Zavrieť

Porady

Nezaplatené samozdanenie služieb

Dobrý deň,

firma SRO, neplatiteľ DPH poberal v období od novembra 2011 až po marec 2012 služby z EÚ. Jednalo sa o reklamu na Facebook-u, FB ma sídlo v Írsku. Celková suma za týchto pár mesiacov bola cca 250,-EUR.

Avšak nesplnila si povinnosť o samozdanení a účtovník nevedel presne poradiť, či to ísť dodatočne samozdaniť a priznať sa alebo "počkať", či prídu na to oni.

Prípadná pokuta sa odvíja len od veľkosti nezdanenej sumy alebo aj prípadný samotný čas, kým sa na to dôjde zohráva nejakú úlohu?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Áno aj čas je dôležitý od neho sa totiž odvíja výška sankčného úroku.
    Pripájam kalkulačku na výpočet sankčného úroku, pri tej sume a čase ale čo uvádzaš tak je dosť možné že to bude pod 16,59 EUR a v tom prípade sa tento urok nevyrubuje.

    http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...S82XzBfMlFUNlQ!

    PaveloSK je offline (nepripojený) PaveloSK

    PaveloSK
    Ďakujem Ti pekne, podla kalkulačky vychádza na cca 30EUR.

    Čize bude sa platit sankčný poplatok + samotná daň alebo ešte aj nejaká pokuta?

    Aký je teraz postup, čo by mal konateľ spraviť?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Treba podať jednotlivé priznania DPH, zaplatiť DPH a o ostatné sa už postará DÚ. :-)
    Teda na 99,99% príde pokuta za nepodanie DPH plus sankčný úrok.

    PaveloSK je offline (nepripojený) PaveloSK

    PaveloSK
    Teda aby som si to preniesol na svoju situáciu - najprv sa treba registrovať na DÚ ako samoplatca a potom tipujem, že robiť tie priznania. Budem si to teoreticky vedieť aj spraviť sám alebo treba mi, aby som kontaktoval účtovníka? Koľko je cca pokuta za to nepodanie?

    Nezaplatené samozdanenie služieb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.