Zavrieť

Porady

511 alebo 518?

Ahojte! Prosím Vás, ak z kopírovacieho stroja dávam toner napĺnať atramentom / na bločku mám zakaždým uvedené renovácia/ tak to mám správne účtovať na účet 511 alebo na 518? Ďakujem
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Poprosím o názor:

upgrade ERP by ste dali na 511 alebo 518?

dakujeeeem
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

ja používam 518 ...
4 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
jeso Pozri príspevok
ja používam 518 ...
neviem sa sama so sebou dohodnuť, čo je správne....

taká istá dilema vzniká aj pri výmene pneumatík a tam som sa jednoznačne presvedčila, že to má ísť na 511.

tak teraz hľadám presvedčivý "dôkaz", aby som sa raz a navždy rozhodla kam s tým
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja by som dala 518
3 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Rozalka Pozri príspevok
Ja by som dala 518

dakujeeeem

možno robím len z komára somára a hľadám problémy aj tam kde nie sú.
hneď sa mi bude lepšie spať
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ja by som dala tiez 518.
0 0
jozefsv jozefsv

jozefsv je offline (nepripojený) jozefsv

nedavajte toner renovovat ale kupte novy a mate istotu v oboch,jednak sa nepokazi a jednak je to jasne.
Naposledy upravil Chobot : 09.08.10 at 07:12 Dôvod: reklama
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
jozefsv Pozri príspevok
nedavajte toner renovovat ale kupte novy a mate istotu v oboch,jednak sa nepokazi a jednak je to jasne.ked si niekto mysli ze sa oplati renovovat tonery tak sa pozrite tuna www nekto sk
ak propaguješ svoju vlastnú stránku, čo sa tu ináč nerobí, tak musím povedať, že od bližšej študie ich podstránok ma hneď odradil nádych jej pesimistických farieb...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
jacekova Pozri príspevok
Poprosím o názor:

upgrade ERP by ste dali na 511 alebo 518?

dakujeeeem
jacekova Pozri príspevok
neviem sa sama so sebou dohodnuť, čo je správne....

taká istá dilema vzniká aj pri výmene pneumatík a tam som sa jednoznačne presvedčila, že to má ísť na 511.

tak teraz hľadám presvedčivý "dôkaz", aby som sa raz a navždy rozhodla kam s tým
pneumatiky je jedno a ERP druhé - aspoň myslím.
upgrade ERP - to je skôr otázka preprogramovania, ak tam náhodou niečo sa domontuije, tak je to nízke percento z ceny upgrade.
Nakoľko SW sa účtujú na 518, aj upgrade bežných SW na 518, tak aj upgrade ERP by som dala na 518-SW
Naposledy upravil KEJKA : 08.08.10 at 11:22
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Pri výmene pneumatík by som to považovala za údržbu 511AE - jarnú a zimnú, ved sa to aj tak hovorí...."vrámci zimnej údržby dáme obuť zimné pneumatiky"....ale myslím si, že ani 518 nie je chybou....závisí aj od podrobnosti analytického triedenia syntetiky.
SW aj upgrade jasne na 518.
0 0
dajen dajen

dajen je offline (nepripojený) dajen

ja by som to dala rovno do spotreby...501
0 0
dajen dajen

dajen je offline (nepripojený) dajen

ja to dávam rovno do spotreby na 501, v prípade že je len jeden. Ak ich je viac, najprv na sklad a potom do spotreby..
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

keď je to len nákup pneumatik, tak 501 alebo sklad a keď bola výmena aj s prácou, tak 511xx
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Kačena I. Pozri príspevok
keď je to len nákup pneumatik, tak 501 alebo sklad a keď bola výmena aj s prácou, tak 511xx
Presne tak, treba rozlíšiť nákup pneumatík a výmenou - teda prácou, službou.
0 0
zuzi zuzi

zuzi je offline (nepripojený) zuzi

také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac
Vrátim sa k pôvodnej otázke. Myslím, že naplnením sa toner uvedie do prevádzkyschopného stavu, čo napĺňa definíciu opravy, takže ja som za 511.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
To aj auto na naplnení nádrže PHL.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Aj spojazdnenie vraku je uvedením do prevádzkyschopného stavu ... a nemusí to byť (ani spravidla nie je) 518 ani 511.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

inge57 Pozri príspevok
Ahojte! Prosím Vás, ak z kopírovacieho stroja dávam toner napĺnať atramentom / na bločku mám zakaždým uvedené renovácia/ tak to mám správne účtovať na účet 511 alebo na 518? Ďakujem
Ja si myslím, že ak je tam napísané na bločku "renovácia" tak ide o službu naplnenia. Nejde o údržbu. Ja by som to dala na 518AE. Za údržbu by som považovala výmenu fotovalca alebo nejakej súčiastky priamo v kopírke, bez ktorej by nebolo možné ju používať. Toner ako taký považujem za spotrebovaný materiál alebo kancelársky materiál, kancelárske potreby (501AE). keby na bločku bolo "recyklovaný toner" alebo "renovovaný toner" tak budem uvažovať o nákupe uvedeného kancelárskeho materiálu. Ale keďže je tam "Renovácia", tak uvažujem, že vy ako vlastník kopírky donesiete prázdny toner, oni Vám ho naplnia náplňou a vy si znovu odnášate späť ten konkrétny svoj toner, ale už naplnený. Vtedy by som uvažovala o službe 518AE. Iné je, ked prídem do firmy, že potrebujem kúpiť renovovaný toner do tlačiarne, priveziem svoj prázdny, ktorý im odovzdám (na výmenu, tento môj si ponechajú) a odveziem si zrenovovaný zablený a zalepený v krabici hned na počkanie (nie je to ten istý ks, čo som priniesla). Tu by som účtovala na 501AE, lebo oni mi ho nenapĺňajú ten môj konkrétny, ale kupujem náplň aj so schránkou ako kompletný toner, ako keby som kupovala originálny nový ks.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

kam zaúčtovať opravu čerpadla na 511?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

sybila3 Pozri príspevok
kam zaúčtovať opravu čerpadla na 511?
ANO
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať