Zavrieť

Porady

511 alebo 518?

Ahojte! Prosím Vás, ak z kopírovacieho stroja dávam toner napĺnať atramentom / na bločku mám zakaždým uvedené renovácia/ tak to mám správne účtovať na účet 511 alebo na 518? Ďakujem
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pekná otázka ... určite si to z množstva príspevkov štatisticky vyhodnotíš
ja hovorím, že 518.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja by som to zaúčtovala na 518.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Pokiaľ by to bola kopírka, ktorá by mala obstarávaciu hodnotu nad 30 000, tak by som účtovala na 511.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
kalkulka
Pokiaľ by to bola kopírka, ktorá by mala obstarávaciu hodnotu nad 30 000, tak by som účtovala na 511.
službu - naplnenie toneru by som nespájala s posudzovaním ceny kopírky.
Ak by šlo o opravu kopírky formou napr. výmeny súčiastky, tak by som tiež nerozlišovala cenu kopírky, ale dala by som opravu na 511. Teda aj v prípade, že kopírku nemám v účtovníctve na 022 ale niekde na karte v operatívnej evidencii.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
A čo takto 501 .-)
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Toto je krásna filozofická otázka. Nakoniec skončíme pri 518 alebo 501.
Inge si mohla rovno založiť anketu.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

AVO
A čo takto 501 .-)
Ak kúpim toner a vymením ho sám - 501. Ak mi príde toner vymeniť technik alebo odnesiem kopírku na výmenu do servisu - 511. 518 podľa mňa nie, tam idú len ostatné služby, t.j. tie, ktoré sa nedajú zaradiť pod 511.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
andrej_rv
Ak kúpim toner a vymením ho sám - 501. Ak mi príde toner vymeniť technik alebo odnesiem kopírku na výmenu do servisu - 511. 518 podľa mňa nie, tam idú len ostatné služby, t.j. tie, ktoré sa nedajú zaradiť pod 511.
Dobrá prednáška .-) Ale bavíme sa tu o renovácii tonera, ktorý podľa môjho názoru nie je renováciou, ani repasom v pravom zmysle slova (pod tým si predstavujem opravu), ale normálnym naplnením farbivom. Preto ja v tomto prípade "filozofujem" o 501.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
pridám sa aj ja k tejto téme. Priznám sa , že 501 napadla aj mňa, pretože toner sa bude spotrebúvať , pôjde o míňanie farby....i ked som už súhlasila s prvým príspevkom.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Pod pojmom renovácia toneru chápeme doplnenie farby alebo aj ďaľšie výmeny...napr. opt.valec (podľa druhu tonera), ale pre odberateľa je to spotrebný materiál ako celok. Keby ste si kúpili nový originál toner vôbec by ste neuvažovali o službe. Takto si kúpite tiež toner ale renovovaný, nekupujete si službu ale toner. Rozdiel je len v druhu tonera - iriginál, alebo renovovaný.
Preto som za 501.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zatiaľ je to v prospech 501, 518,
tá 511 zostáva mimo.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lida
zatiaľ je to v prospech 501, 518,
tá 511 zostáva mimo.
Dali ste sa na draženie účtov? Ktorý bude mať najviac ten bude?
Naposledy upravil Tweety : 25.02.06 at 17:03
0 0
HUPKA64 HUPKA64

HUPKA64 je offline (nepripojený) HUPKA64

Ľubka Hupka
andrej_rv
Ak kúpim toner a vymením ho sám - 501. Ak mi príde toner vymeniť technik alebo odnesiem kopírku na výmenu do servisu - 511. 518 podľa mňa nie, tam idú len ostatné služby, t.j. tie, ktoré sa nedajú zaradiť pod 511.
My to robíme takto: firma vystaví faktúru na toner /prídu osobne do firmy/ a my to zaúčtujeme
MD/DAL = 511+343/321. Audítori nemali námietky.

Donesú nový toner, poprípade repasovaný. Aj tak to dávame na 511 a každý rok chodia audítori na schválenie účtovania a nebolo to v zápise. Takže to považujem za správny postup.
Naposledy upravil HUPKA64 : 25.02.06 at 19:01
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
HUPKA64
My to robíme takto: firma vystaví faktúru na toner /prídu osobne do firmy/ a my to zaúčtujeme
MD/DAL = 511+343/321. Audítori nemali námietky.
ak príde firma k Vám a sfunkční - opraví kopírku, tak je to oprava kopírky - 511. Tiež nemám námietky.
Preto som naznačila hned na začiatku, že ideme štatisticky vyhodnocovať možnosti. Univerzálne správna odpoveď v prípade otázky zadanej v tejto téme neexistuje.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Ale skúsme sa držať zadanej otázky. Nehovoríme o servisnej firme ani inej podobnej dodávke od externého dodávateľa.

Hovoríme o tonere do kopírky, ktorá je predmetom renovácie ... naplnenia farbou.
0 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

Ale mne sa tá 501 predsa len nepáči. Ja si nekupujem toner, ale ráno prinesiem do firmy xyz prázdny toner a oni mi poobede vrátia ten istý toner, ale už naplnený. Mne sa predsa len pozdáva tá 511. Lebo vlastne,ak kopírka nebude mať naplnený toner nebude prevádzkyschopná alebo sa mýlim? Na základe Vašich odpovedí som úplne zmätená, ale som veľmi vďačná za každý názor. Ďakujem Vám všetkým.
Naposledy upravil inge57 : 25.02.06 at 20:44
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
inge57
Ale men sa tá 501 predsa len nepáči. Ja si nekupujem toner, ale ráno prinesiem do firmy xyz prázdny toner a oni mi poobede vrátia ten istý toner, ale už naplnený. Mne sa predsa len pozdáva tá 511. Lebo vlastne,ak kopírka nebude mať naplnený toner nebude prevádzkyschopná alebo sa mýlim? Na základe Vašich odpovedí som úplne zmätená, ale som veľmi vďačná za každý názor. Ďakujem Vám všetkým.
ja tiež nesúhlasím s 501. Môžem si kúpiť tú farbu a naplniť si toner sama. Vtedy výfavok za farbu zaúčtujem na 501.

Uprednostním 518, lebo som šla a objednala službu - naplniť toner farbou. Dostala som to spolu s materiálom ale v cene je ai ich práca (preto nie 501, Aj iné služby v sebe zahrňujú spotrebu materiálu a pritom ich dávame na 518.
Pretože však ide o službu v súvislosti s údržbou vlatného majetku, tak pripúšťam aj 511. A odporúčam, aby si to firma uviedla do smernice.
Lenže potom by som chcela na 511 vidieť aj náklady na STK, servis výťahov vo vlastnej budove a iné služby, ktoré sa veľmi často účtujú na 518.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja repasovanie tonera, tak ako aj nákup účtujem priamo na účet 501/analytika - kanc.materiál, taktiež tam účtujem kúpu pásky do ihličkových tlačiarní i nafarbenie podušky do pečiatky ( Trodat). Ale myslím, že nič sa nepokazí, ak sa zaúčtuje táto výmena i na účet 518. Taktiež som mala dilemu o kopírovaní dokladov, niekedy som potrebovala kopírovať tlačivá, ktoré sa používajú ako kanc.materiál, ale niekedy úradné listiny, overovačky a pod., toto som riešila kompletne cez účet 518.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nech to preberáme ako chceme, vždy dôjdeme k tomu istému:
jednoznačne správna odpoved neexistuje - bráni tomu uhol pohľadu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ondrejvla
Taktiež som mala dilemu o kopírovaní dokladov, niekedy som potrebovala kopírovať tlačivá, ktoré sa používajú ako kanc.materiál.
Veru, podobná dilema ako tá s tonerom. Bez irónie dodávam, bodaj by sme mali iba takéto problémiky v našich účtoch.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať