri dovoze zdan. plnenie. Pri dovoze zaplatim colnu istotu (zalohu), colnica ju preuctuje na DPH a clo a zbytok mi vrati. Kedy si mam uplatnit DPH? Ked zaplatim istotu, ked mi pride vrateny preplatok alebo mam cakat potvrdenie od colnice s datumom, kedy to preuctovali?
dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    §49/2/d =zapltíte daň (tam je otázka, krorý to je deň) a § 51/1/d a máte dovozný doklad potvrdený colnicou (ten už príde určite po zaplatení) §52 /1= určite nič nepokazíte ak to uplatníte v mesiaci , kedy doklad obdržíte.
    Naplno by sa § 52/1 mohol využiť (teda aj v mesiaci daňovej povinnosti uplatniť), keby ste vedeli ,ktorý dátum sa považuje za zaplatenie dane. colnici. Ja by som povedala, že je to to zaplatenie zálohy.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ALBO
    Ja by som povedala, že je to to zaplatenie zálohy.
    Myslím si to isté, teda nárokovala by som si odpočet dňom zaplatenia colného dlhu (ktorý zahŕňa aj DPH a povinnosť voči štátu som si splnila). Colnica posiela avízo o poposunutí peňazí štátnemu rozpočtu niekedy až s trojtýždňovým sklzom a aj to poposunutie je podľa mňa už povinnosťou colnice, nie mojou. Alebo sa mýlim?

    Summer je offline (nepripojený) Summer

    Summer
    Pri kazdom dovoze ziadam colnicu o potvrdenie datumu, kedy bola zaloha preuctovana a s tymto datumom si uplatnujem DPH. Colnica ale tvrdi ze som jedina kto to povrdenie ziada. §51 ods.2 totiz hovori ze platitel vykona odpocitanie dane v zd. obdobi v ktorom pravo na odpocitanie vzniklo........a ma doklad potvrdeny colnym organom, v ktorom je uvedeny ako dovozca. Je tym dokladom poukazka o zaplateni zalohy? alebo JCD?
    Dakujem Vam vsetkym velmi pekne.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Summer
    Pri kazdom dovoze ziadam colnicu o potvrdenie datumu, kedy bola zaloha preuctovana a s tymto datumom si uplatnujem DPH. Colnica ale tvrdi ze som jedina kto to povrdenie ziada. §51 ods.2 totiz hovori ze platitel vykona odpocitanie dane v zd. obdobi v ktorom pravo na odpocitanie vzniklo........a ma doklad potvrdeny colnym organom, v ktorom je uvedeny ako dovozca. Je tym dokladom poukazka o zaplateni zalohy? alebo JCD?
    Dakujem Vam vsetkym velmi pekne.
    Daň zaplatená colnému orgánu a JCD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.