Zavrieť

Porady

zmluva o dielo- musí byť ???

musia dvaja živnostníci medzi sebou mať písomne uzavretú zmluvu o dielo.
prikazuje to nejaký zákon ,alebo je to len na ich vzájomnej dôvere ?
stačí ,keď sa dohodnú ústne?
Naposledy upravil balunka : 19.11.12 at 09:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    balunka Pozri príspevok
    nikto nevie ?
    Myslíš na spoločné podnikanie? AK to, mali by mať združenie.

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    nie spoločné podnikanie.
    Len jeden živnostník nestíha prácu,zavolá si druhého na pomoc,mali by mať medzi sebou zmluvu o dielo/písomnú/

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    balunka Pozri príspevok
    nie spoločné podnikanie.
    Len jeden živnostník nestíha prácu,zavolá si druhého na pomoc,mali by mať medzi sebou zmluvu o dielo/písomnú/
    Nemusia, ale prax je taká, že majú, alebo aspoň objednávku.

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    ja viem že majú medzi sebou zmluvu,len chcem vedieť,či je to niekde v zákone dané ,že musí byť.
    Mám totiž kontrolu zo živnostenského úradu,a chcú faktúry,objednávky,zmluvy o dielo a ja neviem,či tie zmluvy musím mať aj písomne alebo stačí vystavená fa na práce+ doklad o zaplatení

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    balunka Pozri príspevok
    ja viem že majú medzi sebou zmluvu,len chcem vedieť,či je to niekde v zákone dané ,že musí byť.
    Mám totiž kontrolu zo živnostenského úradu,a chcú faktúry,objednávky,zmluvy o dielo a ja neviem,či tie zmluvy musím mať aj písomne alebo stačí vystavená fa na práce+ doklad o zaplatení
    Nikde nie je uvedené, že musí byť písomná zmluva.

    Replasťačka je offline (nepripojený) Replasťačka

    Replasťačka
    Áno, boli dve. Jedna bola zameraná na živnostníka, jeho činnosť bola stavebné práce, vyžadovali všetko, čo uvádzaš. Mal objednávky na tuzemsko a zmluvu na stavebné práve, ktoré vykonával v zahraničí. Jedna faktúra znela:... vykonané stavebné práce na Slovensku. Nemohla som ho presvedčiť, že by mal uviesť v texte fa ( keď nemal súpis vykonaných prác ), miesto dodania a popis vykonaných prác, ale jednoducho povedal, že ostatní to tiež robia takto, tak čo ja od neho chcem. Dostal pokutu, jasnačka.
    Druhá bola zameraná na kontrolu zodpovedného zástupcu v kaderníctve, je to však dávnejšie, ten musel byť v pracovnom pomere, nestačilo mať s ním uzatvorenú zmluvu. Riešili sme to PZ s kratším pracovným časom, aby odmena a odvody boli najnižšie, táto kontrola dopadla OK. Asi som Ťa nepotešila.

    zmluva o dielo- musí byť ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.