Zavrieť

Porady

511 alebo 518?

Ahojte! Prosím Vás, ak z kopírovacieho stroja dávam toner napĺnať atramentom / na bločku mám zakaždým uvedené renovácia/ tak to mám správne účtovať na účet 511 alebo na 518? Ďakujem
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ak mám odťah auta+oprava dávam tiež na 511aj s odťahom?
A ešte rozmýšlam ak mám prepravu tovaru dala som na 518 ale asi by to malo byť 504 alebo 501 aj keď neviem k akému tovaru patrí? dík
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

sybila3 Pozri príspevok
ak mám odťah auta+oprava dávam tiež na 511aj s odťahom?
A ešte rozmýšlam ak mám prepravu tovaru dala som na 518 ale asi by to malo byť 504 alebo 501 aj keď neviem k akému tovaru patrí? dík

Odťah auta by som dala na 518, je to nakupovaná služba a nemá to priamy súvis s opravou.
Pokiaľ ide o tovar tak tu platia dve možnosti:
1. Ak rozpočítavaš v sklade prepravu na jednotkovú cenu, tak v účtovníctve to dáš na účet 504 alebo 501 kde eviduješ aj nákupnú cenu.
2. Ak nerozpočítavaš v sklade prepravu tak v účtovníctve ju budeš evidovať na samostatnom analytickom účte k 504 a 501. Na konci účovného obdobia preúčtuješ náklady na prepravu na týchto účtoch podľa objemu spotrebovaného tovaru alebo materiálu.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

aj keď je odťah a oprava na jednej faktúre mám rozúčtovať na 511 a 518?
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Ja by som tu faktúru rozúčtovala na 518,511/321.
0 0
hasto hasto

hasto je offline (nepripojený) hasto

Dobrý deň.

Prepáčte, že Vás oslovujem, ale potrebujem si vyjasniť jednu vec.
Nie som ekonóm ale energetik, takže ak sa opýtam nezmysel tak sa vopred ospravedlňujem.

Otázka:

Kde by sme mali naúčtovať službu – výkon revízii vyhradených technických zariadení, jedná sa len o zhodnotenie či zariadenie je schopné bezpečnej prevádzky, žiadna oprava sa na ňom nevykonáva.

V podvojnom účtovníctve ja by som navrhoval na 518, naša ekonómka mi tvrdí že na 511.

Podľa mňa je to nám poskytnutá služba. Až na základe protokolu z revízie si objednávam opravu a to by som účtoval už na 511.

Ďakujem za odpoveď.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hasto Pozri príspevok
Dobrý deň.

Prepáčte, že Vás oslovujem, ale potrebujem si vyjasniť jednu vec.
Nie som ekonóm ale energetik, takže ak sa opýtam nezmysel tak sa vopred ospravedlňujem.

Otázka:

Kde by sme mali naúčtovať službu – výkon revízii vyhradených technických zariadení, jedná sa len o zhodnotenie či zariadenie je schopné bezpečnej prevádzky, žiadna oprava sa na ňom nevykonáva.

V podvojnom účtovníctve ja by som navrhoval na 518, naša ekonómka mi tvrdí že na 511.

Podľa mňa je to nám poskytnutá služba. Až na základe protokolu z revízie si objednávam opravu a to by som účtoval už na 511.

Ďakujem za odpoveď.
Revízie sú službou na 518. Ale aj 511 sú služby- ale tam už skôr opravy. Takže až taký problém v zaúčtovaní tam, či tam, nevidím.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať