Zavrieť

Porady

!!! URGENTNÉ - krádež - môžem okamžite ukončiť PP !!!

Dobrý deň,

mám taký malý problém. Strážna služba na konci zmeny našla v taške nášho pracovníka výroby balík kancelárskeho papiera, presne toho, ktorý je vo výrobe pri tlačiarni. Je každému viac než jasné, že ho ukradol. Tvrdil strážnej službe, že bloček má doma. Na druhý deň, teda dnes bloček nepredložil. Dúfam, že nemá možnosť napadnúť na súde na základe týchto skutočností dané okamžité skončenie pracovného pomeru !?! Čo si myslíte????
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzana B. Pozri príspevok
Dobrý deň,

mám taký malý problém. Strážna služba na konci zmeny našla v taške nášho pracovníka výroby balík kancelárskeho papiera, presne toho, ktorý je vo výrobe pri tlačiarni. Je každému viac než jasné, že ho ukradol. Tvrdil strážnej službe, že bloček má doma. Na druhý deň, teda dnes bloček nepredložil. Dúfam, že nemá možnosť napadnúť na súde na základe týchto skutočností dané okamžité skončenie pracovného pomeru !?! Čo si myslíte????
Je to jeho prvé porušenie pracovnej disciplíny? Ak nie, môžete s ním okamžite skončiť PP. Ale si myslím, že je to malá škoda na skončenie PP, skôr by som mu to dala k náhrade.
0 0
Zuzana B. Zuzana B.

Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

Je to krádež a to je predsa podstatné a nie výška škody, krádež sa považuje za hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Prosím, skúste ma utvrdiť v tom, že je možné okamžite ukončiť pracovný pomer... už s vedením je všetko tak prejednané....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzana B. Pozri príspevok
Je to krádež a to je predsa podstatné a nie výška škody, krádež sa považuje za hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Prosím, skúste ma utvrdiť v tom, že je možné okamžite ukončiť pracovný pomer... už s vedením je všetko tak prejednané....
No, ak je to tak prejednané, tak mi už asi nevyriešime nič. Ale ak to dá na súd, neviem, neviem. Prečo si potom pýtaš od nás rady, keď ste to už všetko zariadili a nemienite už s tým nič robiť?
2 0
Zuzana B. Zuzana B.

Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

Ach.... vieš Tweety, budem sa držať toho že je splnená podmienka na okamžité skončenie PP hrubým porušením prac. disciplíny... ešte nakoniec skúsim jej "veľkodušne" ponúknuť dohodu o ukončení PP bez udania dôvodu. Musíme urobiť takýto exemplárny príklad pre ostatným, nakoľko kradnú takéto drobnosti ako straky....
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Plne súhlasím s Tweety, mala by si upozorniť vedenie, že tento dôvod na okamžité ukončenie PP na súde nemusí prejsť /pravdepodobne ani neprejde/.
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zuzana B. Pozri príspevok
Ach.... vieš Tweety, budem sa držať toho že je splnená podmienka na okamžité skončenie PP hrubým porušením prac. disciplíny... ešte nakoniec skúsim jej "veľkodušne" ponúknuť dohodu o ukončení PP bez udania dôvodu. Musíme urobiť takýto exemplárny príklad pre ostatným, nakoľko kradnú takéto drobnosti ako straky....


To snad nie.!! Takze ju neprepustate preto, ze porusila PD., ale preto, aby ste postrasili inych?
Za kus papiera?
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzana B. Pozri príspevok
Ach.... vieš Tweety, budem sa držať toho že je splnená podmienka na okamžité skončenie PP hrubým porušením prac. disciplíny... ešte nakoniec skúsim jej "veľkodušne" ponúknuť dohodu o ukončení PP bez udania dôvodu. Musíme urobiť takýto exemplárny príklad pre ostatným, nakoľko kradnú takéto drobnosti ako straky....
No myslela som si, že je za tým jeden za všetkých, ale nie je to správne. No ak máte v smernici jedno porušenie definované ako možnosť okamžitého skončenia PP je to OK, ale ak nie, tak by som bola opatrná, hlavne, ak to nie je len jeho porušenie. Dali ste aj tým ostatným PD? A to, že sa tam dá kradnúť je aj vaše zlyhanie, nie?
0 0
seven2 seven2

seven2 je offline (nepripojený) seven2

Blanka ,účtovníčka
Keď ostatní si dovolia kradnúť ,ako straky...čo robí SBS?Asi má malý rešpekt
0 0
Zuzana B. Zuzana B.

Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

Bože veď sa trošku uvedomte čo tu píšete.... je dokázaná krádež a čo ak je to len papier???? to že sa kradne vo veľkom som povedala len na margo veci. Áno, aj v pracovnom poriadku máme krádež považovanú za hrubé porušenie prac. disciplíny, aj plno odborných článkov opisuje krádež ako hrubé porušenie prac. disciplíny s následnou možnosťou okamžitého ukončenia PP... a nikde sa nepíše že je to hrubé porušenie ak ukradnutá vec má hodnotu napr. 50 a viac eur...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzana B. Pozri príspevok
Bože veď sa trošku uvedomte čo tu píšete.... je dokázaná krádež a čo ak je to len papier???? to že sa kradne vo veľkom som povedala len na margo veci. Áno, aj v pracovnom poriadku máme krádež považovanú za hrubé porušenie prac. disciplíny, aj plno odborných článkov opisuje krádež ako hrubé porušenie prac. disciplíny s následnou možnosťou okamžitého ukončenia PP... a nikde sa nepíše že je to hrubé porušenie ak ukradnutá vec má hodnotu napr. 50 a viac eur...
Veď nič vám nebráni v tom, aby ste dali okamžité skončenie, len upozorňujeme na možný fakt, že ak to dá na súd, nemusíte vyhrať. To je všetko.
1 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

tak potom prečo taký malý problém riešiš na porade ak to máte definované aj v pracovnom poriadku?
1 0
Zuzana B. Zuzana B.

Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

tak mali sme poradu, aj s majitelmi straznej sluzby o tom ako zefektivnit kontrolu. po ktorej bol prejednany vysledok tohto ich zasahu, kde s riaditelom a manazerom vyroby sme sa rozhodli na okamzitom ukonceni PP.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzana B. Pozri príspevok
tak mali sme poradu, aj s majitelmi straznej sluzby o tom ako zefektivnit kontrolu. po ktorej bol prejednany vysledok tohto ich zasahu, kde s riaditelom a manazerom vyroby sme sa rozhodli na okamzitom ukonceni PP.
A informovali ste o tom toho nešťastníka, že porušil PD a okamžite s ním skončíte PP?
2 0
Zuzana B. Zuzana B.

Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

O chvilocku si ho dam zavolat. Opytam blocek, ak bude nadalej tvrdit, ze ho ma doma, poslem ho domov, ak sa prizna, riesim ukoncenie PP, nakoniec skusim dohodou.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

otokan Pozri príspevok
Nešťastník ??????????????? (zlodej ? )

nedostane informáciu, ale padáka.
Ale možno v tomto prípade jedno aj druhé, lebo zlodejov je tam viac ale len jeden nešťastník.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Tweety Pozri príspevok
Ale možno v tomto prípade jedno aj druhé, lebo zlodejov je tam viac ale len jeden nešťastník.
asik iba ten 1 leží niekomu v žalúdku a takto sa ho chce zbaviť je to nespravodlivé, keď tie ostatné straky nedostali " padáka

add otokan - hmm len aby si ty nedostal/a/ voľakedy ""padáka""
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Zuzka, Zuzka a čo tu vlastne riešíš??? ked aj tak mu dáte padáka


iba dúfam, že bude mať toľko rozumu a dá Vás na súd, už len kvôli tomu, že iba on dostal " padáka"
2 0
Zuzana B. Zuzana B.

Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

nie vobec dany zamestnanec nikomu nelezal v zaludku, len nikomu doteraz nebola dokazana kradez, ved nemozem nikoho krivo obvinit a vyvodzovat nasledky. teda riesim prvu dokazanu kradez.
0 0
Zuzana B. Zuzana B.

Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

ano ON kradol a ON dostal okamzite skoncenie PP a snad kradez je dostatocny dovod....
0 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

Zuzana B. Pozri príspevok
Áno, aj v pracovnom poriadku máme krádež považovanú za hrubé porušenie prac. disciplíny
o čom? len treba byť asi spravodlivý a používať rovnaký meter na všetkých, ale takto mám dojem že si niekto niečo dokazuje, ale tak je to asi všade sme si rovní a rovnejší
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať